Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem oltatja be magát...

Miért nem oltatja be magát mindenki?

Figyelt kérdés

COVID 19. Az egyik legveszélyesebb vírus 100 éve. Már van ellene vakcina mégsem oltakozik mindenki.

Miért ilyen felelőtlenek az emberek?



2021. okt. 23. 18:58
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/172 anonim ***** válasza:
27%
Az emberi butaság tényleg határtalan. Aki nem tanult valószínűségszámítást, annak külön el kell magyarázni, hogy mindig a nagy számokból, és nem a kicsikből vonunk le következtetéseket. Ha Marika ismerősének az ismerőse (aki egyébként cukorbeteg és elhízott volt) agyvérzést kapott az oltást követően, akkor bármennyire szeretnénk, de az ő esete nem fog egy teljes populációt kitenni. Mint ahogyan Pista bácsi egészséges oltott ismerősei sem. Magyarországon kívül vannak még kontinensek, ahol az emberek szintén megkapták ugyanazt az oltást (ez több millió adagot jelent). Ha ennek a több millió embernek nem okozott rövidtávú szövődményeket az oltás, akkor valószínű, hogy az oltás utáni megbetegedés bizonyos embereknél csak egybeesés. Kiszámolták, hogy ritka esetekben (1 millióból mondjuk 30 embernél) előfordulhat szívizom-gyulladás vagy a vektorvakcinák beadása után idegrendszeri szindróma. Ezt pedig nem a helyi közértes számolta ki, hanem a világ vezető egyetemeinek a matematikusai, és ennek megfelelően történnek a beszüntetések (lásd, AstraZeneca, Janssen vagy Moderna).
2021. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/172 manly ***** válasza:
89%
Mert vannak akik nem hisznek a kísérleti oltásban, mások félnek tőle, egy páran saját magukban bíznak, néhányan teljesen közömbösek a témában.
2021. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/172 anonim ***** válasza:
89%

51-es válaszoló vagyok:


2023-ig tart a harmadik kísérleti fázis, vagyis mind kísérleti egerek vagyunk. Ez lehet jó is - annak, akire nagyon veszélyes a vírus - meg rossz is - annak, akinek a vírus lepkefing lenne, vagy el sem kapja.


Valamelyik cikkben azt olvastam, hogy kifejezetten az mRNS típusú vakcinák tesztelési idejének minimuma 5-10 év lenne, normális esetben. Aki még nem hallott a negyedik fázisról, az arról szól, hogy a kísérleti státusz után a negyedik fázisban még továbbra is, rendszerint évekig megfigyelendő, hogy okoz-e bármilyen szövődményt az oltás.


A rövidtávú hatásokról már tudjuk, hogy (pár kivétellel) nem okoz súlyos megbetegedést. Nem éri meg az "ismerősömnek az ismerősének az ismerőse mondta" című történetből következtetéseket levonni, mert logikátlan. A hosszútávú hatások még előre nem megjósolhatók.

2021. okt. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/172 anonim ***** válasza:
72%

Nem is tudom, talán mert nem szeretnék úgy járni, mint ez a 45 éves férfi:

[link]

2021. okt. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/172 anonim ***** válasza:
32%

#51

Ezt nem tudod megmagyarázni az olyanoknak, akik 1-2 esetből már általánosítanak és rögtön kialakítják a nézőpontjaikat.

Ezért írtam azt korábban, hogy az oltásellenesek nagyon hasonlítanak a konteosokhoz. Félinformácók, féligazságok amik ide vezetnek.

A konteókat is kinevetik a az átlagos ismeretekkel rendelkezők.

Az, hogy valaki elhiszi, hogy a repülőkről mértékét permeteznek rá, vagy hogy a föld lapos, maximum kiröhöghetők.

De az oltásellenes fotelszakértők küldetéstudata igenis káros a társadalomra nézve...

2021. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/172 anonim ***** válasza:
27%

MonkeyDog!


"Ezért írtam azt korábban, hogy az oltásellenesek nagyon hasonlítanak a konteosokhoz. Félinformácók, féligazságok amik ide vezetnek."

Van nekem is itt egy kommentem, 22-es, és természetesen a nevemmel.

Szerinted az alapján konteós,félinformációk és és féligazságok alapján döntöttem úgy, ahogy?

2021. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/172 anonim ***** válasza:
29%

Az, hogy neked SM betegséged van és emiatt nem akarod magad beoltatni, rendben van.

Van valós alapja a tartózkodásodnak.

Én azokról beszéltem, akik egészségesek, de mindenféle hoaxnak bedőlve nem akarják az oltást...

2021. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/172 anonim ***** válasza:
92%
#55: A covidhívők mégjobban. Minden hülyeséget elhisznek, amit az újság ír.
2021. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/172 anonim ***** válasza:
84%
Én komolyan mondom, ha még egyszer meglátom ezt a kérdést, most már komolyan beoktatom magamat!
2021. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/172 anonim ***** válasza:
80%

"Az emberi butaság tényleg határtalan. Aki nem tanult valószínűségszámítást, annak külön el kell magyarázni, hogy mindig a nagy számokból, és nem a kicsikből vonunk le"


3%-os fertőtöttség az nagy vagy kicsi?


2%-os halálozási ráta az nagy vagy kicsi?


0,06%-os halálozás a világ teljes lakosságára nézve az nagy vagy kicsi?


Akkor mennyi a valószínűsége, hogy elkapod, és hogy bele is halsz?


Nézzük fordítva?

Több, mint másfél év alatt a lakosság közel 97%-ának semmi baja nem volt a koronavírus-járvány ellenére. 7.600.000.000 emberről beszélünk, akik NEM kapták el a vírust! Ellenben azzal a kb. 250.000.000 emberrel, akik elkapták.



Kísérleti löttyből meg nem kérek, köszönöm!

Emlékszem, még 2018-ban olvastam az mRNS vakcinákról, amikor a WHO kimondta, hogy még MINIMUM 5 év szükséges ahhoz, hogy az embereken engedélyezhessék a használatukat.

Nem leszek kísérleti alany.

2021. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!