Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 18-25 év között fiatalok! Ti...

18-25 év között fiatalok! Ti már beadattátok a harmadik oltást?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, május végén kaptam meg a második oltást, tehát már jelentkezhetnék a harmadikra, de a környezetemben nem ismerek senkit ebből a korosztályból, aki már megkapta volna. Az ismerőseim úgy vannak vele, hogy még várnak.

Az egészségi állapotom rosszabb, mint a korombelieké átlagosan, különböző betegségek miatt legyengült az immunrendszerem.

Érdemes már beadatnom, vagy most elsősorban az idősebb korosztály számára van ez a lehetőség?



2021. okt. 23. 22:53
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
19%
#20 Eddig sem volt szükséges az utazáshoz, Németországba rendszeresen utaztam munka és egyetem miatt.
2021. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
20%
Egyet sem. Nincs szükségem erre a méreganyagra.
2021. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
22%
Nem leszek oltott kutya, szóval nem adatom be soha ezeket a löttyöket.
2021. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok, megkaptam a harmadikat (de eü dolgozó vagyok és covidon is sokat dolgozok). Nem tudom milyen betegségeid vannak, a kezelőorvosod tud esetleg ebben tanácsot adni, de én azt mondom, hogy kortól függetlenül bármilyen súlyosbító tényező, kórállapot indikálja a harmadik oltás felvételét. Egészséges fiatalok is voltak már nagyon szarul oltás nélkül.
2021. okt. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

"Egészséges fiatalok is voltak már nagyon szarul oltás nélkül."

De nem harmadik oltás nélkül, hanem nulla oltással, ugye?

2021. okt. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
#25: igen, oltás nélkül gondoltam, bocsi ha félreérthető volt. Ettől még szerintem fiatal egészségesnek is érdemes, de nem egészségesnek meg aztán pláne.
2021. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes módom az ország lefifjabb covid-halottja egy 26 éves morbid túlsúlyos férfi, viszont pár tizenéves már belehalt "rejtett szívbetegségbe", ami pont oltás után ütött be. De tudom; jó gój vagyok és hiszem, a vakcina jelenti az üdvösséget. Amúgy statisztikailag is nagyobb esélyed van beszopni egy szívizomgyulladást, mint belehalni a náthába.
2021. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
33%
27-es szívizom gyulladás az egyik legnagyobb mellékhatása az oltásnak a fiataloknál :(
2021. okt. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"az egyik legnagyobb mellékhatása"

Az konkrétan mit is jelent? Hány beoltott fiatal közül hánynál fordul elő bármilyen gond és azok közül hány a szívizom-gyulladás? Csak hogy konkretizáljuk. Valami forrással alátámasztva, légyszi, köszi.

2021. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
10%
Igen, oltás után kialakulhat szívizomgyullladás. Ami utána szövődmények nélkül konzervatív terápiára gyógyul rövid időn belül. Ugyanez nem mondható el a covid okozta szívizomgyulladásról, ami szintén a fiatalokat érinti főleg.
2021. okt. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!