Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire készültök az online...

Mennyire készültök az online oktatásra?

Figyelt kérdés

Nálunk ma bejelentették hogy nagyon nagy gáz van megint, lemondták a nyílt napot, kötelezővé tették a maszkhasználatot, új google tanterneket nyitottak. Ja és kerülnek elő a pozitív tesztes diákok. Meg közölték hogy aki nincs beoltva nem mehet el a saját szalagavatójára, nem érdekli őket mit mond a kormány.


Több tudós kimondta már hogy az oltás önmagában nem lesz elég védekezés, és hogy ez a hullám súlyosabb lesz mint az előzök. Most pont Röst Gergely elemzéseit olvasgattam. Gyorsabban terjed, 20% a pozitív tesztek aránya, plusz a halottak száma is elég aggasztó.


Ti sulitokba mi van?



2021. nov. 3. 15:31
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/165 anonim ***** válasza:
0%

160

Nem jött be.

2021. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/165 anonim ***** válasza:
85%
#161 ami késik, nem múlik.
2021. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/165 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-n vagyok.

Nálunk eleve A hét, B hét rendszer van félév eleje óta, névsor eleje A héten, vége B héten megy be. Amint belépsz az épületbe, onnantól kezdve mindenhol maszkviselés kötelező.


Mostmár néhány gyakvez megírta, hogy otthonról fog tanítani és hivatalosan is kijött, hogy nem számít hiányzásnak, ha bemenős héten otthon vagy. Ennek az az értelme, hogy senki se erőltesse magát be betegen a hiányzásoktól félve.


Na remélem nem írtam le olyan infót, amit nem szabadott volna.

2021. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/165 anonim ***** válasza:
72%

“146. Aki valaha foglalkozott komolyabban a tanulással, pl. felsőoktatásban vett részt, az tudja, hogy qurvára UGYANAZT és ugyanannyit kell tanulni, és nem lesz eggyel kevesebb vizsgája sem az embernek. Minden uyanolyan nehéz. Ne aggódj. Azért viszont aggódj, hogy valami rohadt súlyos bajod van fejben.“


Legalább 5-6 egyetemista és oktató leírta már a cikk alá, hogy ez NEM igaz. Biztos volt olyan egyetem, ahol ez működött, de sok szakon meg nem. Nem ugyanazt kellett tanulni, teljesen átalakították a követelményeket és a tananyagot is sok órán. Azok kaptak mindenre ötöst, akik a legjobban tudtak puskázni, írásbeli vizsga esetében, na meg gyors a netük lol. Szemináriumokat meg se tartottak, kapsz 50 oldalnyi szakirodalmat tárgyanként, vagy megtanulod, vagy nem, senkit nem érdekelt, mert sokszor a tanár sem emlékszik, mi is jön. Nehéznek azért volt nehéz, mert a szak 80%-a rohadtul nem volt képben, mikor mit kell adminisztrálni, melyik papírt mikorra és kinek kéne szkennelni stb. Az online oktatás alatt a többség MAGOLT, de nem ÉRTETTE az anyagot a kontakt és személyes tapasztalat hiányában.

2021. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/165 anonim ***** válasza:
100%

164


Azért ez attól függ. Mármint aláírom és el tudom képzelni, hogy a legtöbb helyen ez így van, de nem kizárólagosan.


Én "megértős" szakra járok, azaz általában nem X oldal szöveget kell megtanulni, hanem feladatokat megoldani.


Amelyik gyakorlatvezető jól oktat, az -nálunk legalábbis- jól oktatott online is. Visszakérdezett, lehetett vele kommunikálni, érthetően végighaladt az anyagon.


Ki merem jelenteni, hogy nálunk a gyakorlatokon nincs jelentősége a puskázásnak sem. Meg kell érteni az anyagot, a lényeg ez és ha ez megvan, akkor szerény véleményem szerint nem vesz el az értékéből, ha les az ember ezt-azt. Mellesleg sok tárgyból legálisan használható MINDEN. Ha nem érted, akkor úgyse fog sikerülni.


Sok tárgyból van/volt olyan számonkérés, amiknél egy rakás csoport volt véletlenszerűen, én úgy gondolom, ezzel azért elég erősen elejét lehet venni a csapatmunkának.


Nálunk van/volt tárgy, amiből több a beadandó. Illetve előadások esetén nagyon gyakori a heti kvíz. Előadásra vagy bemegy az ember, vagy nem (nálunk nem kötelező), ilymódon a heti kvíz ennél még több erőfeszítést is igényel még úgy is, hogy ha lusta az ember, szimplán kikeresi a ppt-ből + tippel.


Aztán igen, vannak a csoportmunkás számonkérések...


Viszont összességében én, a mi szakunk kapcsán azt érzem, hogy távoktatáson is baromi sokat kell tanulni. Sokan morzsolódnak le, csúsznak a mi csoportunkból is, sok zh átlageredménye 30-40%-os így is. Mert nehéz, így is.



Abszolút nem mondanám, hogy nem tud hatékony lenni.


Jelenlétin odaestünk munka után az órára. Én általában a legnagyobb erőfeszítéssel sem tudtam rendesen koncentrálni. Talán sokan mások sem, legalábbis volt telefonnyomkodás, munka óra közben stb. Távoktatás esetén ott a felvett óra (MINDENKI beleegyezésével történik!!!), amit zh előtt, amikor az ember már érzi a kényszert, a saját tempójában végignéz, ott jegyzetel, ahol akar, ott állítja meg és teszem azt próbálja ki a szóban forgó feladatot, ahol akarja, nálam bejött az edzés vagy evés közbeni videónézés, mert én pont, hogy akkor tudok jobban figyelni.

2021. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!