Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki el tudja magyarázni,...

Valaki el tudja magyarázni, mitől súlyosabb most a covid mint eddig?

Figyelt kérdés
Itthon az emberek 60%-a be van oltva. Hogy a ménkűbe lehet akkor az, hogy mégis azt mondják mindenhol, hogy ez a mostani a legsúlyosabb "hullám", rosszabb, mint amikor még oltás sem volt. Mert nem értem.
2021. nov. 10. 20:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
A hullám súlyosabb, nem a covid.
2021. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Több tényező miatt, igazából a tudósok sem ismerik mindet, de jónéhányat igen:

1. A delta variáns, ami most van, sokkal fertőzőbb, mint ami mondjuk másfél éve volt.

2. Az emberek szarnak bele. Te például milyen gyakran cserélsz maszkot, illetve tartasz-e távolságot, plusz mosod-e rendesen a kezed? Ugye, hogy tavaly ilyenkor azért komolyabban vetted a dolgot?

3. Szerintem (szigorúan szerintem!) nem kizárt, hogy az elején is ennyi megbetegedés volt. Csak épp akkor alig teszteltek valakit. Simán elrendelték kontaktszemélyeknek a karantén, anélkül, hogy tesztet alkalmaztak volna. Mondjuk nem követem szorgalmasan a számokat, szóval ha most többen vannak covid miatt kórházban, akkor biztosan rosszul gondolom.

2021. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

A delta sokkal pusztítóbb. Az egész világon. Furcsa lenne, ha Magyarországon máshogy lenne. Amúgy a németeknél is minden korábbi csúcsokat megdöntenek a számok.


Másrészt nagyon sokan már sok hónapja vették fel az utolsó oltásukat, és hatás idővel gyengül.

2021. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
A vírus mutálódik, ami azt jelenti hogy erősödik. Ez minden vírus esetében így van.
2021. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Azért súlyosabb, mert a raktárban levő vakcinák szavatossága hamarosan lejár.
2021. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Szeptemberben estem át a deltán. Őszinte leszek, olyan, mint egy kellemetlen influenza. Nagyon gyorsan átment rajtam, egy keddi napon könnyebben kimerültem, mint szoktam, fura volt. Szerdán már égő érzés volt az orromban, pont teszteltette a főnök a dolgozókat, pozitív lettem.

Csütörtök éjjel már bedugult az orrom, betaknyosodtam picit csütörtök reggelre, és gyenge voltam. Óráról-órára gyengébb lettem, délután már felkelni is alig bírtam, a pulzusom pedig felment 100-120 közé. Hőemelkedésem lett, estére 39 fokos lázzal. Amikor felkeltem a wc-re kimenve 150 körül volt a pulzusom.

A vérnyomásom 155/86 volt, pedig átlagban 120/70 a vérnyomásom. Éjjel nagy nehezen elaludtam a szívdobogás és hidegrázás mellett. Semmit sem vettem be, a lázat kiizzadtam reggelre, majd másnap mintha jobban lettem volna picit, már kimentem kicsit sétálni az udvarra, friss levegőre a kertben. Eközben erős torokfájás is kezdődött, a gégém fájt, majd délután enyhe köhögés indult, ami gyorsan fokozódott.

A hétvégén utána köhögtem, mint az ugatós kutya, száraz, kínzó köhögés volt, nem akart semmi váladék ürülni. Rengeteg fokhagymát és gyömbért ettem, lázam már nem volt, de erősen köhögtem. Éjjelente tudtam aludni, akkor nem köhögtem úgy, de mikor felébredtem kezdődött előlről és köhögtem nagyon.

Aztán 1-2 napig még köhögtem, de egyre kevésbé mert felszakadt és kiköptem a váladékot.

Aztán teljesen jobban is lettem. Nekem úgy 4-5 nap volt amíg tartott, a karantén végére semmi bajom nem volt az ég adta világon.


Oltva nem voltam, nem is szeretnék ilyen idegen anyagokat magamba tudni, de azért kellemetlen volt maga a betegség. Azóta nyoma sincs, mindent csinálok, mint eddig. Nem olyan vészes, tényleg egy rossz influenzának felel meg.

2021. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Mindig az éppen aktuális variánsra mondják, hogy nagyon fertőző, nagyon gyorsan terjed és iszonyú veszélyes.
2021. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 manly ***** válasza:
68%
A mutáció miatt.Ez a delta virulensebb, mint az eddigiek
2021. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

Azért súlyosabb, mert rosszul tolták össze a diagramokat. Mondta valaki, hogy pont 365 napos a ciklus és az év azonos napjait kéne összehasonlítani? Senki! Mégis mindig így rajzolják.

Ha az idei adatsort pl eltolom 2 héttel jobbra, máris végig alatta vannak a számok a tavalyinak. Hoppá.

2021. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%
Ajánlom a Falu című filmet. Az elmondja, miért súlyosabb.
2021. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!