Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlanok! Ti nem féltek a...

Oltatlanok! Ti nem féltek a covidtól?

Figyelt kérdés

Egy kollégám rokona lassan egy hete intenzíven van, mert nem kapott levegőt. Magától ment be a kórházba, de már nem engedték ki. Negyvenes nő.

Egy másik ismerősöm szomszédja is nagyon rossz állapotba került néhány napja. Szintén negyvenes férfi. A szüleinek azt mondta az orvos, hogy nem biztos, hogy felkel reggel.

Eddig nem is nagyon volt covidos a környezetemben. Akik elkapták, azok enyhe tünetekkel átvészelték.

Én sem kértem eddig az oltást. Nem voltam sem vírus-sem oltástagadó, szóval nem vagyok ellene, de eddig én sem féltem.

Viszont a két leírt eset miatt úgy döntöttem beoltatom magam. Ijesztő ez az egész. :(


OLTATLANOK válaszát várom!



2021. nov. 30. 19:55
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
10-es pont ezen filóztam nemrég. 3 egészséges haverom halt meg pár éven belül, az egyik álmából nem kelt fel a másik összeesett az utcán mint egy rongybaba, harmadikat prion betegség vitte el 3 hónapon belül a nulláról! Egyik sem volt beteges 40+ és mindegyik sportos életmódot élt.
2021. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
98%

Oltatlan vagyok én is. Főképp azért nem aggódom miatta, mert véleményem szerint eltúlozzák az egészet, sosem számított senkinek az átlagember egészsége, egyre nyilvánvalóbb, hogy háttérhatalmi érdekek tartják fent ezt a cirkuszt. Ezt mutatja a média kommunikációja és a járványügyi intézkedések is, amelyek nagy része túlzó, ellentmondásos és logikátlan.

Ha csak abból indulok ki, hogy a környezetemben élők közül is többen elkapták, nem viselte meg őket jobban, mint egy influenza, sőt néhányuknak minimális tünetei voltak. Ellenben az oltottak - az én környezetemben - folyamatosan betegeskednek, néhányan egészen szokatlan tüneteket tapasztalnak, ami sosem volt jellemző rájuk előtte. Én egyébként tiszteletben tartom mások döntését, mindenki maga ismeri a saját szervezetét. Azt gondolom, én sokat kockáztatnék egy kísérleti vakcinával, mivel az elmúlt 20 évben sosem szedtem egyáltalán semmilyen gyógyszert sem, nem is volt rá szükségem. A szervezetem teszi a dolgát, én pedig megadok neki mindent, amire szüksége van ahhoz, hogy optimálisan működjön, és nem rongálom sem feldolgozott élelmiszerekkel, sem gyógyszerekkel.

Természetesen nem vagyok vírustagadó, alapvető dolgokra odafigyelek, a kézmosás, szellőztetés, egészséges táplálkozás, mozgás már akkor az életem része volt, amikor még hírből sem ismertük a covidot. Egyébként rengeteg emberrel találkozom nap mint nap, sőt olyan is előfordult, hogy közvetlen munkatársam lett covidos. Szóval simán lehet, hogy már rég elkaptam, csak nem derült ki.


25/N

2021. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Nekem is kapta el közvetlen kollegám oltás előtt egy éve és két oltás után most. Féltem is akkor, mert egy légtérben voltunk. És elvileg nem kaptam el. De ki tudja. Tényleg nem tudom mi a jó döntés. A megfázásokon kívül sosem volt semmi betegségem. Huszonéves vagyok.

Viszont akikről írtam, ők is egészségesek voltak.

2021. nov. 30. 22:08
 14/45 anonim ***** válasza:
88%

Ha időben lett volna oltás, talán beadatom, de csak a kínait.

Én elkaptam a covidot, 2 hétig brutál szarul voltam tőle.

Utána már minek oltás.

Főleg most a járvány csúcsán nem szabad.

Egyébként a delta hullámban 1 kivételével az összes covidos ismerősünk 2x vagy 3x oltott.

A 3x oltottak viselik a legrosszabbul :(

Az egész covid.alatt egy ismerősünk sem került kórházba covid miatt, és nem is halt meg.

2021. nov. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
57%
Ne a Covidtól féljetek, hanem a Fidesztől. A választások után meg fogják torolni ezt rajtunk kegyetlenül. Most még nem lehet, mert a szavazóbázisuk egy része oltáskritikus, de a választások után ez nem fogja őket érdekelni. Fent leszünk mindenféle listán és bosszút fognak állni rajtunk úgy, hogy talán észre se vesszük. Nem fogunk jó állást találni, műtéti várólistákon el leszünk halasztva, NAV szigorúbban ellenőriz ha vállalkozásunk van, stb stb stb. A Fidesz nem felejt és nem bocsát meg.
2021. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
0%
Nem félnek, mert a szuper immunrendszerükben bíznak. Azt már nem vágják, hogy éppen az immunrendszer szokta csinálni a kalamajkát. De ehhez kicsit olvasgatni kellene a témában, vagy opció az is, hogy hisznek a szakembereknek.
2021. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
84%
#16: igen, pont az immunrendszer csinálja a kalamajkát akkor is, mikor beadják az oltást.
2021. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
8%

17


Igen.

De szerinted akinek az immunrendszere kalamajkát csinál az oltásból, az hogyan reagálna az éles vírusra? Ugye te is sejted, hogy ugyanúgy létrejönne az adott személynél a vérrög, szívizomgyulladás, idegrendszeri szövődmények, csak sokkal durvábban (erősebb immunválasz)?

2021. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
75%
Valahogy sejtettem, hogy hiába írta ki a kérdező nagy betűkkel, hogy oltatlanok válaszát várja, ide fog jönni egy oltott és elkezdi magyarázni, hogy szerinte mi oltatlanok hogyan gondolkodunk. Azért vicces, hogy még ennél a kérdésnél is, ahol nem osztottak neki lapot, csinálja a feszkót. 🤦‍♀️
2021. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
86%
18. Mi lenne ha? Mi lenne ha a nagyinak p@cse lenne?
2021. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!