Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltatlanok! Ti nem féltek a...

Oltatlanok! Ti nem féltek a covidtól?

Figyelt kérdés

Egy kollégám rokona lassan egy hete intenzíven van, mert nem kapott levegőt. Magától ment be a kórházba, de már nem engedték ki. Negyvenes nő.

Egy másik ismerősöm szomszédja is nagyon rossz állapotba került néhány napja. Szintén negyvenes férfi. A szüleinek azt mondta az orvos, hogy nem biztos, hogy felkel reggel.

Eddig nem is nagyon volt covidos a környezetemben. Akik elkapták, azok enyhe tünetekkel átvészelték.

Én sem kértem eddig az oltást. Nem voltam sem vírus-sem oltástagadó, szóval nem vagyok ellene, de eddig én sem féltem.

Viszont a két leírt eset miatt úgy döntöttem beoltatom magam. Ijesztő ez az egész. :(


OLTATLANOK válaszát várom!



2021. nov. 30. 19:55
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket ne válaszoljatok annak az embernek akinek két pipája van. A legtöbb covidos kérdés alatt veri magát. Ne reagáljatok neki, mert nekem más kérdésem is tönkretette már!


Illetve kiírtam direkt, hogy OLTATLANOK válaszát várom, mert az ő véleményükre vagyok kíváncsi. Ha egyeseknek gondja van a szövegértéssel, keresse fel újra az iskolát.

Eddig teljesen normális válaszok jöttek. Nincs kedvem újra a két pipás barom veszekedését olvasni oldalakon keresztül.

Kérlek tartsátok be és maradjunk a témánál.

2021. dec. 1. 17:59
 32/45 anonim ***** válasza:
12%
Itt sokan vagyunk 2 pipásak, kb. mindenki annyi, aki vagy egészségügyi dolgozó, vagy biológus, vagy csak az IQ-ja magasabb, mint 70.
2021. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Képtelen vagyok komolyan venni ezt az egész k'rva cirkuszt, eleve nem vagyok beteges alkat, és egyébként is, valamiben meg kell halni. Lehet, hogy holnap elüt egy busz, belefutok egy késelő ámokfutóba, vagy a fejemre zuhan egy repülő sugárhajtóműve. Mindig találhatnék magamnak ürügyet a pánikra, ha olyan alkat lennék. Sokkal jobban aggaszt a társadalmat átitató zsigeri gyűlölet és az agymosás hatása.
2021. dec. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
55%
#32: az lehet, hogy 70-nél magasabb, mert különben nem tudnál írni, de biztos, hogy 90 alatt van, mert semmi önálló gondolatod nincs, alapvető ellentmondások nem szúrják a szemed, összefüggéseket meg nem vagy képes felfedezni. Csak ismételni tudod amit hallottál valakitől.
2021. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
85%

Nem félek tőle.

24 éves vagyok, alapbetegség és túlsúly nélkül, igyekszem egészséges életmódot élni. Az adatok nem azt mutatják, hogy ilyen paraméterekkel rendelkező emberekre veszélyes a vírus. Ezen kívül nem igazán járok közösségbe, hordom a maszkot, gyakran mosok kezet és fertőtlenítek, úgyhogy azt gondolom, hogy azzal se lehetne jogosan megvádolni, hogy én terjesztem a vírust az oltatlanságom miatt.

A mostanában keringő adatok ráadásul azt sugallják az oltással kapcsolatban, hogy a súlyos lefolyástól és a halálos kimeneteltől elég biztosan védenek, a megfertőződéstől ugyanakkor kevésbé, én viszont eleve arra számítok, hogy esetemben a súlyos lefolyás és a halál fel sem merül, amire elég jó esélyeim vannak.

2021. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
79%
Én csak egy halottról tudok a környezetemben, aki az oltást egészségesen vette föl és rá egy napra meghalt. Akik voltak covidosok a környezetemben, azok közül még csak kórházba se került senki.
2021. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
56%
Beoltatom magam tavasszal. Eddig nalunk is ez volt a helyzet, hogy senkinek nem volt nagyobb baja. Most sokan haltak meg, édesapám is sajnos. :( Mi sem oltattunk. Nem.birjuk felfogni ami történt most. :( Azt mondják egyre rosszabb lesz az egész, sajnos háborúban állunk, apu mindig mondta, hogy fegyver nélküli háború van. Igaza lett.
2021. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
37es vagyok. Nem volt semmilyen alapbetegsege.
2021. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
88%

Most is covidos vagyok, 4 napig lázam volt esténként, ötődnapra meggyógyultam. Pár szagot gyengén érzek, ilyen volt mfg tavasszal, bár akkor nem teszteltettem. Furcsa, hogy még itt vagyok, elvégre a deltábkaptam el, ami tiuenhatszor veszélyesebb, mint az eredeti, és Indiát meg a világot is kiirtotta.


21F

2021. dec. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem féltem, most el vagyok bizonytalanodva.


Én szeptemberben átestem rajta, 2 hétig láz, néha "csak" hőemelkedés, szemfájdalom, nátha, köhögés és iszonyatos gyengeség. Nem tudtam mély levegőt venni, mert azonnal köhögnöm kellett. Igazából még most se tudok úgy sportolni, mint előtte és vannak problémáim a koncentrációval is.

A betegség előtt 2.000 NE D-vitamint, 1.000 mg C-vitamint és multivitamint szedtem naponta valamint rengeteget voltam a napon és sok zöldséget ettem. A betegség alatt 4.000 NE D és 2000 mg C.


35 éves vagyok.


Sajnos legjobb barátnőm férje oxigént kapott a kórházan (38 éves, sportos ember). Most hunyt el pár napja egy ismerősünk, 34 éves, makkegészséges nő.


Nem tudom, én megijedtem, hiszen hallani, hogy a betegségen való átesés is csak hónapokig véd, a memóriasejteket kijátsza a vírus, addig van védelem, ameddig antitest van.

2021. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!