Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek az oltásról?

Mi a véleményetek az oltásról?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 14:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
41%
40 ezer gyerek fertőződött meg polioval magától az oltástól, többszázezren az oltástól fertőződött gyerekektől, így közvetlenül és közvetve rengetegen végezték vastüdőn csak azért, mert felkészületlen, ostoba módon kezdték meg a gyermekbénulás elleni oltási programot ahelyett, hogy mondjuk első körben a szennyvízkezelésre gyúrtak volna, vagy szigorúbban ellenőrizték volna a gyártási tételeket. Műveletlen, ostoba tahó ismertetőjegye, ha a gyermekbénulás elleni oltásokkal jön, mint sikersztorival.
2022. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
26%

A legtöbb oltás nagyon is jó, hogy van és szükségesek is. Nagyon sok vírus visszaszorítható vagy szinte teljesen eltüntethető, átlag életkor megnövekedett segítségükkel.


Persze vannak kivételek. Az influenza és a covid elleniek sajnos kevésbé, mivel nagyjából hatástalanok.


"Influenza oltást évekkel ezelőtt kaptam, azóta egyszer sem kaptam el."

Ennek kb semmi köze ahhoz, hogy Te évekkel ezelőtt beoltattad 1x magad.

2022. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
37%

Az oltások természetesen jók, és szükségesek. Semmi sincs kockázat nélkül, de az oltások kockázata töredéke a megelőzni kívánt betegség kockázatának. Különösen igaz ez a gyermekkori védőoltásokra. Azért is kötelezőek.

A Covid elleni védőoltás is jó, megelőzi a betegséget, ezzel kapcsolatban a legtöbben csak azt nem veszik figyelembe, hogy a hatása nem örökre szól.

Tavaly tavasszal tökéletesen jól megelőzte az egészségügyi dolgozók és az idősotthonok lakói közt a tömeges megbetegedéseket. Mivel nem sokkal korábban kapták, mint a tavaszi hullám kezdete.

Azt persze nem várhatja senki, hogy a tavaly januárban kapott oltás idén áprilisban megvéd. Ez nem az oltás hibája, hanem a koronavírus "érdeme". Mivelhogy a gyorsan változó vírusok közé tartozik. A kétszer oltottak már mostanra, a háromszor oltottak kb. nyárra már oltatlannak számítanak.

Ennek az oltásnak a hatásosságát abban lehet mérni, hogy hány megbetegedést előzött meg, illetve hány halált a korábban lezajlott hullámokban. Nem pedig abban, hogy egy tavaly áprilisban beoltott személy elkapta-e idén januárban az omikront.

Ahogy írtam, a 2021 tavaszi hullámban tökéletesen működött.


A kötelező gyerekkori védőoltásokkal kapcsolatban pedig szerintem, ha keresnél is, nehezen találnál olyat, akinek baja lett tőle, pláne tartós baja. A legtöbben egy ilyet sem ismerünk.


Például most különösen jó, hogy oltva vannak kanyaró ellen a gyerekek, mert az ukrán menekültek kapcsán akár járvány is kitörhetne különben.

2022. ápr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
65%
Ezt csak úgy itt hagyom az utolsó hozzáaszólást elkövető kis propagandistának.- https://www.youtube.com/watch?v=5LK9qmu7lH4
2022. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
45%

Propagandistának az oltáselleneseket nevezném.

Én szimplán egy biológiai tudományokban jártas, logikusan gondolkodó ember vagyok, és inkább szakkönyvekből, mint a Youtube-ról tájékozódom.

Meg a saját tapasztalataimból, azokról pedig már írtam fentebb.

2022. ápr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy az.
2022. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
33%
Hát, te biztosan jobban tudod, mint én magam.
2022. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal jobban. Nekem ez teljesen nyilvánvaló a megnyilvánulásaid alapján.
2022. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
16-os vagyok. Bocs az előzőkért. Milyen szakkönyvekből tájékozódsz? Megkérdezhetem? (Nem oltani akarlak, tényleg érdekel. Lehet privátban is. De arra kérlek, hogy jelezd pontosan a szerzőt, kiadást stb, és azt is fejtsd ki, mi támasztja alá az olvasmányaid alapján az itt kifejtett véleményedet. Kérlek jelezd, hogy szakmabeli vagy-e, vagy csak érdeklődő laikus. Köszi:)
2022. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem fogom most neked előkeresni az egyetemi tankönyveimet. Járványtan, népegészségtan, immunológia, infektológia. Ezek csak a szorosan kapcsolódó témakörök. Molekuláris genetika, ez az RNS, DNS alapú oltások miatt. Biokémia - fehérje alapú oltások. Meg az a jó néhány szakcikk, amit már elolvastam életemben.

Az egyetemi tanulmányaim meg az évtizedes szakmai tapasztalat alapján alkotok véleményt. Továbbá, a hétköznapi tapasztalataim alapján, de ezt már leírtam. (Harmadik hullám és az eü. dolgozók.)

Amúgy, amit szeretnél, az olyan, mintha befektetési tanácsot kérnél egy brókertől, aztán megkérdeznéd, melyik könyvben van leírva, hogy mi alapján adta.

2022. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!