Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek az oltásról?

Mi a véleményetek az oltásról?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 14:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
De mikor végeztél, melyik egyetemen és hányban? És legfőképp, milyen eredménnyel, mert ez nem mindegy. Azóta mennyire követed a szakirodalmat?
2022. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresed elő az akkori jegyzeteidet? Erre kértelek ugyanis. Ha annyira magabiztos vagy a tudásodban, akkor ne iszkolj, légyszíves. Várom a megkeresésed magánüzenetben.
2022. ápr. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
29%
Szegedi tudományegyetemen végeztem tizen x éve kitűnő eredménynel, molekuláris biológia szakirányon. És osztom a linkelt kutató véleményét. Várom a nézeteid szakmai alátámasztását akár itt, akár privát üzenet formájában. Köszike, ha reagálsz :)
2022. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
26%

ELTÉ-végeztem, tizen-X éve, molekuláris genetika szakirányon, jó eredménnyel. És nem, nem megyek fel a padlásra jegyzeteket keresgélni.

Tudod, azok az igazán veszélyesek, akik értenek is hozzá, mégis téves infókat közölnek. (Mint a linkelt szereplők.) Mert csak azok tudják az ilyen embereket kiszűrni, akik maguk is értenek a témához, a laikusok nem.

Tévedés ne essék, én sem állítom, hogy nincs veszélye az oltásoknak. Vannak kevésbé hatásos oltások is. A nyereség is szerepet játszik. Az eü. dolgozók harmadik kötelező Covid elleni védőoltásával sem értettem egyet.

Viszont figyelembe véve a pro és kontra érveket, összességében a mérleg egyértelműen afelé billen, sőt lesüllyed, hogy az oltások hasznosak és szükségesek.

2022. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont figyelembe véve a pro és kontra érveket, összességében a mérleg egyértelműen afelé billen, sőt lesüllyed, hogy az oltások hasznosak és szükségesek."


Kivéve a covid meg az influenza oltások esetén.


Azokra az oltásokra igaz, amelyek hatásosak és eredményesek. A fentebb említett vírusok ellen jelenleg is forgalomban levő oltások egyike sem hatásos és eredményes eléggé. Lehet vajmi hatása de elenyésző, főképp ha a potenciális mellékhatásokat és azok gyakoriságát figyelembe vesszük.

2022. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
26%

Az influenzaoltások változó hatékonyságúak, bizonyos csoportoknál így is hasznosak. Illetve, még jobb lenne az eredmény, ha sokkal többen hajlandóak lennének magukat beoltatni.


A covid elleni oltás nagyon hatékony volt, amikor még az volt az uralkodó variáns, ami ellen készült, (illetve egy ahhoz még eléggé hasonló). Nyilvánvaló, hogy azóta sokat mutálódott a vírus, a régi oltás már kevéssé hatékony. De ez nem az oltás hibája, inkább emberi hiba. Méghozzá azért, mert (annak ellenére, hogy azt állítják, könnyű adaptálni a vakcinát az új uralkodó vírusvariánshoz), valahogy mégsem hallani róla, hogy megtették volna. Vagy mégsem könnyű, vagy - és én inkább ettől tartok - a gyógyszergyárak el akarják előbb adni, a kormányok meg előbb fel akarják használni a meglévő készleteiket a régi oltóanyagból.

Mint mindig, a haszonnak van alárendelve minden.

2022. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem hiszem el sem neked, sem másnak, aki a covid oltás hatékonyságát bizonygatja. Próbálták sokan bemagyarázni de a pénzen kívül más hasznos dolog nem volt az egészben.


Sosem gátolta meg a vírus terjedését, nem is lassította. Nem előzte meg a halálos megbetegedést de még a súlyosnak a valószínűségét sem csökkentette, vagy legalább is nincs rá kézzel fogható bizonyíték.

Állítani meg ugye bármit lehet. Az, hogy meggátolná a megbetegedést, valóban nem lehet elvárás sem, de ezt nem is teljesíti.


Ellenben sajnos a saját környezetemben, de világszinten is hallani kisebb-nagyobb, kinek tartósabb, kinek átmeneti mellékhatásokról. És még a hosszú távú meg sem jelent.


Ezek után hogyan lehet hatásosnak mondani bármely covid oltást?

Vírus van, mutálódik tovább, megbetegedés van csak kevésbé érdekli az embereket, el lett engedve az egész (bár amúgy is durván fel lett fújva ez az egész covid). Nem mondom, hogy egy bizonyos fokig nem kell komolyan venni, de a gazdasági csőd (világszintű) és ami méginkább fontosabb, az emberek lelki terrorban tartása sokkal rosszabb volt.

Nagyon sokan rohantak 1-2-3. oltásért, vagy akár most a 4-dikért, de jellemzően ezek az emberek azok, akik legjobban félnek a covidtól viszont az oltások ellenére is leteríti őket, akár súlyosan is, mivel a félelem nem kicsit legyengíti a szervezetüket.


Én így látom, az adatok is a hatástalanságot mutatták - bár ki és mit néz ki belőle. Ha annyira durva a vírus, akkor fejlesszenek rá normális oltóanyagot. Kiskorunkban is kaptunk megannyi oltást és tudom, hogy azoknak is volt mellékhatás potenciáljuk de messze nem ennyi, mint a covid "ellenieknek", cserébe legalább azok hatásosak voltak, ezek meg nem...

2022. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
26%
Akkor most ismét leírom: az addigra már széleskörűen beoltott egészségügyi dolgozók és az idősotthonok lakói között alig volt megbetegedés, noha mindenhol másutt tarolt a harmadik hullám tavasszal.
2022. ápr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Volt ott bőven megbetegedés. De ez mit bizonyít? Nagyon max. azt lehet belemagyarázni, hogy a jelenleg is forgalomban levő vakcinák az eredeti vírus ellen esetleg részben hatásosak voltak...2-2.5 évvel ezelőtt.


De ez is nagyon erőltetett. Nem lehet tudni, hogy ki-hogyan reagál a vírusra, van aki észre sem veszi, más meg belehal. Az meg hogy "alig volt megbetegedés" inkább annak köszönhető, hogy rendes tesztelés sem volt, ingyenesen meg pláne nem. EÜ-ben, meg ahol a munkáltató finanszírozta, ott bizonyos időközönként volt 1-1 gyorsteszt (ami 50-50%-ban mutat korrekt eredményt).


Szóval eddig semmilyen bizonyíték nem áll rendelkezésre a covid vakcinák hatásosságát illetően.

2022. ápr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
27%
Ez van, ha valaki csak a médiából tájékozódik. Én viszont a saját tapasztalataimat írtam. Azokat nem fogod tudni számomra megcáfolni. Nem kell más bizonyíték, pont elég, amit láttam.
2022. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!