Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek az oltásról?

Mi a véleményetek az oltásról?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 14:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem a médiából. Saját tapasztalat + egészségügyis rokoni kapcsolatokat (nem takarító meg ilyesmi).


Te így látod, én meg ellenkezőképp. Csak annyit fűznék hozzá, hogy aki látni is akarja a valóságot, annak volt több, mint 2 éve rá. Ez idő alatt kiderült mennyire hatásosak a vakcinák. Mindenki vonja le a konzekvenciát saját magának.

2022. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
37%

A valóságot nehéz meglátni. Ha csak egy oltásellenes cikket elolvasol a neten, már három másikat hoz fel. Azokat is elolvasod, máris kapsz egy tucat újabbat. Aztán több tucatot.

Végül azon veszed észre magad, hogy bizonytalankodóból oltásellenes lettél. Onnantól már semmi mást nem olvasol a témában, csak ami alátámasztja az így kialakított véleményedet. Az ismerőseid közül is csak azok véleményére meg történeteire figyelsz, akik veled értenek egyet.

Az internet átka. Nagyon manipulatív.

Nehéz objektívnek maradni. A társadalom nagyobb részének nem is sikerül.

2022. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Nem vagyok oltásellenes, maga a kifejezés is egy téveszme futtatás. Jópárszor kifejtettem itt, hogy miért nem az a legtöbb ember, akire ráaggatták.


Tudományokban jártas, több diplomás ember vagyok. Nem hiszek el mindenféle baromságot (5g, chip..stb), de nem is ítélem el azokat, akik abban hisznek. Azokat sem, akik pedig a covid vakcinákban.


Én úgy fogalmaznék, hogy a számomra hatástalannak megítélt, jelen kontextusban - covid - oltást elutasító vagyok (de akinek annyira zavaró ez, akkor legyen oltásellenes, bánom is én).


Olvastam, tájékozódtam, néztem hivatalos adatokat, nekem szumma-szummárum az jött le, hogy hatástalan. Mondom, esetleg a legelső variánsokra, kb. 2 évvel ezelőtt még érhetett valamit (akkor sem sokat), de ma, a jelen vakcinák megítélésem alapján (amelyeket a tapasztalataim is alátámasztanak, még ha nem is feltétlenül reprezentatív a minta) nem hatásosak, sőt a mellékhatások potenciális bekövetkezésének és azok lehetséges súlyossági faktorait figyelembe véve bőven negatív irányba döntik a mérleg "nyelvét" az esetemben.


Egyébként vagy szerencsés vagyok, mert úgy néz ki, hogy elkerült a vírus, vagy túlestem rajta de nem vettem észre, cserébe ellenanyagom sem termelődött ("zsaroló" kártya miatt vizsgáltattam).


Én jobban hiszek a természetes megelőzés és "immunerősítés" (értsd: immunrendszer viszonylag megfelelő állapotának megőrzése) módszereiben.


Mértékkel szedek vitaminokat, rendszeresen sportolok, kijárok a természetbe (eddig is tettem, mert imádok ott lenni egymagam), viszonylag odafigyelek az étkezéseimre, megfelelő folyadék bevitelre. Egyedül az alvás a gyengepontom de eddig még élek. :D

2022. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Oké, magadra vetted, pedig én általánosságban értettem, amit írtam a netről, és nem is csak oltás témában.

Viszont, ami azt illeti, nem a két végletet képviseljük, te inkább oltásellenes vagy, én inkább oltáspárti, de egyikünk sem végletesen. Szerintem ez normális hozzáállás.

Itt a GYK-n sajnos nem ez a jellemző.

2022. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
"Akkor most ismét leírom: az addigra már széleskörűen beoltott egészségügyi dolgozók és az idősotthonok lakói között alig volt megbetegedés, noha mindenhol másutt tarolt a harmadik hullám tavasszal." Ez a saját megfigyelésed, vagy alá is tudod támasztani valami tényszerűbbel?
2022. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
27%

Nézd, engem a saját megfigyeléseim tökéletesen meggyőznek. Miért, te nem a saját szemednek hiszel?

Egyébként készült egy tanulmány a Magyarországon alkalmazott oltások hatásosságáról, annak is hiszek, mert egybevágnak a tapasztalataimmal. Ez még az omikron előtti időszak volt.

Abban viszont egyetértünk, hogy hogy az omikron ellen nem tűnnek hatásosnak. Lehet, hogy az ellen nem is kell oltás. Az meg majd kiderül, hova mutálódik még a vírus.

2022. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!