Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig fog ez még tartani???...

Meddig fog ez még tartani??? Fantomszaglás!

Figyelt kérdés

Három hónapja voltam koronás. Körülbelül egy hétig gyengébben éreztem magam, illetve a tizedik napon vesztettem el a szaglás- ízérzékemet. Ez volt az összes tünetem.


Ami az ízlelést illeti, nagyjából érzem az ízeket, de nem úgy mint régen. A szaglással van a legfőbb problémám. Kb. egy hónapja történt, hogy fasírtot sütöttem és elkezdtem érezni egy bizonyos szagot, amit addig még soha nem éreztem. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mit tettem a fasírtba, de mindent úgy csináltam mint korábban. A családban senkinek sem volt más ízű az ebéd, csak nekem. Na itt kezdődött minden...Azóta is lépten nyomon ezt az undorító szagot érzem. Semmihez sem tudom hasonlítani, de ha nagyon muszáj, akkor a záptojás és valami döglött keveréke.

Más nem érzi ezt, sem rajtam sem maga körül, csak én.

Kicsit utána olvasta, hogy ez az a bizonyos fantom szaglás lesz, ami a koronavírus egyik jellegzetes utó-hatása, következménye.

Iszonyat kellemetlen, mert ezt érzem a számban, az ételeknek is ilyen szaga van, illetve néha úgy érzem, hogy a testemnek is.

Olyan mintha minden illatot erre az undorító szagra alakítana át a szervezetem.


Akik hasonló cipőben jártak, meddig fog ez még tartani?

Elkezdtem a szaglástréninget, valamennyire érzek ezt-azt, de mondjuk a 10%-a annak amit korábban éreztem.

Van esetleg valamilyen vitamin, házi készítmény ami a tréning mellett segíthetne?

A múlt héten autóval utaztunk és az egyik gumival történt valami, elkezdett ilyen égett szagot árasztani. Négyen ültünk az autóban, mindenki érezte, csak én nem :(

Nagyon félek, hogy ez maradandó károsodás :(



2022. ápr. 4. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kitartás, idővel reméljük jobb lesz.

Férjemnek bő 3 hónap volt mire visszajött az ízlelése, és 6 hónap mire visszajött a szaglása. Igaz neki ilyen fantomszaglása nem volt, semmit nem érzett.

2022. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Nekem ugyanez van, ugyanennyi idő után. Ismerős, aki még az elején kapta el, azt mondta, több, mint fél év.


Én már elkönyveltem, hogy előbb szokom meg, minthogy megjavul. És rászámolok legalább egy évet, hogy vajon tényleg a régi-e.


Hogy maradandó, az nem valószínű, hiszen még az agyvérzésen átesettek is megtanulnak újra beszélni, mozgatni a tagjaikat stb.

2022. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bemásolom 1 barátom tapasztalatát ezt írta nemrég:


"Nem jön vissza, nekem november óta nincs izlelésem nem érzem semminek az izét a szaglás is elgyengült. Az oltottak mrns-t köhögnek a levegőben és a szintetikus tüskefehérje szétcseszi a mi központi idegrendszerünket sajnos nem szabad velük 1 légtérben tartozkodni."

2022. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én decemberben voltam covidos, 1 hónapig nem éreztem szagokat egyáltalán, az ízekkel nem volt gondom. Utána fokozatosan visszajött a szaglásom, bár kicsit gyengébben éreztem mindent, mint a covid előtt. Kb. 2 hete viszont megint elromlott, és azóta én is folyamatosan érzek egy kellemetlen ízt és szagot (hányáshoz tudnám hasonlítani), mást csak nagyon enyhén, az ételek íze sem az igazi. A tetejébe most még le is betegedtem.

Most is szedek vitaminokat, cinket, lövésem sincs, mit tehetnék még, és mikor fog megjavulni :(

2022. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2020. novemberében lettem covidos, ekkor teljesen elvesztettem a szag és ízérzékelésem. 2021. februárjától kezdett visszajönni a szaglásom , de nem olyan volt mint a fertőzés előtt. Parosmiám lett, ugyanúgy mint neked.

A csirkehúst abszolút nem tudom megenni, rendkívül fura íze van, ezt az ízt én sem tudom egyértelműen bekategorizálni, hiszen nem éreztem ilyet korábban, de kellemetlen. A sertéshúst sülve, vagy rántva tudom enni, darált formában nem. A marhahúst szintén így. Felvágottakról inkább nem is beszélek....

Bizonyos büdös ,kellemetlen szagokat én sem érzek. pl. az égetett autógumit nem érzem, viszont pl. ha pékségben járok s épp valamit sütnek, akkor érzem az égetett autógumi szagot..

Nem tudom, hogy állsz az egyéb illatokkal, pl. parfüm, öblítő, mosószer, fertőtlenítő. Én nagy részüknél borzalmas szagot érzek. Kedvenc parfümömnek pl. poloskaszaga lett.

Az öblítőt, mosószert le kellett cserélnem illatmentesre.


Nem akarlak elkeseríteni, de nekem ez az állapot még mindig tart. Lassan másfél éve. Kb. 20%-os javulást érzek az elmúlt év óta. :(

A szaglástréning eddig nem nagyon segített.

Bízom abban, hogy egyszer spontán megszűnik.

Van olyan ismerősöm, akinek ez az állapot "csak" pár hónapig tartott.

2022. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem majdnem 1 éve tart, nem a covid a veszélyes, hanem az hogy pl nem érzed meg ha gázszivárgás van a lakásban, vagy ha romlott az étel és megeszed mert nem érzed hogy savanyú. Sajnos én megúsztam egy fosással de azóta van kostolóm xD Ez van, de legalább még nem írtottak ki minket
2022. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. 2 hónappal később rosszabb a helyzet, mint valaha volt. A szaglás mint funkció fejlődött, érzek olyan dolgokat, amiket korábban nem. Annyi csavar van a dologban, hogy mindennek rossz íze és szaga van. Aminek 2 hónapja a rendes szagát éreztem, most ahelyett is orrfacsaró bűzt érzek.


Ráadásul mindenre ugyanazt a szagot, még csak különbséget se tudok tenni. A virágnak, a péksüteménynek meg a szarnak is pont ugyanaz a szaga, és finoman szólva nem kellemes. Minden ételnek vagy mellékíze van, vagy abszolút ehetetlen. Már csak akkor eszem, ha muszáj.

2022. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7!!! Dettó! Én is érzem, hogy kezd visszajönni, mert eleinte SEMMIT nem éreztem. Most azonban kb. mindennek egyformán rossz szaga van. Hagyma, hús, uborka, paprika és még sorolhatnám! Az ízeket szinte már teljesen érzem, úgy mint anno, de a szaglás borzalmas. Csinálom a szaglástréninget, de nincs sok változás...Ennyi hónap után, ez eléggé elkeserítő...
2022. jún. 21. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:
ez az orrfacsaró szag nem tonhal és kávé keveréke? én azt érzem mindenhol :D
2022. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Inkább záptojás..😭😭😭
2022. jún. 21. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!