Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meddig fog ez még tartani???...

Meddig fog ez még tartani??? Fantomszaglás!

Figyelt kérdés

Három hónapja voltam koronás. Körülbelül egy hétig gyengébben éreztem magam, illetve a tizedik napon vesztettem el a szaglás- ízérzékemet. Ez volt az összes tünetem.


Ami az ízlelést illeti, nagyjából érzem az ízeket, de nem úgy mint régen. A szaglással van a legfőbb problémám. Kb. egy hónapja történt, hogy fasírtot sütöttem és elkezdtem érezni egy bizonyos szagot, amit addig még soha nem éreztem. Elkezdtem agyalni, hogy vajon mit tettem a fasírtba, de mindent úgy csináltam mint korábban. A családban senkinek sem volt más ízű az ebéd, csak nekem. Na itt kezdődött minden...Azóta is lépten nyomon ezt az undorító szagot érzem. Semmihez sem tudom hasonlítani, de ha nagyon muszáj, akkor a záptojás és valami döglött keveréke.

Más nem érzi ezt, sem rajtam sem maga körül, csak én.

Kicsit utána olvasta, hogy ez az a bizonyos fantom szaglás lesz, ami a koronavírus egyik jellegzetes utó-hatása, következménye.

Iszonyat kellemetlen, mert ezt érzem a számban, az ételeknek is ilyen szaga van, illetve néha úgy érzem, hogy a testemnek is.

Olyan mintha minden illatot erre az undorító szagra alakítana át a szervezetem.


Akik hasonló cipőben jártak, meddig fog ez még tartani?

Elkezdtem a szaglástréninget, valamennyire érzek ezt-azt, de mondjuk a 10%-a annak amit korábban éreztem.

Van esetleg valamilyen vitamin, házi készítmény ami a tréning mellett segíthetne?

A múlt héten autóval utaztunk és az egyik gumival történt valami, elkezdett ilyen égett szagot árasztani. Négyen ültünk az autóban, mindenki érezte, csak én nem :(

Nagyon félek, hogy ez maradandó károsodás :(



2022. ápr. 4. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem folyékonnyá rohadt hagyma jut róla eszembe. Szerintem mindenkinek más.
2022. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
hát nem tom én folyton tonhal kávé keverékét érzem
2022. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kávé tök jó lenne, mert a kávénak se jó se a szaga, se az íze. Ha kávészaga lenne, azzal tökre ki tudnék egyezni...
2022. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
cseréljünk testet xd na jo ne
2022. jún. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!