Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sok a gyomorsavam, mit lehet...

Sok a gyomorsavam, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
már régóta nagyon sok a gyomorsavam, ez inkább este érzem, ha nem vacsorázok semmit nagyon elkezd fájni a hasam, és csak akkor múlik el, ha eszek vmi kekszet, v kenyeret... vmit nem lehetne tenni ez ellen? mert fogyózni szeretnék, de nem tudom emiatt nélkülözni a kenyeret :(
2009. máj. 7. 22:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

a magas vérnyomásom annyit jelent, hogy 70-85/120-135 ha magas... egyszer 95/145 -el vették észre... de tudni kell rólam, h nem tetszem magamnak sem, félek levenni a pólóm mások elött, és ez iskola orvosnál volt..


még1x köszi mindent... megpróbálom betartani

2009. máj. 7. 23:01
 12/22 anonim ***** válasza:

igen, pontosan mniden azért van, látom közben itt vagy. Tudom h nem vagy cukros, csak tanácsként írtam, de nagyon összefüggésbe van mnidez és még lehetsz az, jobb ha elkerülöd. A cukor sajnos roncsolja az érfalakat, szomjasabb lesz az ember, sokat pisil, nehezebben gyógyulnak a sérülések, hízásra lesznek hajlamosabbak, nagyobb az esélye a terhesség közbeni vetélésnek, a kötöszövetek rongálódása pedig bevérzéshez vezethet a szervezet különböző pontjain, tehát vakságot okozhat, szív, vese, máj elégtelenséget, a végtagok elvesztését, aztán halál. A cukornak vannak több tipusai és fokozatai is, a barátom anyukája úgy lett cukros, hogy daganata volt, és a sugárkezeléstől lett diabéteszes, de ha babamaradnak a kezelések, elvileg megszünik a cukra. Terhesség is kiválthat cukorbetegséget, de az egy másik tipusa. Sajna alapbam inden cukorbeteg kismamaveszélyeztetett terhes még akkoris ha jól vannak, ahogy az ikerterhesség is alapba veszélyeztetettnek számit. Ha 15 évesen gondjaid vannak jobb ha vigyázol, még nem késő!

ehetsz csokit, csak ne túl sokat, és igyál rá sok vizet, vagy rostos baracklevet, banánturmixot stb.

amugy nem a csoki hizlal a legjobban, hanem a tészták, és nem az édesség roncsolja legjobban a fogakat, hanem a gyümölcsök. fogmosás előtt és után közvetlen ne egyél gyümölcsöt, mert megpuhul a fogzománz és érzékennyé válhat, megsérülhet.

Sőt este lefekvés előtt se egyél gyümölcsöt, viszont jó ha reggel eszel valamit. Úgy reggelizz mnit ak irályok, úgy ebédelj, mnit a polgárok, és úgy vacsorázz, mnit ak oldusok :)

nem jó tele hassal lefeküdni, de üres gyomorral sem jó.

még fejlődésben vagy, ne szedj fogyókúrás szereket, csak táplálkozz egészségesen, és maiket reklámoznak, azt a sok maszlagot ne vedd be, hazugság az egész, csak az emberek pénzét szedik el. ugyanaz a szer minden szervezetre másként hat, genetika függő, és életmód függő is. a súly probléma mögött esetleg hormonális dolog is állhat, beszélhetsz egy gyermek nőgyogyásszal is, anyukád biztosan szivesen elkisér. Nem kell félni, ő meg tudja mondani mi lehet a "baj" és mi a megoldás. Amugy menzesz előtt a lányok amugyis felpuffadnak.

rengeteg dolog van amit ehetsz, a kukorica saláta is jó, nagyon finom, meg levesek, főzelékek, tiszta husikák, máj, tojás.

az egyoldalú táplálkozástól is lehet fogyni, viszont halottam olyat h valaki csak kolát ivott, és mégis meghizott, naponta 8-10 litert ivott, mert csak szomjasabb lett tőle, és az 2 kiló cukornak felel meg, egy része energiává alakult, egy részek iürült, többi lerakódott, és egy év alatt kb 30-40 kilót hizott. szal csak ovatosan ak olával, de ezt már írtam neked

2009. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

te, neked nem a vérnyomásod magas, az alacsony, a 95 ös az nagyon alacsony, a 120 az normális, a 140 fölött az már magas


neked a pered a magas, azaz a pulzusod, abból az 55-70 lenne a normális


amugy a kávé nem mindig vérnyomás növelő, mert a koffeinnak értágítú hatása is lehet, ami inkább lenyomja a vérnyomást. de inkább magas vérnyomásúaknak és kávéfüggőknek nyomja le.


minél szűkebb az ér, annál nagyobb lehet a vérnyomás meg a pulzus. a koleszterin lerakódás iso kozhat magas vérnyomást vagy pulzust. a fokhagymam indenképp kell h segitsen rajtad.

2009. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

tök véletlen, fiu vagyok x)


anyukám elött is zárkózott vagyok, inkább egyedül mennék el orvoshoz is meg minden....

reggel fogmosás után iszok egy kis vizet, és elindulok a suliba... veszek egy sajtos pogácsát, amit délután 2ig eszek rágó kiséretével...

ebédre nem nagyon eszek szinte semmit, 1-1 zsömlét esetleg kenyeret.. vacsira detto... ma nem akartam semmit enni, és megfájdult a gyomrom a gyomorsavtól (ezért is tettem fel ezt a kérdést..)

csokit sztem nem eszek sokat, általában miután eszek vmit ebédre (mint írtam ez csak néha meleg étel), eszek 1 rudit, és néha 1-1 csík csokit délután.. (tényleg ritkán)

inkább cukros üdítőket iszok, nestea, kóla.. stb.. délelött benyomok kb 1 liter vizet, este kb felet..

2009. máj. 7. 23:18
 15/22 A kérdező kommentje:

apukámra ütöttem nagyon, nyáron leszek 15, de már most nagyon szőrös a hasam, alul látszik nagyon, feljebb még csak pihés, de kezd ott is sötétülni... főleg ezért is szégyenlem magam.. mivel alapból nem tetszenek a nagyon szőrös fiúk, és erre ilyen vagyok + nincs ilyen tipusu barátom se...

azért is szégyenlős vagyok, mert van egy kis hasam, és ezt szeretném nyárra leadni.. ezért kérdeztem, mit ehetnék...

------

95/145 ös vérnyomást úgy értem, h a vérnyomás mérő 2 számot mutat, és az.. az első a kisebb, 2. a nagyobb...

2009. máj. 7. 23:22
 16/22 anonim ***** válasza:

néha nem az a cél, hogy változtassunk magunkon, hanem hogy elfogadjuk önmagunkat, ak isugárzás a fontos, és az egészséged. Biztos nagyon szép arcod van, a husisabb lányok a legszebbek és legéletvidámabbak általában. Az értékes, normális emebreknek ez a legfontosabb, az arra méltóak észre fogják venni az értékeidet, akár pasiról legyen szó, akár másról, valakinek jól áll a duciság. Legalább neked vannak vagy lesznek szép melleid, még fiatal vagy, fejlődsz, nyúllasz, nekem az a bajom h kicsi a cicim, régebben pedig patatnásos voltam és két naponta kell hajat mosnom mer még mnidig zsirosodik.

Meg hiába napozok meg eszem a sárgarépát, nem tudok lebarnulni. és hiába gyantázom a lábam, akkoris két nap alatt már bőkős és borostás lesz. 23 vagyok és 9 éve menstruálok, és mégm indig rendszertelen, emiatt vannak a hangulatváltozásaim, meg a hormonzavarok, ttól is félek hogy esetleg lehet e egyáltalán majd gyermekem?


amúgy ha mindenképp fogyni szeretnél akkor tornázz, felülés, kocogás, bicaj, úszás, ugrálókötél, fekbőtámasz. nem kell sokat, mniden nap egy kicsit, a rendszerességen van a hangsúly.

2009. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
még1x... fiu vagyok!! nem lesznek melleim (remélem) XD!!!
2009. máj. 7. 23:23
 18/22 A kérdező kommentje:

(ezt még leírom, és reggel leszek)

na szóval, mit írtam.. nem vagyok lány :D

tudom, h az önelfogadás a legfontosabb dolog, de nem vagyok rá képes...

hormonálisan striák vannak a hátamon, és nagyon látszanak..szőrös a hasam, pocakos vagyok picit /tudom ez nem nagy baj/, és zavar, h nagyon sok anyajegyem is van... /ezekért félek póló nélkül lenni/..

nem mutatom ezeket ki a környezetemnek, senkinek nem beszéltem még erről..

többen mondták, hogy helyes vagyok, de képeken mégis csúnyának látom magam...

nincs önbizalmam.. nem igazán merek kezdeményezni egy lánynál, barátnőm se volt, pedig vágyakozom valakire, aki megért.. nagyon zavarnak ezek a dolgok amiket írtam, de.. nemtudom magam elfogadni... mennyi idő alatt sikerülhet elfogadnom magam?


(még1x) 15/f

2009. máj. 7. 23:36
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, nekem úgy jött le előszőr h csaj vagy. A lányok szoktak ilyenekkel foglalkozni általában, főleg 15 évesen, dehát a savprobléma és a zsír minden korosztály problémája lehet. Mi az ami savmegkötö és nem is hízlal, de még a vérnyomásod sem viszi fel? Hát a gabonafélékből készült rágcsálnivalók, ha kenyeret eszel szendvics gyanánt, akkor egyél hozzá sok zöldséget, salátát. Köretként ebédre rizs meg krumpli helyett egyél párolt zöldséget, ebbe beletartozik a kukorica is, ami isteni finom, remélem szereted, és zsír nélküli tiszta húspól készült rántott husit eszel hozzá még laktató is,

de a francia saláta is finom. az én salátám egyszerű, hamar megvan, olcsó is a hozzávaló, és inycsiklandozó is, füstölt sajtot szoktam felkockázni, hozzá adok egyk is kefirt, tejfölt, vagy majonézt, teszek bele kígyóuborkát, paradicsomot, aki szereto az hagymát meg parizelt is tehet bele, esetleg tojást,

anya pl retket és almát is szokott, nagyon egészséges és passzolnak is az ízek (de ki mit szeret) hagyom a hűtőben állni pár órát, ízlés szerint lehet sózni, vagy borsozni, aztán hidegen mondjuk zsemlével lehet is enni.

reggelire nyugodtan ehetsz annyi kenyeret amennyit csak akarsz, a lényeg h naponta többször egyél keveset, (reggeli tízórai, ebéd, uzsi, vacsi) ha nincs rá mód akkor közbe rágcsálj valamit pl diót sajttal, vagy körtével ha van. Amugy az almaecet az fogyaszt, sokan a salátákba tesznek egy keveset, vagy olivaolaj is tökéletes. Nyugodtan ehetsz hüvelyeseket: bab, borsó, lencse, csak vigyázz mert ezek puffasztó ételek (gázt csinálnak) bár nekem inkább jobb szokott lenni tőle az emésztésem. Ezek tele vannak fehérjével, mégsem zsírosak, nem hízlalnak, csak energiát adnak. Ha egész nap nem csak a égp elött ülsz meg az iskolapadban, hanem mozogsz is, akkor nem kell félned az elhízástól. Ha genetikai nálatok, akkor érdemes egy palyzsmirigy vizsgálatot csináltatni, mert ha leáll akkor alacsony lesz a tsh és az vizesedéshez, hízáshoz vezet. Ne feledd, egy emebr nem csak a zsírtól lehet nagydarab.

És a túlzott sózás megköti a vizet, a vizesedés ellen jók a vízhajtó teák, a kávé is meghajt egy szinten, de abból nem szabad sokat innod a magas vérnyomás és a sav miatt. de gondolom a te vérnyomásod nem a kávé miatt magas, hanem inkább a kilók miatt, de okozhatjam nidezt a stressz is, a kevés mozgás, kevés alvás.

Szinte bármit ehetsz, csak este 6 után ne egyél szénhidrátot, (kenyér, zsemle) csak könnyű ételeket, hogy legyen valami a hasadban mert csak úgy tudsz aludni, a reggelid pedig legyen bőséges, mert attól nem fogsz hízni, olyankor nyugodtan ehetsz lisztes dolgokat, tésztákat. Vannak olyan ételek, amik kevesebb energiát adnak, viszont az emésztésük sokkal több energiádat elveszi, és ezért álmos leszel ebéd után, ha gyakrabban eszel rostokat, akkor ez a gond is megoldódik, mindig alaposan rágd meg az ételt, és ha meleg ételt eszel gondosan át legyen sütve vagy főzve. Bármiből ehetsz, csak mértékkel, ésm nidig legyen mellette egyk is zöldség :)

2009. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

NE RAGOZZ!!! Savtermelo,gyomoringerlo!Ha ragasi ingered van:ropit egyel/v.nemtudom most hogy hivjak,bocsi/,sos,-edes,tejes,SAVANYU dolgokat keruld!Tonkolybuza kenyer: super,parolt zoldsegek,tojas,tengeri-so/ha sozol vmit/,STAVIA cukorpotlo-edesiteni mindent lehet vele,-ENNYI!!!Ezzel mar egy het utan fogyni is fogsz es nem lesz savad,tapasztalat! A kulsod pedig meg rengeteg fog valtozni,de ha odafigyelsz akkor nagyon jo iranyba!

Kitartas,sok szerencset!

2009. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!