Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 20 éves lány vagyok és nagyon...

20 éves lány vagyok és nagyon lassan gyógyulnak a sebeim. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon lassan gyógyulnak be a sebeim, akár 3 hét, ráadásul néha csúnyán is. Ez mitől lehet?



2008. jún. 28. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb ezer oka lehet, biztosat csak orvos tudna mondani. Néhány ízelítőnek:


- Lassú véralvadás

- Alacsony vérlemezkeszám

- Cukorbetegség

2008. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a lassú véralvadásra gondoltam egyből. De menj el dokihoz és kérj kivizsgálást.
2008. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Folytatnám a sort a lehetőségekkel:

a cukorbetegség közismerten akadályozza a normál sebgyógyulást, de lehet a háttérben vas-, réz-, cinkhiány, a vitaminok közül A-, B-vitamin-csoport, C-vitamin-hiány, alultápláltság, fehérjehiány, vérkeringési zavar.

Előfordul, hogy a krónikus, nem gyógyuló seb oka daganatos megbetegedés, ezért alapszabály, hogy minden 2 hét alatt nem gyógyuló sebet orvosnak meg kell mutatni!


Mielőtt halálra rémülnél: én a vashiányos vérszegénységem miatt szenvedtem évekig a nehezen gyógyuló sebektől. Mivel egyéb bajom nem volt nem is mentem orvoshoz...

Amióta rendben a vérképem, gyorsan gyógyulnak a sebek. :))

2008. jún. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Vitamin hiány. Szedjél komplex multivitamint, ha nem változik semmi, akkor keress fel szakorvost hátha van valami a háttérben.
2008. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne várjál, hanem menj el háziorvoshoz, egy vérvételből kiderül mi van.
2008. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet, hogy gyenge az immunrendszered.
2009. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!