Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudni a dr. Lenkei féle...

Mit tudni a dr. Lenkei féle vitaminról? Milyen konkrétabb tapasztalatok vannak a termékkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 11:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%
Nem, dehogy gondolom. De tudod, a prevencióra senki se fordít pénzt az egészségügyön belül, mert látszólag kidobott pénz, holott közel sem így van. Az orvosok szajkózzák a betegeknek, h ne bagózzanak, ne igyanak, sportoljanak, de ez 99%-ban falrahányt borsó (tisztelet a kivételnek). A betegek tipikusan akkor fordulnak orvoshoz, amikor már csak a gyógyszeres kezelés segít. Ha meg ekkor az orvos azt tanácsolja, h pl. fusson (a gyógyszer mellett) minden nap pár km-t, a beteg csak a gyógyszert szedi be, mert az nem olyan fárasztó. Ez tapasztalat. Én nem a vitaminok és egyéb prevenciós dolgok ellen vagyok (magam is szedek Béres cseppet, C vitamint), hanem az ellen, amikor ezt valaki túlzásba viszi és párhuzamosan azt gondolja, hogy az orvostudomány szándékosan betegíti meg. Meg az elvakult lenkei-fanatizmus ellen.. Amúgy a minap került napvilágra egy kutatási erdmény, ami azt adta, hogy a C-vitaminnal ellátott daganatsejtek kevésbé reagálnak a daganatellenes kezelésre. Pusztán vitamintól meg nem fognak meggyógyulni a daganatosok.. Nem mondom, h ne egyenek semmi vitamint, de azért nem egyértelmű a helyzet..
2008. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

szia!


én az okönet félét eszem..maximálisan megvagyok elégedve vele

és a vitához is hozzászoljak,tavaly elmentem kivzsgáltatni magam,vérvétel,belgyógyász stb,semmi bajom nem volt,csak azért mentem el szürésekre,h megnézessem egészséges vagyok-e,mondanom se kell,magándokikhoz kellett mennem,ugyanis elhajtottak a fenéb a kórházba,dokinál,h egészségesen ,tünetek nélkül mit akarok ott...pedig igenis szerintem évente, vérvételre,ekg-ra ,belgyógyászati,nőgyógyászati stb. vizsgálatra el kell menni,h ha baj van és még nincsenek tünetek időben kiderüljön!!!!

2008. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
előző vagyok,és az h teljesen kivizsgáljanak közel 50ezer ft-be került...pedig szerintem ezt tb alapon minden embernél meg kellene csinálni évente...
2008. okt. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
80%

Megint a doki vagyok:-)

Igazad van, nem ártana az "egészségeseket" is megvizsgálni néha, de amíg az OEP nem fizeti ki, az orvosok nem fogják a betegekre fordítandó pénzből és időből megcsinálni, ez valahol érthető.. Szerencsés, akinek a munkáltatója kifizeti 1-2 évente a vizsgálatot magándokinál..

2008. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az OEP beláthatná,h ha a megelőzésre többet forditana, és már korai stádiumba kiderülnének a betegségek a szürővizsgálatok alkalmával,kkor utána kevesebb lenne a ráforditott összeg a gyógyitásra,és esetleg a halálozási szám is csökenne. De mondjuk ehhez az is kellene,h az emberek el is menjenek a vizsgálatokra,de sajnos még az a nézet,h ha egészségesnek érzi magát,minek menjen dokihoz...

amugy milyen doki vagy?

2008. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ezért felesleges az orvosokat okolni.. (Fül-orr-gégész leszek amúgy)
2008. okt. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

szóval nem okolom őket,megértem,h tulterheltek stb,,,de mondjuk mikor a folyóson közölte a doki,ugy hogy körülöttünk még 20 idegen ember,h apám meg fog halni,nos,ahozz no komment....anyám majd összeesett,én tartottam meg...bár azt is megértem h kiég az ember..én is tul sok halált láttam már sajnos...munkámból kifolyólag...

de ha doki vagy,miért is nem jók a lenkei félék? ha normális modon eszi, tehát nem mindennap,akkor miért is nem jók? nekem gyógyszer allergiám van,ezért az antibiotikumoktól rettegek, és inkább zabálom a c vitamint,ca-t,nehogy megfázzak...és minden évben sikeresen kétszer gennyes mandulagyulladásom,de akkor se veszek be gyógyszert...én a természetes alapú vitaminokra szavazok, és ha mégis beteg vagyok akkor is inkább csipkebogyó tea,egyéb régi praktikákra esküszöm...

2008. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Egyébként én tavaly télen adtam a 3 éves fiamnak a gyerekvitaminját Lenkeinek, de akkor még nem volt körülötte ennyi probléma, ezért voltam kíváncsi, hogy ki mit tud. Egyébként nagyon jó volt neki, mert egyszer sem volt beteg, pedig óvodába járt. Most van egy 5 hetes pici fiam is, és már 3 hetesen elkapta a nagytól a náthát. Ezért gondoltam, hogy újra elkezdem adni a nagynak, mert nem lenne jó, ha mind a ketten állandóan betegek lennének.

2008. okt. 6. 21:02
 19/33 anonim ***** válasza:
50%
Vannak sajnos orvosból is nagyon bunkók (én is ismerek párat), én ezt aláírom, de ha az ember találkozik is ilyennel, nem lenne szabad általánosítani.. Ja, és attól, hogy emberileg nulla az illető, lehet szakmailag jó, és lehet, hogy érdemes megfogadni a tanácsát.. (ilyet is ismerek) A vitaminokkal semmi bajom, ne értsetek félre, én is szedek Béres cseppet meg C-vitamint és sokkal kevésbé vagyok beteg azóta :-) Csak ez a Lenkei egy szélhámos, aki az orvosok ellen uszítja az embereket, ráadásul a vitaminjai semmivel se jobbak (ha nem rosszabbak), mint bármely más vitamin, csak 5x annyiba kerülnek. Persze mindenkinek szíve joga, hogy mit szed, én csak a véleményemet mondtam el, mert ez volt a kérdés..
2008. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
86%
Furcsálom, hogy egy vitamin szerinted azért rossz, mert több benne a hatóanyag, mint másban. Egyébként szerintem is túl drága, mert találni hasonló összetételűt olcsóbban is, de hát piacgazdagsában élünk. Én mindenesetre azt mondom, hogy a vitaminoktól nem lesz semmi bajunk.
2008. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!