Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz így velem ezzel a...

Mi lesz így velem ezzel a betegséggel? Lányok hogyan reagálnátok ha megtudnátok?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van amit nem nagyon tudok senkivel megbeszélni: Sajnos lassan 1 éve HPV szemölcsöm van, kb lencse nagyságú, voltam vele már 3 különböző orvosnál, kaptam ecsetelőt meg gyógyszert is. Nem akarok nagyon elveszni a részletekben, de semmi nem vált be. A szemölcs újra és újra kinő. Sajnos mivel a húgycsőnyílásom belsejében van, azt mondta a bőrgyógyász, hogy ő nem tudja onnan leszedni. 2 dolgot javasolt.


1, visszamenni az urológiára, hátha ott kitudják vágni vagy nem tudom mi a pontos kifejezés erre, de ezt nagyon rizikósnak találom.

2, beadatni magamnak a HPV elleni oltást, erről olvastam sok ellenérvet, mellékhatások, igazából az nem is érdekel, csak amitől nagyon félek, hogy kiadok 90.000 Ft-ot és még várok 1 évet. És lehet attól sem jövök rendbe.

+ ecsetelni továbbra is


Apukám szerint a gyógyszerrel csak le akarnak húzni és menjek magán orvoshoz inkább.


Ez még önmagában is nagy baj, de pont most alakulok egy lánnyal akit nagyon kedvelek. De mégis mit mondjak neki? Becsapni nem akarom. Volt már egy ilyen eset a nyáron mikor tudtam már hogy beteg vagyok, és elhívott a kiszemelt lány magához, azt kamuztam hogy hagyjuk inkább egymást, mert nem volt erőm hozzá hogy megmondjam beteg vagyok.

A kiszemelt lány 20 éves pont a legszebb éveiben van.

Azt mondta az orvos, hogy még az óvszer sem véd.

De én így teljesen bele fogok őrülni, nem a szex hiánya miatt, hanem hogy nincs társam már X ideje, és lehet hogy még évekig nem is lesz így...



2017. jan. 5. 17:12
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

"1, visszamenni az urológiára, hátha ott kitudják vágni vagy nem tudom mi a pontos kifejezés erre, de ezt nagyon rizikósnak találom. "


Ezt el sem hiszem, hogy meg sem próbálsz visszamenni, és itt nyekeregsz nekünk. A húgycsőnyíláson keresztül akár a vesédet is megoperálják, ha kell, de te még csak megsem kérdezed. Menj papnak, vagy remetének. De addig vacakolsz, hogy onnan is kiöregszel...

2017. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Keress másik dokit, az oltás nem tünteti el a szemölcsödet. Gondolj bele, ha mondjuk hepatitis-ed lenne, ami ellen van oltás és már elkaptad volna, akkor tök felesleges lenne beadatni, ezek az oltások megelözésre vannak és nem is védenek az összes hpv törzs ellen. Nőknek fontosabb ez az oltás, mert méhnyakrákot kaphatnak a hpv-töl, férfi is kaphat tőle rákot egyébként, de az nagyon ritka és nem az alacsony kockázatútól lehet kapni. A bördoki, akihez jársz, abszolút nem ért a szakmájához
2017. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

#11 esnek:

nem részleteztem az elején, hogy engem az urológus több alkalommal is a bőrgyógyászhoz irányított, a bőrgyógyász pedig vissza, az urológus azt mondta, hogy engem ott ezzel csak leakartak rázni, hogy bőrgyógyászati probléma. A bőrgyógyász meg hogy ez a húgycsőben bent van, ők nem tudják kiszedni.

Most kezdődjön minden előlről?


Tényleg már inkább kiadok pénzt a magánra, mert itt az az érzésem főleg az urológusnál, hogy nem is érdekli, hogy mi lesz velem, meg hogy mikor leszek jól. De persze szexelni nem lehet, én várjak hónapokat egy időpontra mikor ott vagyok akkor meg semmi. Hát ez borzasztó, pedig komoly betegeket is megtudnak gyógyítani, nem hiszem hogy nincs rá mód...

2017. jan. 5. 18:12
 14/39 anonim ***** válasza:
Gondolom nem budapesti vagy, lehet, hogy fel kellene jönnöd, amikor én kerestem dokit, láttam a neten, hogy rengetegen foglalkoznak ezzel, 20-30 ezerért leszednék a szemölcsödet, tényleg nem egy nagy egészségügyi probléma. Most a belvárosi orvosi centrum jutott eszembe, ahol a páromnak megcsinálták volna, csak inkább ecsetelt helyette, azonnal kapsz időpontot is. Keresgélj picit a neten, lehetetlen, hogy egy szemölcs ennyire befolyásolja az életedet.
2017. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
vidéki vagyok, és ha itteni magándokinál próbálkoznék?
2017. jan. 5. 21:03
 16/39 anonim ***** válasza:
Lézerrel leszedik secperc alatt ne kínlódj már annyit! Menj magándokihoz akár vidéken is, es ne ecsetelgess meg huzd az időt! Lezerrel le, aztán jöhet a kapcsolat!
2017. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: ha eltűnik a szemölcs akkor vége a vírusnak is?
2017. jan. 6. 11:06
 18/39 anonim ***** válasza:
Miért nem az orvost kérded meg??
2017. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az ecsetelő mellé (3 napos kúra után) az Egiferon gélt. Ez külsőleges szer, a szemölcseid meg nem tudom hogy pontosan merre lokalizálódnak, szóval kérdezd meg a bőrgyógyászodat, hogy mehet-e a cucc. Nekem a natív ecsetelő nem segített, az isoprinosine, fagyasztás nem.


A lányt illetően...

Ugyanezt az utat végigjártam, mint te, én megmondtam őszintén, fél évig nem érintkeztünk, azután is csak óvszerrel. Az óvszer ugyan valóban nem véd 100%, de ha csak! a gumi által letakart részen van szemölcs, akkor nincs nagyobb kockázata, mint ha a lány valaki mással van. A szexuálisan aktív korosztály 80+%-a HPV-val fertőzött. Van, aki hordozó, van aki tüneteket is produkál. Jó tanácsként a nemi szőrtelenítéssel óvatosan, borotvát el lehet felejteni.

2017. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

*utolsó

Még kiegészíteném azzal, hogy attól, hogy nem jött ki, még a vírus maga ott lehet (hordozó állapot). Általában 3 hónap inaktivitás után már jó eséllyel nincs vírus, de mindenféleképpen érdemes egy új HPV-tesztet végezni, az a biztos.


A CO2-lézerkezelésről nincs tapasztalatom, ütősek a tarifák, konzultálj a bőrgyógyászoddal.

2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!