Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lesz így velem ezzel a...

Mi lesz így velem ezzel a betegséggel? Lányok hogyan reagálnátok ha megtudnátok?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van amit nem nagyon tudok senkivel megbeszélni: Sajnos lassan 1 éve HPV szemölcsöm van, kb lencse nagyságú, voltam vele már 3 különböző orvosnál, kaptam ecsetelőt meg gyógyszert is. Nem akarok nagyon elveszni a részletekben, de semmi nem vált be. A szemölcs újra és újra kinő. Sajnos mivel a húgycsőnyílásom belsejében van, azt mondta a bőrgyógyász, hogy ő nem tudja onnan leszedni. 2 dolgot javasolt.


1, visszamenni az urológiára, hátha ott kitudják vágni vagy nem tudom mi a pontos kifejezés erre, de ezt nagyon rizikósnak találom.

2, beadatni magamnak a HPV elleni oltást, erről olvastam sok ellenérvet, mellékhatások, igazából az nem is érdekel, csak amitől nagyon félek, hogy kiadok 90.000 Ft-ot és még várok 1 évet. És lehet attól sem jövök rendbe.

+ ecsetelni továbbra is


Apukám szerint a gyógyszerrel csak le akarnak húzni és menjek magán orvoshoz inkább.


Ez még önmagában is nagy baj, de pont most alakulok egy lánnyal akit nagyon kedvelek. De mégis mit mondjak neki? Becsapni nem akarom. Volt már egy ilyen eset a nyáron mikor tudtam már hogy beteg vagyok, és elhívott a kiszemelt lány magához, azt kamuztam hogy hagyjuk inkább egymást, mert nem volt erőm hozzá hogy megmondjam beteg vagyok.

A kiszemelt lány 20 éves pont a legszebb éveiben van.

Azt mondta az orvos, hogy még az óvszer sem véd.

De én így teljesen bele fogok őrülni, nem a szex hiánya miatt, hanem hogy nincs társam már X ideje, és lehet hogy még évekig nem is lesz így...



2017. jan. 5. 17:12
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget,

nem szoktam borotválkozni, csak géppel nyírom

a lézerezés olyan drága lehet? :/

2017. jan. 7. 22:17
 22/39 anonim válasza:

Kérdező! Nekem most szedtek le egy szemölcsöt pár napja lézerrel. A helyi urológián kellett jelentkezni,1 hét múlva már meg is csinálták. 1 percig tartott. Ingyenes, tb támogatott. Neked is ajánlom. (esetleg az orvos zsebébe utólag tégy ej jelképes xx pénzt és kész).


Ja...egy kérdés,azóta is motoszkál bennem: ha a húgycsöveden belül van azt hogy ecseteled? :) Mert ha kívül van,az egyszerű,de ha belül..ezt nem értem.

2017. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
hát nem annyira belül, de nem is kívül, ha széthúzom oldalra kicsit, akkor látni. De ha meg nem nyúlok hozzá észre se lehetne venni.
2017. jan. 11. 00:47
 24/39 anonim ***** válasza:
Még mindig nem voltál vele orvosnál?
2017. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Magán orvosnál nem, TB-s meg nem tudott segíteni. Majd jövő hónapba megyek, nagyon félresiklott az életem más dolgok miatt is, megélhetési problémák.
2017. jan. 11. 16:17
 26/39 anonim válasza:

A tb-s orvos,hogy hogy nem tudott segíteni? De hisz ez a dolga! Letette a Hipokratészi esküt. Érvényes tb-d megvan,akkor nem értem!


Írtam előbb,hogy nekem is elvégezték tb alapon ingyenesen. Adtak 1 időpontot az urológián,hogy mikor jelentkezzek a műtétre a kórházban. Bementem,maga a műtét 1 percig tartott. Nem kell megijedni nem fáj,adnak érzéstelenítőt előtte.

2017. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

2 TB-s nél voltam az egyik antibiotikumot adott ami nem használt, de legalább drága volt

A másik pedig ecsetelőt, dettó. Ő még mondta ha nem múlik el menjek el a bőrgyógyászatra.

Ott ismét az Urológiát mondták, de ez már így megy lassan 1 éve folyamatosan itt mondják hogy menjek oda, ott meg hogy menjek ide, aztán itt megint hogy menjek oda... De olyan nincs aki rendbe hozna úgy mint ahogy téged... Urológián ráadásul meg sem néztek csak legelőször. Ebben a kórházban őrültek háza van, bemegyek reggel 8 kor és 11 re sorra kerülök. Hoznak egy öreg bácsit aki alig él, azt soron kivül beengedik, de ha én megyek legelőször is akkor is az utolsók között vizsgál meg, ennyire tartja fontosnak...

2017. jan. 12. 21:59
 28/39 anonim válasza:

24-26-os vagyok. Honnan tudod,hogy ez a szemölcs HPV szemölcs? Vérvizsgálaton voltál is ott derült ki,hogy hpv vírusod van? Vagy pedig nem voltál ilyen vizsgálaton és csak rámondta valaki.


Amikor én magamon észrevettem,azt hittem valami nemibetegségem van,a bőrgyógyászaton meg is nézték vérvétellel a szűrésen,de negatív lett. (megjegyzem nem is a bőrgyógyász doktor akarta ezt a vizsgálatot,hanem én javasoltam...).


Utána átküldtek az urologiára,de már előre mondták,hogy műtéttel,lézerrel valószínűleg le tudják ott venni,így is történt.


Most kicsit elvesztettem a fonalat nálad....az urológián nem mondták neked,hogy műtéttel el lehet távolítani? hpv meg van állapítva nálad?

2017. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Igen valóban azt elfelejetettem leírni egyszer felnyomtak egy kis fülpiszkálót a péniszemben és azzal vettek mintát majd kimutatta hogy HPV lett. Utána elment az orvos szabadságra aztán kaptam antibiotikumot a másik orvostól.

Utána mikor visszamentem csak annyit mondott hogy menjek a bőrgyógyászatra mert ez nem urológiai probléma.

Ott meg azt hogy mivel ez a húgycsőben van ez urológiai probléma...

2017. jan. 12. 22:56
 30/39 anonim válasza:

ahhh! Tehát az urológián nyomták fel? Ott állapították meg a hpv-t? Ez érdekes,mert ezt szerintem a bőrgyógyászat-nemibeteg gondozó szakrendelésen szokták megnézni.


Vagy ott helyben vérvétellel vagy elküldenek teljes vérvizsgálatra Pestre.


Akkor így már más a leányzó helyzete. Ez ha megállapították a hpv-t,akkor a bőrgyógyászat-nemibeteg gondozóra tartozik. Ezért is adtak neked gyógyszert ott.


Akkor a bőrgyógyászatra menj és mondd nekik ez ide tartozik, a felírt gyógyszer és ecsetelés eddig nem használt,találjanak ki mást.


(még ha valami csoda folytán sikerülne valakinek levarázsólni azt a szemölcsöt lézerrel,azzal sincs meggyógyítva a betegség).


Valami más gyógyszer vagy ecset módszer vagy egyéb kellene, amitől lehet még a szemölcs is eltűnne gyógyulás esetén.

2017. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!