Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus nélkül meg lehet...

Pszichológus nélkül meg lehet ezt oldani valahogy?

Figyelt kérdés
Van egy "kis" problémám, legalábbis eleinte azt hittem kicsi. Igazából sosem voltam túl magabiztos és teli önbizalommal, mindig is bennem volt egy érzés hogy nem érdeklem az embereket, de sosem tudtam megmagyarázni, hogy ennek mi az alapja. Azt hiszem rájöttem miért érezhetek így(gyerekkori elnyomás), viszont fogalmam sincs hogy tudnék túl lépni ezen. Eleinte csak azzal kezdődött, hogy nem mertem beszélgetést kezdeményezni, de voltak barátaim és nyilván velük szemben erőt vettem magamon és próbáltam ezt leküzdeni magamban. Mostanra viszont ott tartok, hogy szinte teljesen leépítettem az összes létező kapcsolatomat, nem merek emberekkel beszélgetni, a családommal sem tudok, a kollégákat kerülöm és régi barátokat sem merek felkeresni, holott tisztában vagyok vele, hogy nem sülne el rosszul, de azt érzem képtelen vagyok rá. A munkahelyen is ha valamit esetleg nem tudok annyi lenne a legegyszerűbb, hogy megkérdezek valakit, de ez sem megy, csak több napos rákészüléssel, ami miatt folytonos csúszásban vagyok ami plusszban stresszel. A legnagyobb nehézség ebben ráadásul az, hogy ez az egész a saját félelmemből adódik nem amiatt, mert úgy egyébként semmi igényem a társaságra, így nagyon sokszor érzem azt, hogy magányos vagyok. Szerintetek ezt valahogy meg lehet oldani, vagy csak pszichológus tud nekem segíteni?
2019. júl. 24. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is dettó. Nekem még ezen felül az is van, ha meglátok egy régi ismerőst, akkor még utálom is. Lehet ez lesz nálad később. Nekem pszichológusra nincs pénzem, dilibogyókat meg nem akarok szedni.
2019. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne félj szakember segítségét kérni. Ha csak elodázod, akkor később bánni fogod, hogy miért nem kértél hamarabb segítséget. Esetleg egy pszichoterapeutánál is megpróbálkozhatsz (de minimum pszichológus). Ja és ha lehet magánorvost keress inkább.
2019. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!