Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Honnan kérjek...

Hogyan tovább? Honnan kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

Most lesz 4 éve hogy depressziós vagyok, öngyilkossági kísérletem is volt 1.

Most jött el az a pont, hogy ki szeretnék nagyon jönni, és szakember segítségére lenne szükségem, viszont családom nem szeretne elvinni pszichológushoz mert hogy: "dilidokihoz akarsz menni? Nem engedem hogy begyógyszerezzenek, ne beszélj hülyeségeket."

Ráadásul az itteni pszichológus nagyon rossz, kibeszélős és nem segít semmit (régen mentünk hozzá, egyik családtagommal, szóval tapasztalat).

Vannak barátaim viszont kevés, aki igazi, és ott van velem, csak én tényleg ki szeretnék jönni, és ezért kéne most már szakember.


Bocsi hogyha kusza, nem tudtam összeszedni normálisan a gondolataimat, csak minnél gyorsabban megoldást akarok találni!

Köszi a válaszokat!

16/L



2019. júl. 26. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus nem beszélhet ki téged.


Ha suliba jársz, elvileg van iskolapszichológus is. Vagy a családsegítőknél.

2019. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nem beszélhet ki, gyakorlatilag meg nem tudod bizonyítani, ha mégis. :/

Családodtól meg kéne kérdezni, hogy akkor orvos nélkül mégis hogyan terveznek segíteni neked...

Pszichiáterhez is fordulhatsz amúgy. Az öngyilkossági kísérlet komoly dolog, a 4 év meg rengeteg. :(

És, sok sikert! :) Már az egy nagy előrelépés, hogy magad keresel segítséget.

2019. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 pedig megtette.

Csak iskolaidőben van bent.


2# a családom nem is foglalkozik vele. Azt mondják jó dolgom van, mitől lennék rosszul. (Jó dolgom van, ha azt nem vesszük figyelembe, hogy folyamatosan én vagyok a szar, nem engednek sehova,a napi veszekedést, és hogy mindenért szólnak.)

És köszi! :)

2019. júl. 29. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Az miért baj? Egy 10 percre csak le tudod rázni az osztálytársakat, ha titkolni akarod.

Gondoltam, azt a mondatot inkább szemrehányásnak szántam. :/

Azért valamelyik orvoshoz elmész majd végül, ugye? Nem jó ezzel egyedül küzdeni.

2019. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!