Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, aki kigyógyult a szociáli...

Van, aki kigyógyult a szociális fóbiából, szorongásból?

Figyelt kérdés

Hogyan?

Szociális fobiás vagyok. Alacsony az önbecsülésem és kevés az önbizalmam.

Ez egy ördögi kör.



2019. júl. 27. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem

Én nem

2019. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az önbizalom és a szociális fóbia nem feltétlen függenek össze szerintem.


Mivel a szociális kapcsolat nem csak abban nyilvánulnak meg,hogy te magadat hogyan látod,hanem mások mit gondolnak rólad.


Hiába mutatod kifelé,hogy te elégedett vagy önmagaddal,az még nem elég.


Amíg ilyen sokan élünk a Földön,mindig meg a versengés,és ebből ered a szociális fóbia.

Törvények között élünk,fizikai erőszak nincs,legalábbis a törvény bünteti,viszont a lelki terrort nem bünteti semmi.


A félelem abból ered,hogy ki vagy szolgáltatva másoknak,ki kisebb ki nagyobb szinten.

Függ a társadalmi státuszodtól,stb.


Mutathatsz önbizalmat,de ha nincs mögötte semmi,senki sem fogja elhinni.

2019. júl. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tobb ember elott kellett bemutatkoznom a kozmetikus tanfolyamon, elkapott mar elotte a szívdobogas, fulladas, izzadas, volt, h majdnem ki kellett szaladnom elotte, pedig szedek antidepresszanst, nyugtatot is volt, h be kellett vennem, mikor eloadast tartottam 8 vagy 10 ember elott is, de 2 mg nyugtató valamennyire segített ilyenkor.
2019. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!