Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás és depresszió...

Szorongás és depresszió miatti állandó fáradságot gyógyszer nélküli terápiával el lehet mulasztani? Ha igen, kb. mennyi idő?

Figyelt kérdés
Nem mély depresszióm van, szorongást a mérgező szüleim nevelték belém. Gyógyszert azért szeretném kerülni, mert hozzá lehet szokni, s ha leállsz, visszatérnek a tünetek; ill. kicsit látszatmegoldásnak is érzem.

2019. aug. 19. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az fárasztó? Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok, szerintem nem.
2019. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blau Kind ***** válasza:
Nem lehet sokszor gyógyszerrel sem elmulasztani. Mondd azt orvosoknak, hogy nem alszol, hanem olvasol a paplan alatt vagy zenét hallgatsz fülhallgatóval, mert ha nem gyógyulsz meg, dilisnek fognak nézni. Nem kiábrándításból írtam, bár lehet, hogy vannak jó gyógyszerek. Egyébként meg: orbáncfű tes (Link: [link]
2019. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
El. Hónapok alatt.
2019. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszert kerüld amig lehet.

Sportolj, aktivizáld magad. Mert van energiád csak nem szabadul fel....

2019. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első hidd csak el, mindkettő rendszeresen okoz krónikus fáradságot; olvass utána, ha nem hiszed.


Orbáncfüvet ismerem, de csak annyit segített, hogy már nem vagyok annyira stresszes, de a fáradság maradt.

2019. aug. 19. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, hogy még ha nagyon fáradtnak is érzed magad, azért is csinálj valamit! Menj el sétálni, keresd emberek társaságát, olvass házon kívül, stb. A lényeg, hogy szabadnapjaidon keress olyan programokat, amiket nem otthon töltve végzel. Figyeld meg, hogy olyankor is folyton álmos vagy-e.


Esetleg elkezdhetnél futni, szerintem energiát adna neked.


Hallgass pörgősebb zenéket, amikor lehetőséged van. Azok feldobnak, még ha csak rövidebb időre is.


Esetleg igyál naponta többször kávét, persze csak nagyon keveset, és gyengét. Egy nagyobb adag reggeli kávé helyett inkább többször igyál meg kisebb adagot. A tudat, hogy koffeint vittél be a szervezetedbe önmagában is energiát ad.


Sajnos én laikus vagyok, de hátha segít valami.

2019. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!