Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha két pszichológus is határoz...

Ha két pszichológus is határozottan megmondta, hogy nem depressziós vagyok, akkor miért nem látom be én is?

Figyelt kérdés

Két pszichológussal volt dolgom, három éve járok terápiára. Ezalatt többször is úgy mentem oda, hogy mondtam nekik, biztosan depressziós vagyok, de mindketten határozottan állították, hogy ez nem depresszió, hanem a felnőtté válás bizonytalansága, nehézségei.


Most ezt hogy értelmezzem? A felnőtté válás nehézségei okozhatnak olyan tüneteket, mint a depresszió tünetei? Amikor sikerül megértenem nagy nehezen, hogy ez nem depresszió, akkor a "tüneteket" is kevésbé produkálom, sőt jól tudok lenni.


Mi miatt akarom mindenáron bemagyarázni, hogy ez depresszió?


20/F


2019. aug. 19. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Okozhatnak. Ha az okozza, akkor ez pár év alatt lecseng, mikor stabilizálódik a hormonrendszered. Mik a tüneteid? Mit csinálsz? De ez a 3 év terápia ez sok (szerintem már volt egy korábbi kérdésed is), annyi idő alatt már vissza kellett volna térnie az önbecsülésednek és életkedvednek. Látsz valami fejlődést a terápia hatására, vagy csak fizeted?

Talán azért örülnél egy betegségdiagnózisnak, mert az levenné a felelősséget rólad, akkor "kérem szépen, én erről nem tehetek, és nem is tudom megváltoztatni", így viszont benne van a te felelősséged, hogy aktívan élj, és legyél nyitott az életörömre.

2019. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag a dolog 14-15 éves koromban kezdődött szorongással, aztán már mindenféle módon jelentkezett. A terápia egy idő után rengeteget segített, sőt azt gondolom, hogy ha depresszió lenne ez, akkor 3 év alatt már sikerült volna kikezelni is, ugyanakkor a felnőtté válás nehézségei csak akkor múlnak el, ha már stabilizálódik a helyzetem. Na és amikor a terápia során kezdtem feloldódni, akkor magam is tudtam, hogy ez nem depresszió, de van amikor belezuhanok ebbe az állapotba és ilyenkor semmi nem tud megnyugtatni, hogy ez nem az. Lehet, hogy valóban csak egy hárítás ez a dolog, hogy levenné a felnőtté válás felelősségét rólam.


Másfelől pedig egy terapeuta szerintem ha a legkisebb jelét látja, hogy valaki depressziós, azt szóvá teszi, hiszen felelőssége van. Nálam egyértelműen kijelentette mindkettő, hogy nem az.

2019. aug. 19. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A hangulatváltozás normális kamaszkorban, sőt, szerintem felnőttkorban is gyakori. Aki depresszió, az gyakorlatilag nem él, mert nem csinál semmit, és semmiben nincs öröme.
2019. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak például olyanon is szoktam agyalni, amikor meg vagyok győződve róla, hogy depressziós vagyok, akkora a boldog, felszabadult időszakaimra is úgy emlékszem vissza, mintha akkor is depressziós lettem volna. Most amit leírtál, hogy a depressziósok nem élnek, nem lelik örömüket semmiben, már el is kezdtem vonatkoztatni magamra. l
2019. aug. 19. 15:15
 5/6 Blau Kind ***** válasza:
Pontos diagnózist orvos adhat, pszichológus nem. Ő/ vagy ők csak alátámaszthatják az orvos véleményét. Beszéljél orvossal.
2019. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak: egy tapasztalt pszichológus meg tudja mondani, ha valaki depressziós. Ők is ezt tanulják. Sőt, bizonyos tesztekkel, amiket ők végeznek, biztosabb is a diagnózis, az orvosok is használni szokták ezt.


Kérdező: én is úgy gondolom, felelősséghárításról lehet szó. De ha igazából, klinikailag depressziós lennél, nem tudnál együttműködni a pszichológussal sem, azóta sem haladtatok volna.

2019. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!