Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy az egyik...

Mitől lehet az, hogy az egyik pillanatról a másikra elvesztem a motivációmat?

Figyelt kérdés

Ha dolgozok és sok feladatom van örömmel végzem, ha tanítanak örömmel fogadom, ha sportolok, szórakozok örömmel, magabiztossággal és sok motivációval teszem.

Viszont, ha nem csinálok semmi hasznosat vagy a családom összeszólalkozik (vitatkozik veszekedés formájában velem) esetleg ha valamiben alulteljesítek, elkezdek dadogni, csökken a motivációm, indulatos, figyelem és koncentrációhiányos elégedetlen ember leszek, mi lehet ennek az oka?


2019. aug. 26. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyan ezzel a problémával küzdök. Mondjuk engem csak a párom hord el minden sza*nak...
2019. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az az oka, hogy ember vagy és nem egy robot.

Az embereknek pedig pozitív visszaigazolásra van szükségük, illetve nem mindig ugyan úgy sikerül teljesíteniük. Amikor valami nem úgy sikerül, mint ahogy az ember szeretné, akkor viszont demotiváltá válik és nehezebben veszi az akadályokat. Ezzel mindenki így van, csak valaki több van aki kevesebb pozitív visszajelzést kap, van aki kevésbé, van aki jobban érzékeny egy negatív visszajelzésre.

2019. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!