Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem beszél senkivel?...

Miért nem beszél senkivel? Amióta meg akarta ölni magát nem beszél senkivel. Mit csináljak hogy beszéljen?

Figyelt kérdés

Meg az orvosokkal sem beszél egy szót nem szól senkihez ez miért van?

Nővérem 23 éves

Én 19 vagyok lany

Nem tudja senki miért csinálta ezt és nem is látszott rajta hogy nincs jól


2019. aug. 29. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert beteg
2019. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Velem is ez volt, nem direkt csináltam, csak amikor megfogalmazott egy gondolat, mielőtt kimondtam volna már értelmetlennek tűnt. Minden értelmetlen lett, még megszólalni is, nem tudtam rávenni magam hogy mondjak valamit
2019. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz tőle olyat amiről tudod, hogy szeret beszélni. Mondjuk egy sorozatról, könyvről vagy bármi. Nem tudom miket kérdezgettek tőle, de lehet az öngyilkosságról és lelkiállapotáról való kérdeseid későbbre kellene tartogatnod, ha látod, hogy nem akar most beszélni róla
2019. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljatok együtt jelnyelvet. Azon nincs hatalma a mutizmusnak.
2019. aug. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ő most képtelen megszólalni, mert a beszéd nála blokkolva van. Ezt fogadd el.

Javasolhatod neki a mutizmus terápiáját. Ha nem akar menni, akkor a jelnyelvet javasold, tanuljátok együtt. Érvként mondd azt, hogy akkor nem kellene írogatnia, ha veled akarna kommunikálni.

2019. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De olyan mintha nem is értené mit mondunk neki csak néz előre nem reagál semmit semmire. És ránk sem nez én nagyon féltem őt
2019. aug. 29. 23:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben egy szerető, befogadó, megértő család rengeteget tehet a beteg mentális állapotának a javításában, csak még nem tudjátok hogy kell segíteni. Hívjátok fel a kezelőorvosát és menjetek el egy konzultációra (értelemszerűen a nővéred nélkül) és kérjétek a segítségét mit tegyetek és mit NE tegyetek.
2019. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!