Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy szociális fóbiám/s...

Lehet, hogy szociális fóbiám/szorongásom van?

Figyelt kérdés
Utálok emberek közt lenni, zavarban vagyok sokszor még a barátaim közt is, mindenki mással meg mégrosszabb, ha 1 méternél közelebb van hozzám valaki akivel nincs kifejezetten jó kapcsolatom ha tudok akkor elülök, vagy kapucnit húzok a fejemre, vagy csak lesek magam elé esetleg telefonozok, zavarban vagyok az emberek között, mindig azt hiszem hogy engem néznek, vagy rajtam röhögnek/rólam beszélnek. Megterhelő még emberek mellett elmenni is ha olyan az ember. Még ha minden jó is "rajtam" mindig azt hiszem higy az emberek találnak rajtam valami rosszat és lefognak nézni, vagy valami.

2019. aug. 31. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hanem biztos.
2019. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit tudok ezzel kezdeni? Gyakorlatilag megkeseríti az életenet, ha valaki bókol pl egyből arra gondolok hogy csak hazudik, a bizalmamba akar férkőzni majd a barátaival kiröhögni engem stb.
2019. aug. 31. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem sok mindent, el kéne menni pszichológushoz. És, tudod, próbálj minél kevesebbet foglalkozni mindenki véleményével. Az élet megy tovább, akármit is gondolnak rólad. A többség, aki elmegy melletted valszeg pont annyira emlékszik rád, mint te rájuk. :)
2019. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szüleimnek nem beszélek róla, ismerem őket, úgyse értenék meg, a tanárom leszar engem, szóv iskola pszichológus is kizárva. Egyéb megoldás?
2019. szept. 1. 09:12
 5/6 BrettShaw ***** válasza:
26%

Ez nem szociális fóbia, hanem önbizalomhiány. Nárcisztikus gyökerűnek tűnik az alapján, amit leírsz.

"mindig azt hiszem hogy engem néznek, vagy rajtam röhögnek/rólam beszélnek" - nem vagy közel sem olyan érdekes, mint hiszed...

"Megterhelő még emberek mellett elmenni is ha olyan az ember" - MILYEN az ember? Ez egy nagyon érdekes kérdés, hogy milyen jellegű, kisugárzású emberek azok, akik leginkább kiváltják ezt belőled?

2019. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Általában az olyanok akiken valahogy érzem/látom, hogy lenéz másokat, beképzelt stb. Ezektől az emberektől szinte félek. Nen tudom rendesen leírni milyenek is ezek..
2019. szept. 1. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!