Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóljak a szüleimnek erről?

Szóljak a szüleimnek erről?

Figyelt kérdés
Tavaly lelki eredetű problémák miatt kórházba kerültem ahonnan azóta elég régóta kiengedtek.Azóta úgy érzem sokat javultam.Pár hete viszont visszatért az egyik tünetem mégpedig az,hogy nagy valószínűséggel bulémiás vagyok.Minden étkezés után bűntudat fog el és egyből megyek a wc-re és kihánytatom magamból amit megettem.Nem merem a szüleimnek elmondani mert félek,hogy csalódnának bennem,hogy nekem már megint problémáim vannak. Bármennyit eszek/iszok bármiből azonnal kijön belőlem.Próbáltam már visszatartani de mindig a hányinger kerülget akármennyit is ettem.Orvoshoz járok viszont most a kezelő orvosom szabadságon van így nem tudom kihez fordulhatnék,hogy jobb legyen mivel tudom,hogy ez így nem normális.Szerintetek kihez forduljak segítségért?Tudom,hogy butaságot csinálok viszont mégse tudom abba hagyni kényszert érzek rá.

2019. szept. 10. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a szüleidnek. Én szeretném tudni, ha ilyen komoly problémája van a gyerekemnek. Ők majd segítenek segítséget is keresni. Nekem nem az lenne csalódás, hogy rosszabbul vagy, hanem ha titkolóznál előttem.
2019. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp szólja a szüleidnek! Ez komoly probléma, súlyos egészségügyi gondokhoz vezethet. És a szétmart nyelőcső, meg a biztosan tönkremenő fogak a legkisebb gond. "Másrészt a bulimiával járó rituálék; az ész nélküli éhezés, a túlzásba vitt testmozgás és a falásrohamokat követő purgálás előbb-utóbb fizikailag is kikészítik a szervezetet: a savas gyomortartalom károsítja a fogzománcot; a hányás nyelőcsőgyulladáshoz, a hányás okozta kálium- és egyéb elektrolithiány szívproblémákhoz, sztrókhoz és kiszáradáshoz vezethet. Mindemellett a kitágult – súlyos esetben kirepedt – gyomor emésztőszervi problémák, a sorozatos hányások miatt ritkuló emésztés nyomán pedig bélrenyheség alakulhat ki." Ebbe bele lehet halni!
2019. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szólj! Nézd: ezeket csak az agyad mondja neked, az étkezés létfenntartó tevékenység, miert a bűntudat egy olyanért, ami az élet része?
2019. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* Ez olyan mintha bűntudatod lenne azért, mert szeretsz vkit. Fogadd be az ételt úgy, mint a szeretetet! :-)
2019. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod magadtól befejezni ezt a butaságot akkor mindenképp szólj a szüleidnek
2019. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!