Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterem be fog küldeni...

A pszichiáterem be fog küldeni kórházba, ha mondom neki, hogy öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés

Holnap megyek kontrollra és az igazság az, hogy még soha életemben nem voltam ilyen közel az öngyilkossághoz, mint a napokban.

Személyiségzavarom van, nyugtatót szedek (antidepit nem), kb 1 éve kezelnek, mikor is bekerültem kórházba öngyilkossági kísérlettel.


Szeretném elmondani a dokimnak, hogy mi a helyzet, hiszen csak akkor fog tudni ténylegesen segíteni, ha tisztában van az állapotommal, de nem akarok, NEM AKAROK befeküdni a kórházba. Most kezdtem el az egyetemet, teljesen felborulna minden, ha ki kellene maradnom hetekre emiatt. Ráadásul édesanyám is totál pánikba esne, hogy jaj most mi lesz, ami neki sem tenne jót. Jobb lenne szépen csendben elintézni.

Ráadásul a kórház is felesleges, csak arra jó, hogy megfigyeljenek, valódi segítséget nem kapok...

Viszont félő, hogyha nem vallom be, hogy hogy vagyok és nem kapok segítséget, akkor pár napon belül ténylegesen megölöm magam.


Mit tegyek?


2019. szept. 10. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Édesanyád nem lesz pánikban, ha a kezelés helyett inkább megölöd magad???
2019. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Én nem mondtam el neki hanem mentettem. Bár nem tudom hogy miért nem sikerült de utána nem hajtogattam hogy az akarok lenni. Hanem azt hogy nem leszek az és jobban vagyok. Bár nem hitt nekem. Kár. Igaz hogy utána már tényleg nem akartam megtenni de tényleg felesleges emiatt magadra hívnod a figyelmet. Aki az akar lenni az megteszi még ha sikertelenül is sül el.
2019. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szuicid hajlamot okozhat vitaminhiány, anyagcserezavar és hormonzavar is. És ha ezek okozzák, magától meg sem fog szűnni, szóval én megfelelő szakembert javaslok mindenképp!


Amit a 2. írt, hogy aki öngyilkos akar lenni tényleg, az úgyis megteszi, ez részben igaz. 3 változat van:

-figyelem felkeltés (na ők tudat alatt nem is akarnak meghalni, csak ezt hiszik)

-amikor élethelyzet miatt racionális döntésnek tűnik, ekkor szociális segítségre van szükség!!!

-harmadik, amikor látszólag semmi oka nincs, de az agy biokémiája felborult (na ők kezeletlenül tényleg sajnos öngyilkosok lesznek nagy arányban, pedig legtöbb ilyen emberen segíteni lehetne, ha segítséget kérne)


Szóval ha felismerted, hogy gond van, mindenképp szakembert javaslok! A mérleg egyik oldalán az egyetemi esetleges csúszás áll (még senkinek nem okozott katasztrófát), a másik oldalán pedig az áll, hogy szó szerint az életeddel játszol!! Ezt vedd teljesen komolyan, amit mondok!!!


Remélem sikerült meggyőzni, hogy segitséget kérj!

2019. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez orvosfüggő.


Én volt már, hogy elmondtam a pszichiáteremnek az öngyilkossági gondolataimat, bár a mostaniakról még ő sem tud. Szeretném felhozni, de annyi más fontosabb, bármilyen hülyén is hangzik ez.

2019. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!