Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha sokszor akarok...

Mit tegyek, ha sokszor akarok öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés

Nincs már olyan rossz életem, van egy nagyszerű párom, jó munkahelyem, anyagilag sem állunk rosszul stb.

De mégis olyan nyomorultul érzem magam évek óta, napi kb 5x jut eszembe legalább, hogy megölöm magam. Főleg azért, mert rengeteget rettegek dolgoktól, hogy mi lesz, hogy lesz, mi van ha rossz történik stb.

Mit tegyek, hogy ezt elfelejtsem?

Tavaly voltam a pszichiátrián is, de nekem nem segített.


2016. júl. 30. 11:28
 1/10 anonim válasza:
próbáld meg élvezni az életet és ne a rosszra koncentrálj, hanem mindenben a szépet keresd, azt lásd. Mikor rossz történik keresd meg azt, hogy mi benne a jó. (Például: Szidod a rendszert, ha pirosat kapsz a lámpánál, mikor sietsz, de lehet hogyha nem állít meg a lámpa, a következő fordulóban neked megy valaki)
2016. júl. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy voltál pszichiátrián? Szedsz gyógyszereket? Milyeneket, mennyire rendszeresen?
2016. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Öngyilkos csak egyszer akar lenni akárki is. (utána már semmit nem akar)

Ergo nem gondolod komolyan. Hessegesd el a gondolatot. A jó dolgokat vedd észre, és élj a pillanatoknak!

2016. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Talán nem jó orvost találtál. Érdemes lenne egy másikkal próbálkoznod.

Akár pszichológus is segíthet, ő csak beszélget.

2016. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnt fel nektek, hogy a kérdező szorong?

Van a neten amúgy csomó ilyen szorongás teszt, érdemes lehet megcsinálni.

És tényleg menj másik orvoshoz, attól még, hogy egy nem vált be, nem jelenti azt, hogy másik sem tud segíteni.

2016. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem speciel feltűnt, de az is hogy azt írta, hogy "volt pszichiátrián de nem segített". Most elküldhetjük pszichológushoz, de lehet az se fog segíteni, ha nem tudjuk az előtörténetét.
2016. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1 hónapot feküdtem a Balassa utcai pszichiátrián, de nem igazán éreztem utána se jobban magam.

Az akkori orvosom javasolta.

Utána jártam terápiás csoportba, de az sem sokat segített.


Antidepresszánst szedtem és nyugtatót, de akkor sem voltam fényévekkel jobban, hónapok óta már nem is szedem, mert csak rászokok.


Lehet tényleg új orvost kellene keresnem, de már nem hiszek annyira abban, hogy rajtam bárki is segíthet. Ha a párom nem lenne, réges rég megöltem volna magam ebben biztos vagyok.

2016. júl. 30. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns nem tesz boldoggá, de legalább csökkenti ezeket a gondolatokat... nagyon nem ajánlott egyik napról a másikra, mindenféle orvosi konzultáció nélkül elhagyni. A pszichológus is ezt mondaná, hogy gyógyszeres kezelés mellett kezdjétek el a terápiát.
2016. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyobb összefüggések megismerése, Isten megtalálása segíthetne. A léleknek az emberben szüksége van Istenre. Jézus azt mondja olyan nyugalmat ad a Benne hívőknek, amit a világ nem adhat. Ha minden külső dolgot elvesztessz de van hited, az sem fog megtörni. Egy szintén praktikus tanács Jézustól, hogy ne aggodalaskodjatok a holnap felől, elég minden napnak a maga baja.
2016. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tényleg voltál pszichiátrián?Hogy bírtad?Neked nem kell meghalnod,ha jól állsz anyagilag,szerencséd van,hogy nincs olyan sorsod,mint nekem!
2016. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!