Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová fordulhatok SOS-ben, ha...

Hová fordulhatok SOS-ben, ha hirtelen "észreveszem, hogy öngyilkos akarok lenni"? Kórházba bemehetek?

Figyelt kérdés

Szedek antidepresszánst, nyugtatót. Régóta vannak öngyilkossági gondolataim, de sose gondoltam még komolyan és / vagy mindig még épp időben észhez tértem. De ha hirtelen azt érzem, hogy baj van, mit tehetek Azonnal?? Hova mehetek? Kitől kérhetek segítséget?

Kórházban, egészségügyi intézményben ellátnak vagy elzavarnak, ha ilyennel állítok be?


(megbízható családtagjaim, barátaim nincsenek, akikhez ilyen esetben fordulhatnék)


25N


2016. okt. 2. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot!
2016. okt. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ez a szám el is van mentve a mobilomba amúgy. De tőlük is ugyan ezt kérdezném meg, ha ilyen helyzetbe kerülnék: hogy hová mehetnék?

Fizikai védelemre lenne szükségem olyankor, úgy érzem, ami telefonon keresztül nem megy :-/

2016. okt. 2. 23:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy fizikai védelemre van szükséged?


SBO-ról egyébként nem küldenek el.

2016. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha szedsz gyógyszert, akkor gondolom pszichiáterhez is jársz. Tőle nem kérdezted ezt meg? Egyébként meg, simán bemehetsz pl.a Nyírőbe Bp.-en, elmondod bajodat, főleg ha előadod azt is, hogy szedsz gyógyszert is, tuti felvesznek valamelyik osztályra. Ott védve vagy elvileg önmagad ellen, de szerintem ezt te is tudod, csak valamiért kiírad ezt a kérdést.
2016. okt. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát én azért nem mernék rá mérget venni, hogy nem küldenek el. Remélem, nem kell kipróbálnom sosem :-)

2016. okt. 6. 21:04
 6/7 anonim válasza:
64%
en ezt nem ertem ha valaki ongyilkos akar lenni es elszant megteszi. ha csak vagyik a halalra de nem eleg bator akkor nem teszi meg. te igazabol nem is akarod megtenni csak vagysz a halalra olyan vagy mint en. en is vagyok ra de nem merem. te is ilyen vagy. hidd el ha megakarnal tenyleg halni ez a kerdes amit kiirtal eszedbe sem jutna.
2016. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Fogalmam sincs igazából, hogy eszembe jutna-e, vagy milyen dolgokat gondolnék... Csak olyan félelmetes számomra a gondolat, hogy ha bármi "sos helyzet" volna, nem vagyok benne biztos, hogy kapnék szakszerű segítséget.


Köszi mindenkinek, aki írt!

2016. nov. 2. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!