Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van még kiút...

Szerintetek van még kiút ebből, vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Először is nem a szokásos figyelemfelhívásnak szánom a kérdést, hogy öngyilkos akarok lenni.

De most úgyérzem nagyon durván padlóra kerültem, amiből nem igazán látok más kiutat.

Pánikbetegségem, szociális fóbiám van, agorafóbiám, borderline személyiségzavar és évek óta tartó depresszió, gyógyszerfüggőség és emberek közti ájulásig jutó pánikbetegség, gyakorlatilag egy boltba nem tudok egyedül elmenni, egyszóval életképtelen vagyok.

Utolsó reményem az volt, és nagyon akartam hogy megcsinálok egy hosszabb terápiát, úgygondoltam talán ez lesz az utolsó lehetőség helyrehozni az életem.

Viszont közbejött valami, nekem volt több komolyabb, kifejezetten veszélyes műtétem, és a mentális problémák miatt is leszázalékoltak 20 évesen, tehát gondolom munkát sem nagyon találhatnék a későbbiekben. De most újra lett valami elég súlyos probléma, ami miatt lehet hogy már megint műtétre fog sor kerülni. Szintén egy komoly és nagy műtét.

Nagyon erős testi fájdalmaim vannak, legalább 80 évesnek érzem magam, viszont nem vagyok képes még egyszer újra sokadjára végig csinálni ezt.

Ez pedig rettenetesen földhöz vágott.

Egyébként nincs egy barátom sem, senki aki segítene kicsit lelkileg, vagy csak egy kedves szót, a családomtól sem kapok valami sok biztatást, kicsit úgyérzem lemondtak rólam és egyszerűen reménytelennek látom a jövőt.

Rövidebben ennyit tudtam összeszedni, de amúgy akadnak még más problémák is.

Szóval a kérdésem, hogy ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Adjam fel? Valami tipp bárkitől, tanács, ötlet jól esne, hogy hogyan és miként lehetne tovább.

Köszi előre is a válaszokat.


2019. szept. 13. 00:40
 1/4 anonim válasza:

Szerintem legyél túl a műtéteken először. A kórházi rendszerben tudsz találni pszichiátert, akivel megbeszélheted, hogy milyen lehetőségeid lennének a testi felépülés után a mentális gyógyulásra.

A élet lehetőségek halmaza, amiben persze a fájdalmas dolgok is beletartoznak. A halál viszont a lehetőségek abszolút hiánya.

2019. szept. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok. Rádöbbentem, hogy a fizikai betegségem miatt mindenképpen meg fogok halni, méghozzá elég hamar, kár siettetni a dolgot. A maradék kis időmet igyekszem a lehető legjobban eltölteni, feltalálom magam, tevékenykedek, jó filmeket nézek, jó könyveket olvasok, eszek-iszok, stb.

Szerintem legyél túl a műtéten. Ha sikerül, akkor örülünk, van remény. Ha nem, akkor úgyis elpatkolsz. És még arra is van esély, hogy műtét közben találsz elhalálozni, vagy szövődményektől. Vagy nem tudsz felerősödni, és attól. Szóval nem fogsz véletlenül életben maradni pl 500 évig, a maradék 10-20 évet meg kibirod már valahogy.

2019. szept. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy. Én is pánikbeteg vagyok, ezért azt a részét át tudom érezni.

Kérlek ne add fel. Tarts ki, vágj bele a műtétbe és gyógyulj meg először fizikailag. Aztán keress egy pszichiátert/terapeutát, akiben megbízol, és csinálj végig egy hosszú terápiát. Hidd el, lesz ez még sokkal jobb. Tudom, hogy most nem látod a kiutat, de sikerülni fog.

2019. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj privátban szívesen meghallgatlak. Hasonló cipőben járok azzal a külömbséggel hogy nem szedek gyógyszereket és járok dolgozni de pokoli nehéz minden nap egy életert való küzdelem. Nekem is borzalmas szédüléseim vannak és alig tudok a boltig elmenni. Nekem senkim nincs így muszáj. Ha nem dolgoznék akkor végem lenne pénz nélkül és a boltba sem megy el helyettem senki. Szóval rohadt nehéz. És félelmetes ez a helyzet. Nekem is volt nehéz műtétem hosszú felépüléssel. Remélem ezen a korszakon már túl vagyok. Terapiára már nem megyek mert nem hasznalt semmit. Gyogyszerek sem. Szóval én sem tudom mi lesz. Hasonlóan érzek mint te. :(
2019. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!