Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől kérjek segítséget?

Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

Elértem a gyász 4.-ik szakaszát(depresszió).

Átestem már ilyenen, szóval felismerem az érzést. Nem érzem valami jól magam és nem tudom mit tegyek. Ilyenkor kellene segítséget kérni?



2019. szept. 15. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Akár a háziorvostól...
2019. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2019. szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nem segít semmi meg senki. Aki meghalt az nem fog visszajönni neked meg hianyzik. Itt az a fő probléma hog esetkent kezeled magad. Elérted a gyász 4. Szakaszát. Ne viccelj már. Teljesen normális érzés amiben vagy. Az allapot is teljesen normális. Nem depressziós vagy hanem SZOMORÚ! A mai fejlett világban ha valaki szomorú vagy túl vidam az már nem normális. Mindjárt kap rá egy diagnozis meg ha pecje van még.valami gyógyszert is hogy ugyan olyan legyen mint a birkanyáj. El kéne fogadnod, hogy elvesztettél valakit és ez azzal jár hogy az ember bánatos és nincs kedve egy darabig semmihez. Ne akarj küzdeni ellene mert akkor tenyleg belerahadsz. Az a baj hogy meg vagy ilyedve attól higy így érzel és nem tudsz vidam lenni. És az ijedtségtől kezdesz pánikba esni. Pedig ilyenkor sírni kell és gyászolni és elfogadni hogy ez van egy darabig. Hidd el el fog múlni. Nem leszel szomorú örökké. Persze közben vedd körbe mahad jó dolgokkal. És pihenj sokat. Egy barátomnak most halt meg a nagymamája. Sosem vilt fáradt mindig vidam volt és optimista. Nagyon szerette a mamáját így azóta semmihez nincs kedve és csak aludna de az sem megy jól neki. Fáradt erőtlen kedvetlen. Ez nem depresszió hanem a gyász.
2019. szept. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Kit vesztettél el és mikor? Pszichológushoz nyugodtan fordulhatsz. Úgy tűnik, nincs olyan barátod, aki meghallgatna. De ha egy telefonos segélyszolgálatot felhívsz, már attól is megkönnyebbülsz.
2019. szept. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A telefonos lelkisegély szolgalat felhívasa után majdnem öngyilkos lettem. Nem ajanlom senkinek.
2019. szept. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mért, 5-ös, mit mondott? De akármit is, az nem általános! Ha mindegyik után öngyilkosok akarnának lenni a kuncsaftok, akkor már rég nem működnének ilyenek. Melyik volt az? Valami egyházi?
2019. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!