Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg lennék?

Pánikbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Egy stresszesebb napon, vagy időszakban elkezd a melkasom, es neha az egesz felsotestem fajni. Ma pl atsugarzott a fejembe. Panikbeteg lennék?
2017. júl. 25. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség nem ez. De stresszre ajánlott a jóga, autogén tréning, masszázs, sport, zenélés, kertészkedés, a dolog fontosságának átgondolása (valójában nem túlzottan jelentős ügyek miatt is hajlamosak vagyunk stresszelni).
2017. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem se pánikbetegség.. Nekem volt pánikrohamom, lezsibbadtak a kezeim, hevesen vert a szívem, izzadtam és halálfélelmem volt.. Szerintem sokat stresszelsz, azért volt ez.
2017. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hála Istennek ez nem az ! Kicsit túl vagy terhelve.A pánikbetegség nem ilyen light-os,de természetesen biztos a te gondod sem kellemes.
2017. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom! Mit tudnek csinalni h ne legyek ennyire tulterhelve?
2017. júl. 25. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt,plusz pihenés. Jó hát így könnyű,de lehet neked van munkád ,családod stb .Ezek is okoznak kimerültséget.
2017. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Írd le részletesebben a túlterheltséged okát, hátha a kívülállók meglátják benne, amit te nem.
2017. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6.osztalyos voltam. Egesz evem rament a felvetelire mert felveteliztem hatosztalyos gimibe. Zongorazni jartnam, heti 2x fel orat, es ugye arra gyakorolni is kell. Szolfezsra egy heten 2× 45 perc. Kulon angolra, es tancra is jartam, es meg tartottam a kituno atlagom, es a vegen felvettek a hatosztalyos gimnaziumba. Felveteli eljaras is sok stressz lehetett, meg maga a felkeszules
2017. júl. 25. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Legalább a felvételi nem lesz jövőre, viszont a helyébe lép az új iskola kiismerése, a magasabb iskolai követelmények teljesítése. A feltenni való kérdés az, hogy ezt a sokféle különórát te magadtól vállaltad, szereted, szívesen csinálod, vagy a szüleid elvárása. Önmagában a zene kifejezetten hozzáad az emberhez, és ugye a hangszerrel együtt jár a szolfézs, a befektetett idő megéri.

Az angol is jó, ha tényleg hozzáad a tudásodhoz, nem csak újabb unalmas nyelvtani gyakorlatokat végeztek. A tánc kifejezetten stresszcsökkentő, megalapozza a későbbi jó kondíciódat, kapcsolataidat, tehát az is pártolandó. Én a felsoroltak közül a kitűnő tanulóságot adnám fel, nem vagy kisebb értékű, ha a tárgyak feléből nem hozod a maximumot, sőt urambocsá egy tőled távoli tárgyból csak hármas leszel. A későbbi életed szempontjából ennek semmi jelentősége. Szóval nem kell maximalistának lenni, mert bármilyen csábítónak tűnik is ez, az ember szervezete ezt a túlterhelést nem bírja, valamit a második vonalba kell tolni. És az legyen a kevésbé kedvelt vagy kevésbé hasznos dolog. Az ilyen gyerekek mögött nagyon követelő szülők állnak, akik nem győzik hangoztatni, hogy te okos vagy, és elvárják, hogy tökéletes legyél, vagy olyan tökéletes, mint a családi hagyomány szerint ők, vagy helyettük is, ha ők nem voltak azok. Szóval legyél önmagad, és erre a beköszöntő kamaszkor pont alkalmas, a tested jelzi a ki nem mondott, nem tudatosuló igéyeidet, és azokra oda kell figyelni.

2017. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom. Kituno magamtol akarok lenni, nem a szuleim varjak el. Magamtol tanulok kiskorom ota. Zeneiskolaba viszont nem magamtol jarok
2017. júl. 25. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért mégiscsak lehet, hogy valami szülői elvárás vagy annak feltételezése van emögött, akár tudat alatt is, saját magadnak ugyanis semmilyen előnyöd nem származik abból, ha minden tárgy neve után az 5-ös számjegy található meg a bizonyítványodban.

A zongorát nem hagynám abba, az segít koncentrálni, segíti az agyműködést, memóriát, így a tanulási képességeket is, de mikor élvezetből játszol, akkor ellazítani. Felnőtt korodban örömmel és büszkeséggel fog eltölteni, ha hallgatóságnak eljátszol valamit.

2017. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!