Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Hogyan kell" pszichiáterhez...

"Hogyan kell" pszichiáterhez menni?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam jól mentálisan. Sok éve tart már, próbáltam már sokmindent, sőt, rengeteget változtak a körülményeim is közben, de csak mégrosszabbul vagyok. Rámegy az egész életem. Nagyon elegem van.


Szeretném szakember segítségét kérni. Ingyeneshez szeretnék menni. De teljesen el vagyok veszve az egészségügyben, hogy mit és hogyan, házi orvosnál sem voltam már nagyon régóta. Hova kell/lehet/érdemes menni? Vidéki vagyok, de Budapesten élek (Zugló/14. ker, tartózkodási címnek bejelentve), de háziorvosom itt nincs. Beutaló kell? Időpontot kell kérni? Vagy csak bemegyek, és kivárom a sorom?


És mire számítsak, hogyan folyik egy ilyen vizsgálat? Kérdeznek? Vagy inkább nekem kell körülírni, hogy mit érzek? Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem rettegek a gondolattól, hogy el sem tudom mondani, hogy mi bajom van, merthát ez nem olyan, hogy fáj a lábam, megröntgenezzük, kiderül, hogy eltört és begipszeli. Félek, hogy ez is olyan lesz, hogy hülyébben jövök ki, mint be. 24/f


2019. szept. 24. 02:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ingyenes csak SZTK-ban van. Vagy oda mész, vagy háziorvoshoz. Menete a következő: Házi orvosnak elmondod, hogy mentálisan szarul vagy, kérsz egy beutalót a pszichiátriára (járóbeteg rendelére), ő ad. Oda elmész, valószínűleg kapsz egy időpontot, amire visszamész. Behívnak, orvos megkérdezi, hogy mik a panaszaid, elmondod, hogy szorongsz, depis vagy, eleged van. Ő nagy valószínűsséggel felír majd egy antidepresszánst meg egy nyugtatót, szedjed, és visszarendel 2-4 hét múlvára (Ilyen szó nincsen, de érted). Nem fogsz hülyébb lenni, mint amilyen most vagy, de abban biztos lehetsz, hogy a pszichiátria az bekebelez. Rendszeres kontroll, gyógyszerek, stb.
2019. szept. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!