Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érez sok ember dühöt,...

Miért érez sok ember dühöt, ha valaki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Mármint, ha szóba kerül ez a téma, nagyon sok ember kifejezett haraggal reagál, mintha sértené őket valahogy, akkor is ha az adott személlyel nincsenek is közeli kapcsolatban. Nem értem ennek a mechanizmusát.

2019. szept. 27. 22:49
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

Én szeptember 18.-án követtem el egy majdnem sikeres öngyilkosságot. 2 éve járom azt a poklot, hogy kb 10 munkahelyem volt, és hiába csináltam meg mindig mindent, mégis kirúgások lettek állandóan. Az utóbbi fél évben gyakorlatilag 2 hónap volt a leghosszabb munkaviszonyom egy helyen, pedig soha nem késtem,és mindent megcsináltam, amit kellett, amit mondtak. Aznap, amikor ismét felmondtak, végleg összeroppantam. Mivel 20 éve kezelnek depresszióval, megfogtam 1 havi gyógyszeradagomat egy kihalt, erdős területre hajtottam, és beszedtem az összes gyógyszert.

Csak tömtem és tömtem magamba, amíg hirtelen le nem kapcsolták a villanyt.

Két nappal később az Intenzív Osztályon ébredtem.

Később tudtam meg, hogy munkások mentek arra másnap reggel, és észrevették az autót az erdő szélén. Ők hívták ki a mentőt. Légzésem már alig volt. A létező összes ruhadarabomat levágták rólam.

Sokáig ostoroztam magam, de egy nővérke bíztatott, hogy ne hátra nézzek, hanem előre.

Igen, el lehet ítélni, de csak az ítéljen meg, aki járt már a cipőmben.

Azóta is kórházban vagyok, csak most hétvégére végre hazaengedtek.

2019. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ismerős család felnőtt gyereke öngyilkos lett. Nem tudni, miért, volt saját lakása, munkája. A csládja úgy összeomlott az öngyilkosságtól, hogy az apja haldoklik, anya teljesen megkattant, testvérei csak vegetálnak azóta. Tönkretette őket. Az öngyilkosok nem gondolnak a hátramaradókra. Ez a fickó gyakorlatilag megölte a saját családját az öngyilkosságával, évek óta egyre rosszabb állapoban vannak.
2019. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!