Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tehetek? A férjem pszichiát...

Mi tehetek? A férjem pszichiátrián kezelt beteg, de nincs jól, mégis kiengedték.

Figyelt kérdés

A férjem 20+ éve pszichiátriai betegségekkel küzd folyamatos orvosi kontroll, betegségtudat és gyógyszerszedés mellett. Ha minden ok, hosszú évekig teljes életet él, dolgozik, vezet (persze a gyógyszereket kell szednie). 5-6 évente előfordul, h valami trauma hatására bekattan, és ilyenkor beszámíthatatlan, téveszméi lesznek. Hogy ő a második megváltó, harcol a gonosz ellen (ördögűzéssel pl. rajtam), a NATO őt figyeli a műholdakról, ilyenek. Általában 1-2 hét alatt helyrerántják a pszichiátrián, esetleg új gyógyszereket lőnek be neki, még kb 2 hét a lelkét is, és minden ok. De most 3 hete bent van, és nincs semmi változás, ugyanúgy mondja a hülyeségeit, amit az orvosa is lát. Könyörögtem neki, h ne engedje ki teljes hétvégére (péntek - vasárnap), mert félek tőle, félek magamtól, a reakcióimtól, és mégis kiengedték. Most itthon van, nyugtatóval tömjük magunkat Anyóssal (a saját anyja is!!!), h elviseljük, ugyanúgy megvannak a képzelgései. Mit tehetek/mit tehetünk az orvossal szemben, h ne engedjék ki, pláne nehogy záróval kiengedjék jövő héten. Az a baj, h annyira nincs bekattanva, tudja, h hogy kell a kórházban viselkedni, és csak a magaviseletet nézik ott, betartja e a szabályokat, ilyenek. De itthon egy pokol vele az élet, mert mindenáron le akarja nyomni a téveszméit rajtunk. Ördögűzést hajtott végre rajtam, azért került be, ezt nem csinálja, de most még zsidózik. (Semmi bajom nincs a zsidókkal, tévedés ne essék.) Hogy zsidó vagyok (nem vagyok az), azért van mindig pénzem, ki kell irtani őket, de nem baj, a magyar vér erősebb bennem. Mindezek mellett van egy 5.5 éves kislányunk. Őt nem bántja, vele kedves, de a gyerek is megállapított, h vicceseket mond apa. Válni szeretnék, de innen elmenni nem tudok.

Elsősorban viszont azt szeretném tudni, h milyen jogaim vannak nekem arra vonatkozóan, h beleszóljak, h mikor engedjék ki a kórházból vagy mit tudok tenni. Köszönöm.



2019. szept. 28. 11:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Amíg nincs gondnokság alatt, addig te men szólhatsz bele a kezelésébe.

Vedd fel telefonra, amiket csinál és ezzel fordulj az orvos feletteseihez.

Másrészt meg sürgösen válj el töle, mert a gyereket teljesen tönkreteszed, ha ilyen környezetben kell élnie. (Eleve nem értem, ha ilyen régen beteg, akkor miért vállaltán egyáltalán gyereket, aki örökölheti a betegséget!)

2019. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk tűnj el a gyerekkel minel messzebbre, hogy ne találjon rátok.
2019. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Az én apám ism ilyen beteg volt, 8 éves korom óta, és bár 4 év múlva elváltak, azalatt én teljesen tönkrementem. Sose lett utána ép ember belőem, úgy szétesett a személyiségem. Ha ott maradsz, a gyerekeddel is az fog történni, mint velem. A kedvedért nem fogja a kórház benntartani, az nem szálloda. Viszont nem értem, miért nam kapja a Fluanxol depot nevű havi injekciót, az teljesen megszüntetné a téveszméit, és havi egyszer kell csak beadni neki. Írd fel az injekció nevét, menj el az orvosához, és kérd, hogy adja. A férjed paranoid skizofrén, ugyanezek voltak az apám tünetei egy az egyben.
2019. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Fluanxol depot kap régóta, csak most levették felére az injekciót (egy mellékhatás miatt), esküszöm én is rá, h ettől jöttek a tünetei ismét. Mondtam az orvosának is. (De tök durva, h ezt mondani kell... Nem látja a kartonján?)


Válást, menekülést készítem elő, de sajnos nem tudok lépni egyik pillanatból a másikra, és a kislányomra egy műtét is vár novemberben, nem igazán lenne szerencsés ebben az évben elmenni Pestről. Az, meg h miért szültem, áldozathibáztatás. Életem legcsodálatosabb dolga a kislányom. Odafigyelek rá. El fogok válni.

A másik, h értem én, h a kórház nem hotel, de nem gondolom, h az a személy, aki második megváltónak képzeli magát és/vagy azt gondolja, h a NATO műholdról figyeli, és hasonlók, az egészséges, és kiengedhető a világba gyógyultként. Normális esetben egyáltalán nem ilyen. Teljesen hétköznapi ember.

2019. szept. 28. 12:04
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Sokba kerül a kórházaknak, ha hosszabb ideig benntartják a betegeket, máshonnan is kidobják rövid idő után azt, aki nincs életveszélyes állapotban. Az állam nem a védelmére van az embereknek, hanem hogy hasznot húzzon belólük a mindenkori vezető réteg számára, ez a történelem kezdete óta így van. Sajnos. A pszichiáterek meg annak kedveznek, akitől magaas jattokat kapnak. Nincs jatt, nincs rendes kezelés.
2019. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De akkor minek viszik be, ha szerintük így oké? Semmit sem változott az állapota. Az orvos pénzt nem fogadott el, kapott az osztály egy nagy csomag jóságot. (Csoki, süti, kV, tea, stb.)
2019. szept. 28. 13:07
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
Nos nem kellett volna hozzá menni.
2019. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kievés időre megkapják a támogatást a kórházak, és az kell nekik, azért viszik be.
2019. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ami tüneteket leírtál, a téveszmék, próféta, megváltó, kém, üldözik, azok átlagos skizótünetek, az elmeosztályon aki skizofrén, mindnek ezek vannak. Te rémesnek látod, de ennél a betegségnél átlagosak a leírt tünetek.
2019. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
Véletlenül nem rángatták bele a férjedet gyógyszerkísérleti programba? Apámat annak idején megzsarolták az OPNI-ban, hogy mivel máshová van lakásilag bejelentve, ha nem csatlakozik a kísérlethez, átjelentik a Jánosba, de ott hú, nem lesz jó neki. Elkezdték a kísérletezést, és addig a Fluanxollal elég normális volt, de attól fogva az ilyen-olyan gyógyszerektől majdnem mindig hibbantul viselkedett a jól bevált helyett, ahogy próbálgatták azokat rajta.
2019. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!