Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tehetek? A férjem pszichiát...

Mi tehetek? A férjem pszichiátrián kezelt beteg, de nincs jól, mégis kiengedték.

Figyelt kérdés

A férjem 20+ éve pszichiátriai betegségekkel küzd folyamatos orvosi kontroll, betegségtudat és gyógyszerszedés mellett. Ha minden ok, hosszú évekig teljes életet él, dolgozik, vezet (persze a gyógyszereket kell szednie). 5-6 évente előfordul, h valami trauma hatására bekattan, és ilyenkor beszámíthatatlan, téveszméi lesznek. Hogy ő a második megváltó, harcol a gonosz ellen (ördögűzéssel pl. rajtam), a NATO őt figyeli a műholdakról, ilyenek. Általában 1-2 hét alatt helyrerántják a pszichiátrián, esetleg új gyógyszereket lőnek be neki, még kb 2 hét a lelkét is, és minden ok. De most 3 hete bent van, és nincs semmi változás, ugyanúgy mondja a hülyeségeit, amit az orvosa is lát. Könyörögtem neki, h ne engedje ki teljes hétvégére (péntek - vasárnap), mert félek tőle, félek magamtól, a reakcióimtól, és mégis kiengedték. Most itthon van, nyugtatóval tömjük magunkat Anyóssal (a saját anyja is!!!), h elviseljük, ugyanúgy megvannak a képzelgései. Mit tehetek/mit tehetünk az orvossal szemben, h ne engedjék ki, pláne nehogy záróval kiengedjék jövő héten. Az a baj, h annyira nincs bekattanva, tudja, h hogy kell a kórházban viselkedni, és csak a magaviseletet nézik ott, betartja e a szabályokat, ilyenek. De itthon egy pokol vele az élet, mert mindenáron le akarja nyomni a téveszméit rajtunk. Ördögűzést hajtott végre rajtam, azért került be, ezt nem csinálja, de most még zsidózik. (Semmi bajom nincs a zsidókkal, tévedés ne essék.) Hogy zsidó vagyok (nem vagyok az), azért van mindig pénzem, ki kell irtani őket, de nem baj, a magyar vér erősebb bennem. Mindezek mellett van egy 5.5 éves kislányunk. Őt nem bántja, vele kedves, de a gyerek is megállapított, h vicceseket mond apa. Válni szeretnék, de innen elmenni nem tudok.

Elsősorban viszont azt szeretném tudni, h milyen jogaim vannak nekem arra vonatkozóan, h beleszóljak, h mikor engedjék ki a kórházból vagy mit tudok tenni. Köszönöm.



2019. szept. 28. 11:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

"Az, meg h miért szültem, áldozathibáztatás. Életem legcsodálatosabb dolga a kislányom. Odafigyelek rá. El fogok válni."


Tévedsz, ez nem áldozathibáztatás, hanem felelötlen döntés részedröl. Egy pszichikailag ennyire komolyan beteg embertöl felelöségteljes ember nem vállal gyereket.

Itt az egyetlen áldozat a gyerek, nem te, és minimum felerészben a te áldozatod!

Az, hogy te életed legcsodálatosabb dolgának tartod, az nem jelenti azt, hogy a gyerek ettöl nem megy tönkre, 5 éves korra már igen komoly sérüléseket szerzett valószínüleg.

Hiába "figyelsz oda", ha ilyen környezetben él, ez a környezet önmagában meg egy pszichotikus ember állandó társasága ellen semmit nem ér a figyelésed!

Az meg, hogy "el FOGSZ" válni, tipikusan csak kibúvó keresése, mikor lesz belöle valami, ha már a gyerek vagy felnött és megszökik töletek, vagy amikor ö is ´allandó kezelésre fog szorulni?

Ha komolyan vennéd, akkor nem engednéd, hogy a férjed rajtad ördögüzést végezzen, nem halaszgatnád a továbblépést, hanem már TEGNAP elmentél volna valahová (Anyaotthon!), ahol legalább a gyereknek lenne valami esélye arra, hogy ne tedd tönkre teljesen!

2019. szept. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
utolsonal a pont.
2019. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%
Arról nem is beszélve, hogy a hajlam öröklődhet.
2019. szept. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

"azért van mindig pénzem, ki kell irtani őket, de nem baj, a magyar vér erősebb bennem"

Hiába a férjed, elmebeteg. Komolyan megvárod míg egyszer kattan egyett benne valami, és már nem áll meg ennyinél, hogy téged épp nem kell megölni? Megvárod hogy kárt tegyen benned, vagy a gyerekedben? Eszednél vagy? Tudom hogy az elmúlt idők emberét próbálod belelátni, de ha csak nem tudod elintézni, hogy gyógyszerekkel szedálva legyen, nem vagytok biztonságan, és ő addig neked idegen. Hogy bírsz így lefeküdni mellé esténként?

2019. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van az előzőnek. Apám is ilyen beteg volt, normális korában gyengéd, szeretetteljes, de ahogy elkapta a betegség gépszíja, a fejébe vette, hogy közös családi öngyilkosságot kéne elkövetni.
2019. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
20%
A párom édesanyja is skizofrén. 2 gyereket nevelt fel. Ez nem öröklődik a párom és a nővére is teljesen normálisak. 30 felett vannak. Az a baj, hogy a skizofréneket csak gyógyszerrel tömik nem beszélgetnek velük pedig van oka ennek az állapotnak is. Szerintem rá kéne hagynod, hogy megváltónak képzeli magát. Felesleges küzdeni. Amíg nem tudsz lejönni próbálj együttműködni vele. Azért neki sem lehet könnyű.
2019. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2020. nov. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!