Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent a Szochiopapta?...

Mit jelent a Szochiopapta? Kire lehwt állítani azt hogy alkoholista?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném tudni mert lesz egy tárgyaláson nemsokára és az exem igen fura életvitelű emberke
2019. okt. 6. 05:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%
Tizeske, veled nem foglalkozok. Ellentmondtál nekem, aztán leírtad ugyanazt, amit én. Ilyen kis oktondikkal nem vitatkozok. Menj, nézd a mesét.
2019. okt. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
😙😙😙😙🤗🤗🤗🤗
2019. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én többféle meghatározást is hallottam az alkoholizmusra, beszélgettünk erről egyetemi óra keretében is. Nekem az a legelfogadhatóbb magyarázat, hogy az az alkoholista, aki már a napi teendőit is hanyagolja a pia miatt, és romlik az életvitele a függősége miatt. Persze ha minden nap kocsmázik, de még nem függő (bár ezt így kötve hiszem), akkor is fel lehet ellene hozni a bíróságon.


A szociopata meg egy spektrum, bár vannak tipikus tünetei. Ha orvos nem diagnosztizálta, akkor ajánlom, hogy ne ilyenekkel dobálózz, hanem fejtsd ki, hogy miket tett pontosan.

2019. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%

A szociopata sok bántalmazás miatt lett az. Ő csak tovább adja a bántalmazásokat másoknak. De lehet alkoholfüggősége. Gyakori a disszociális személyeknél az alkohol és drogfüggőség.


Általában nagyon impulzív és a munkahelyen gyakran váltogatja az impulzivítása miatt. Figyelmetlen, és szeret bűncselekményeket elkövetni. Általában képzetlen így nincsen a társadalom ranglétráján. Az alacsony intelligenciája miatt hamar elkapják. Impulzus kontroll zavarral küzd. Hangulatingadozásai miatt másokat tesz felelőssé. Bánt másokat mivel ő maga is bántalmazott volt.

2019. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amire te gondolsz az a pszichopata,vagy nárcisz. Ők is ugyanúgy disszociális személyek. Nem a disszociatívra értem,ami a többszörös személyiségzavart jelent. A disszociális személyiségzavar az antiszociális személyiségzavar összefoglaló neve vagyis a pszichopata,szociopata és emellett bele tartozik a nárcisztikus személyiségzavar. A nárcisztikus személyiségzavar a pszichopata vállfaja. Sok a hasonlóság a két személyiség között de van pár kivétel. Ezért vannak külön. Ők is rendelkezhetnek komorbiditás zavarokkal mint pl. Alkoholizmus,drogfüggőség. De a nárciszok csak 25%-a alakít ki társ zavart. Tehát nem minden nárcisz alkoholista és fordítva. Nem minden alkoholista nárcisztikus személy egyben.
2019. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!