Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ciki gyógyszert szedni?

Ciki gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam eddig pszichológusnál sok tényfeltárásban volt részem, de azóta is ugyanúgy előjönnek hirtelen a szorongásos tüneteim ha olyan helyzetbe kerülök. Pl. sorban állás, vagy ha sokáig kell egy helyben állni.


Mivel úgy érzem nem tudok teljes életet élni így ezért lehet gyógyszerhez/pszichiáterhez fordulnék, de félek, hogy ráfüggök, kijönnek mellékhatások, hormonzavar stb., ki hogy áll ezzel?


Plusz attól is tartok, hogy a környezetem által is kapok egy "megítélést".



2019. okt. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem kell "dicsekedni" a gyógyszerszedéssel, másrészt az a ciki, aki megszólja a beteg embert. Lehet h csak terápia kell amúgy is!
2019. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Bizonyos esetekben indokolt a gyógyszer. Persze sok pszichiáter kilószámra írja föl.
2019. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem ciki gyógyszert szedni. Nagyon sokan szednek ilyen bogyókat rajtad kívül is. Nem kell reklámoznod, hogy szeded, senkinek semmi köze hozzá. A ráfüggéssel nem tudsz mit kezdeni, mert ez a velejárója. Ha mellékhatást tapasztalsz, azonnal vissza az orvoshoz és újat kell íratni.
2019. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Kinek van hozzà köze, hogy szedsz valamit?

Én is szedek gyógyszereket (nem pszichés okokból), de senkinek semmi köze hozzá. :D


Rengeteg ember van, aki gyógyszer nélkül embereket ölne, mer’ a hangok aszontàk neki... de mivel szedi, teljesen normális életet tud élni.

2019. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én csak azért akarok szedni, hogy tudjam élni a mindennapjaimat.


Az a baj, hogy egy ismerősöm sincs, vagy nem tudok róla aki ilyet szedne.


És jó volna személyes tapasztalatokat olvasni, de nagyon sok ember ferdít róla szerintem nyilvános fórumokon.

2019. okt. 24. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is szedek hàromféle gyògyszert szorongàsos àllapotom miatt,de màr nem érdekel ki mit gondol ròlam.Aki elítélt ez miatt,annak nincsen helye az életemben.Ez a jelenben is így van.

Most màr arra koncentràlok,hogy jòl legyek.

Szerintem te is ebben a helyzetben légy önzõ mert a te hogyléted a cél.

2019. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És van kiút a leszokásból? Mikor jön el egyáltalán a leszokás útja, mi alapján ítéli meg az orvos?
2019. okt. 24. 19:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Normális emberek szerint nem ciki gyógyszert szedni. Én is szedek.

Sajnos azonban még mindig többségben vannak azok az emberek, akik szerint a mentális betegségek nem is igazi betegségek.. De ezekkel ne foglalkozz, ha szükséges, akkor szedj gyógyszert.

2019. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!