Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos hajlam?

Öngyilkos hajlam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sajnos mióta az eszemet tudom csak saját magamra számíthatok, ezért mindent magamban tartok, azt hiszem én egyedül bármit képes vagyok megoldani. Sosem mutatom a gyötrő érzéseimet, ezeket mosoly takarja mindenki előtt. Nem volt jó gyerekkorom, nem volt igazi családom, nem volt apukám és anyukám sem. Amióta az eszemet tudom amikor túl sok minden fáj lelkileg mindig az az első gondolatom bárcsak nem lennék, bárcsak eltűnnék örökre. Az öngyilkosság gondolata ekkor teljessen elönt eddig csak önbántalmazásig jutottam. Késsel, pengével vagy bármivel amivel sebet tudok magamon ejteni. De nyugtatóhoz is fordultam már. Ha ezek közül egyik sem kivitelezhető akkor az alkohol. Most ismét egy ilyen helyzet előtt állok amiről én tehetek. Nem is okolok mást én döntöttem így. A párkapcsolatom 7 éve tart egyáltalán nem volt zökkenőmentes voltak a részéről féltekacsintások kisebb nagyobb tettek. Nem akartam soha elveszíteni ezért mindig megbocsájtottam. Meg voltam győződve hogy ő az igazi. Volt egy 4 éve egy 4 hónapos szünet akkor besokkaltam és elhagytam. De mégis újrakezdtük. Egy éve megcsalt de mégis vele akartam maradni. Mára megromlott a kapcsolatunk olyanok mintha csak lakótársak lennénk. 7 év alatt nem haladtunk sehova annyi történt hogy tőlünk átköltöztünk hozzájuk sajnos. Utálom ezt a helyzetet de miatta itt maradtam. Nem akar közös házat és majd gyereket. Csak a pénzt hajtja, a pénz betege csak akkor boldog ha annyi van amennyire neki szüksége van. Hitelt hitelre halmozott aminek nincs látszatja elköltötték a kis családjával a semmire. Mondtam ne tegye de akkor jött a vita. Ez nem is lényeg csak leírtam hogy nagyjából körvonalazódjon a helyzet pedig annyi minden van még emellett. A lényeg én 5 hónapja megismertem valakit, először jókat beszélgettünk és játszottunk. Ő tudta hogy van párom egy ideig tartottam is a távolságot. Mára odáig jutottunk hogy ő a szeretőm, és valószínűleg beleszerettem. Tervezem lezárni a közeljövőbe a kapcsolatom de nem akarom itt hagyni a párom megint ebbe a szar helyzetbe. Azt várom kicsit össze szedje magát és az életet. A legkíméletesebb módon akarok véget vetni ennek ami még 1-2 hónap. A szeretőmmel mostanában rengeteg a vita. Minden erőmmel azon vagyok amíg ez a helyzet mind a kettőjüknek jó legyen. Próbálom mindkettejüket védeni de mára úgy tűnik nem olyan könnyű egyedül ezt csinálni. Tudom tudom úgy védhetném őket ha eltűnnék a p*cs**ba az életükből. Ő is és én is ki vagyunk már ettől a szituációtól egyre több a feszültség. Tudom ezen csak én változtathatok. Most úgy érzem belefáradtam, kikészültem. Legszívesebben leinnám magam ez hajnali háromkor aligha lehetséges. Most azt várom elaludjon mindenki és kimehessek a fürdőbe és tegyek valamit magammal. Attól azt hiszem jobban lennék. Egy kicsit szokott segíteni ha érzem hogy fáj. A kérdés lényege az lett volna hogyan kezeljem az öngyilkos gondolatokat vagy hogyan ne bántsam magam. Ide érve úgy érzem jobb lenne ha megkímélném magamtól őket és csak úgy nem lennék egyik napról a másikra.



2019. okt. 28. 02:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Na mondom, egy pillanat!

Ne csinálj hülyeséget! Nem is fogsz, látszik, hogy van eszed! PIll.

2019. okt. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Abban hasonlítunk, hogy nekem is mindennel meg kell küzdenem, családom sem igazán volt sosem, szuper kapcsolatom se és a többiről ne is beszéljünk. Hát voltak mélypontjaim nekem is, és persze kifele és is mit mutassak...? Kezdjek panaszkodni másoknak? Hát nem ment ez sose, szóval... Na irtó magányos is vagyok, de még ez a legkevesebb. Na de öngyilkosság???? Neeeeeeeee! Jó egy időszakban volt, hogy annyira kilátástalannak tűnt minden, hogy megfordult a fejemben sokszor. De végül mindig megmagyaráztam magamnak, hogy pl. tinikoromban: anyám miatt nem leszek öngyilkos, első barátom elvett sok évet az életemből, de na ő sem ér annyit, hogy miatta öngyilkos legyek, és a többi, mindezek mellett pedig voltak mindig álmaim, és a mindennapokban is le tudtam magam kötni, és van annyi dolog amit szeretek csinálni, még akkor is, ha egyedül sokszor kevésbé jó, de.... de mégis! Álmok és remények...az idegesítő helyzeteket és embereket pedig ahogy tudom kerülöm.


Gondold végig te is! Miért is akarnál öngyilkos lenni? Ki miatt? MI miatt? Érdemes arra, hogy öngyilkos légy miatta? Na????


Helyedben mielőbb lezárnám a régi kapcsolatot és az újjal rendezném, ha lehet. Ha nem, a régit akkor is zárd le, és lépj tovább!

2019. okt. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

És még annyi, hogy bár jelenleg is pocsék az életemben minden, de már egyáltalán nem jut eszembe fejest ugarni a Dunába. Jó, túl optimista vagyok és nálam nincs is igazán hajlam, de bizony valaha voltak gondolatok, és ma meg már semmi de semmi ilyen!


Csináld jól a dolgokat, és ne hagyd, hogy letérítsenek!

2019. okt. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ezt a helyzetet én alakítottam. És azt is hogy ennek csak én vethetek véget. De nem vagyok képes csak úgy kidobni azt a személyt akit 7 évig szerettem és élete szerintem legmélyebb korszakát éli. Nincs támasza én csak szeretném hogy talpra álljon rendbe jöjjön az élete. Úgy érzem önzőség lenne ha én most lelépnék. Közben tudom hogy a másik személynek is nagyon nehéz. Én tényleg igyekszem hogy egyikőjük se sérüljön.. de egyedül olyan rohadt nehéz.

Akkor inkább elviselem, ugyebár én főztem akkor meg is eszem. Tudom mit tettem, egyikőjük sem hibás aki itt tehet bármiről is az én vagyok tudom jól. Enyém a felelősség tisztában vagyok mindennel.

Csak ez az érzés ne lenne... mennyivel könnyebb lenne mindenkinek ha csak úgy felszívódnék, még nekem is megkönnyebbülés lenne. Tudom legalábbis gondolom hogy nem tennék semmi véglegeset, túlságosan félek, azt nem tudom hogy mitől de félek.

2019. okt. 28. 03:55
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Miért játszod a mártírt? Azt írod megcsalt már korábban. Szerinted ő is akkora mély érzelmeket élhetett meg az elmúlt években?

Hülyének néz téged, kihasznál, te meg még lelki támasza akarsz lenni...... ne legyel már buta. Ez nem önzőség. Egyszerűen csak lehúz és kihasznal téged. Nem érdemled meg ezt a bánásmódot. Jól sejtem, hogy első szerelem?

2019. okt. 28. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinteséged. Igazad van. Én nem mások miatt csak részben legalább megszabadulnának tőlem, én magam miatt tűnnék el. Azért mert csak vagyok, csak tengődök céltalanul. Mikor megismertem az új személyt kaptam motivációt lettek újra terveim és céljaim, lett valaki aki végre támogat ami annyira hiányzott nekem. Most meg a viták. Egyre több és nem tudom meddig tudom ezt csinálni. Azt sem tudom hogyan tehettem ilyet amikor mindig azt tartottam életem során szem előtt hogy másokat ne bántsak meg és ne okozzak fájdalmat senkinek. Aztán most mégis ezt teszem. Annyira megérdemelném hogy egyedül maradjak.
2019. okt. 28. 04:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg úgy is tudsz neki segíteni, ha nem élsz vele...
2019. okt. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Khm. Nem ketten szabadulnának meg tőled, hanem kettőnek is hiányoznál... :)
2019. okt. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem mártírkodom, nem lenne kötelező ezt tennem. Le is léphetnék. Viszont én nem tudok olyan lenni mint ő. De igen már nem úgy bánik velem viszont emellett nagyon sok jót is kaptam tőle az évek alatt. Nem

lehetek ennyire hálátlan. De ez már nem a régi. Nem első szerelem de az első nagy szerelmem. 17 voltam mikor összejöttünk most 24 vagyok ő pedig lassan 29.

2019. okt. 28. 04:08
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted érdekli őt, hogy te hogyan éled meg ezt az egészet? Kérdező sosem lesz jó alkalom a szakítasra. Jön a Karácsony, aztan Újév, Valentin nap stb. Én csak azt látom a leírtak alapjan, hogy tönkre mész ebbe az egészbe. Úgy csinalsz, mintha ő(k) akkora értéket képviselnének, annyival jobb emberek lennének tőled. Fiatal vagy, annyira fiatal. Előtted még annyi minden áll. Ne szalaszd el. Tudom, hogy most ezt nem hiszed el, de ahogy olvastam vágysz gyerekre. Vele ez nem lesz. Megér annyit, hogy ezt kihagyd?
2019. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!