Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg le kell tenni a...

Tényleg le kell tenni a nyugtatókat?

Figyelt kérdés
A nyugtatók függőséget okoznak, sok is a függő, de a bogyó nem old meg semmit. Eddig oké. Én lassan csökkentve letettem, de akkor meg az elvonási tünetektől nem tudtam csinálni semmit hónapokig. Szerinted mi a jobb: ha az ember függő, de halad a dolgaival, vagy ha kitartóan tiszta marad, csak épp szart se tud csináni? Elég nagy dilemma van bennem.
2019. nov. 11. 04:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Bogyó nélkül miért nem tudsz semmit sem csinálni?
2019. nov. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szokj le addiktológus segítségével. Szerintem nyugtatóval is elég eltompult aki már függő.
2019. nov. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon erős dózist csökkentettem le évek alatt minimálisra. 1 mg-os Xanax SR-rel kezdtem, napi 3 szem. Fokozatosan eljutottam oda, hogy 0,5-ös sima Xanax-ot szedek este egy fél szemet, ami van amikor 2-3 naponta, elfelejtem, de ha nem veszem be napokig, nekem is elég durva elvonási tüneteim lesznek, úgy, hogy ez már "gyerek adag". Én is dilemmázok, mert mellette meg mostanában folyamatosan szorongok, hol jobban, hol kevésbé ...
2019. nov. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első két embernek teljesen fölösleges volt válaszolnia, fogalmuk sincs a témáról.

Az elvonási tünetek nem a tompaságról szólnak, hanem pont a szorongásról, felfokozott idegi állapotról.

2019. nov. 11. 09:19
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Aki betegségre gyógyszert szed az előírt adagban, és az előírt ideig, az nem függő.

Gyógyszerfüggés az, ha többet, vagy tovább szedsz az előírtnál. A leírt panaszok akár az alapbajod kiújulásától, vagy a korai gyógyszerelhagyástól is lehetnek.

Ezt kéne végiggondolnod. A kettőből most melyik vagy te?

2019. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy szóval nem állítottam, hogy az elvonási tünetek=tompaság, tudni kellene szöveget értelmezni. A nyugtatószedés=tompaság, koncentrációs zavar még akkor is, ha nem érzed. Végülis nem kényszer sem abbahagyni sem addiktológushoz fordulni. Segíteni sem érdemes mert a szövegértelmezés sem megy és még akkor is én vagyok a hibás.
2019. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szorongás csökkentését kellene valamilyen alternatív módon megoldani. Jóga, meditáció, egyéb relaxációs technikák. Olvass önsegítő könyveket. Hallgass a youtube-on olyan emberek előadását,akik kigyógyultak.
2019. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vigyázz, könnyen haszontalannak lehet minősítve a te válaszod is...
2019. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A hasznos, segitő, de legalább jószándékú válaszokra én mindig zöldet nyomok. Nekik köszönöm a válaszokat!

Akik csak okoskodni, kötözködni, rosszindulatúskodni járnak ide, azoknak meg pirosat. Ezekre sosem voltam kíváncsi, eztán se leszek, nem visunek előrébb.

2019. nov. 11. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy addiktológust ajánlottam, neki a függőségek a szakterülete, nagyon sajnálom.

Nekem ez az utolsó hozzászólásom e kérdéshez, szép napot és minden jót kívánok.

2019. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!