Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki fogok a skizofréniából...

Ki fogok a skizofréniából gyógyulni?

Figyelt kérdés

Tegnap a pszichiátrián megállapították átmeneti skizofréniám van. Rivotrilt és parnassant kell szednem, még nem kezdtem el.

Mivel felismertem a betegségem, magas zavartságot még nem lehet észrevenni rajtan, így kezdődő skizofrénia. Aztán olyan dolgokat alkot meg az agyam, hogy abszolút messze áll a valóságtól, az új házba költözés váltotta ki. Árnyakat látok, kommunikálni nem akarnak, de hatalmas rettegés tör rám. Van mikor eltűnnek, majd vissza térnek. Ha vannak velem, akkor nyugtom van, nagy ritkán vannak itt, viszont ha egyedül vagyok, akkor jön egy cseszett félelmetes érzés, és már is itt vannak.

Tudom, hogy nincsennek szellemek, hitetlen vagyok teljesen efelé de még is az agyam megalkotja őket. Sokszor a szellemeken felülmúló dolgokba gondolok bele, hogy démonok, sötét lelkek, akik a tudatomon keresztül akarnak kommunikálni.

Gyógyszert ellenzem, a családom is. Viszont attól félek, hogyha nem kezdem el szedni, akkor még rosszabb lesz, esetleg visdzafordíthatatlanná válik. A gyógyszerek el fognak nyomni ezt az orvos közölte is. 2 hét múlva kell vissza mennem hozzá, addig is szedni ezeket. Lehetséges, hogy ezek a gyógyszerek tényleg megoldják a halucinációkat? Tényleg kellenének ezek?

Kérem olyan írjon, aki volt skizofrén, vagy aki ilyen gyógyszereket szedett. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.


2019. nov. 13. 09:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Meg őszinte leszek. Paranormális jelenségek nem léteznek, ezek a dolgok csak mind a beteg emberek fejében születnek meg, mint ahogy nálam az árny látás. Erre sincs garancia, hogy szellemek, lehet démon, bármi ember is egy másik dimenzióból. De például múltkor a földön láttam valamit, mintha egy kis állat lett volna ott
2019. nov. 13. 21:23
 12/16 anonim válasza:

Hogy vagy azóta?


Függetlenül attól, hogy vallásosak vagytok-e vagy nem, a házat szenteljétek fel, nem fog megártani.

Akár hiszel benne, akár nem, a tünetek azonnal megszűnnének.

2019. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Húgom itt volt 3 hétig, szedem a gyógyszereket. Amíg nem voltam egésznap egyedül a gyerekekkel, addig tök jól elvoltam. Sajnos volt olyan, hogy elmaradt 2 napig a gyógyszer, akkor már a második nap este fele elkezdődtek a dolgok. Viszont a tudat, hogy nem voltam egyedül, volt segítségem ez sokat segített, ahogy haza ment múlthét pénteken azóta mára megint elég szarul vagyok. Hiába szedem a gyógyszereket kihagyás nélkül. Félek, félelem van bennem, hallucinálni ritkán hallucinálok. De akkor is érzem, hogy kezdek megint magamba fordulni. :(

Én nem hiszem, hogy ez skizofrénia. Csak valami kiváltsa belőlem, talán az egyedül lét.

2019. dec. 13. 00:05
 14/16 anonim ***** válasza:
Meséld el egy papnak a sztorit, és hallgasd meg, hogy mit válaszol.
2019. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Volt itt táltos, csinált víz szentelést, víz érek vannak és szerinte vadállat lelkek,vagyis rókát látott a házban végig szaladni. Az a baj nem biztos, hogy hiszek neki, hiába elismert személy. Azt mondta itt nincs semmi rossz, csak a víz érek miatt érzem magam ennyire rosszul. De rajtam kívül senki sem érez semmit, a közel két éves kis ikreim sem.. Tesóm 3 hétig volt, víz ér felett aludt, és az első napokon nagyon rosszul aludt, ahogy elmondta. De nem észlelt ő sem semmit.

Érdekes ez az egész, hisz nekem csak egyszer jön egy félelmetes érzés és borul minden, de mióta szedem az antipszochotikumokat legalább elmúltak a hallucinációk.

2019. dec. 14. 14:55
 16/16 Blackness1970 válasza:
Miért kell, hogy törölje magát minden netes felületről?
2020. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!