Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összejonnetek egy borderline...

Összejonnetek egy borderline beteggel?

Figyelt kérdés

Én az vagyok és nem merek párkapcsolatot kezdeni senkivel. Senki életét nem akarom tönkre tenni, viszont egyedül meg boldogtalan vagyok. Úgy érzem én is megermelem, hogy szeressen valaki, de úgy érzem, ez lehetetlen. Mit tennétek a helyemben? Tényleg egyedül kéne leelnem az életem?

Néha olvasgatok itt kommenteket, hogy "menekuljetek a borderline személytől", meg hogy "inkább a halál" stb.. És hát mit ne mondjak, nem túl szivmelengeto érzés ilyeneket olvasni, mikor tudom, hogy ennyi erővel hozzám is lehet így viszonyulni. 😞



2019. nov. 15. 20:47
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem direkt okozunk szenvedést a kornyezetunknek.. De mind1 is
2019. nov. 15. 23:40
 12/27 anonim ***** válasza:
Ha direkt, ha nem, az eredmeny a lényeg. A választ adó meg csak választ adott a kérdésedre. Volt nekem is ilyen ismerősöm, katasztrófa volt. Az szerintem nem rossz hozzáállás amit írtál, hogy nem akarsz másoknak rosszat. Meg lehet van olyan aki szereti a kihívásokat, neked meg max tudomásul kell venned már előre azt, h lehet h mégsem bírja, azt lelép.
2019. nov. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
De a válaszom nem csak a borderre, hanem minden mentális ill. személyiség priblémára releváns. Szorongásos depressziósként én sem vagyok könnyű eset.
2019. nov. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%
Az is érdekes kérdés, hogy mennyire lennél hűséges. A borderline nőkről köztudott, hogy a fél város meg három focicsapat már átment rajtuk.
2019. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy a borderline személyiségzavarból 151 fajta típus van, a pszichológusom ennyit jegyzett le, amikor ebből írta a szakdolgozatát és kutatott. Nem kell egyetlen borderline-osról az összes többire is ugyanazt a mintát kivetíteni. Küzdhet két ember borderline személyiségzavarral, és simán lehet, hogy ég és föld a kettő.

Tehát ezeket a hülye általánosítást el kellene hagyni, mert ahogy minden ember sem egyforma, a mentális betegséggel küzdők között is vannak különbségek.

De a stigmatizáció szinte ellehetetleníti, hogy érvényesülni tudjak borderline-osként, amikor minden ember fejében egyetlen, negatív kép él erről az egészről.


21/F

2019. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell kifecsegni és akkor nincs stigmatizálva. Nekem alapvetően nincs sok előítéletem a mentális betegeket illetően, de a borderline személyiségzavar az antiszociális mellett a legrosszabb. Mintha az összes rossz női tulajdonságot beleraknánk egy emberbe... Tudom, tudom férfi is lehet borderline-os csak épp rohadt ritka.
2019. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

#16. "Nem kell kifecsegni"

De ha véletlenül eltitkolja az új nőd, hogy borderrel diagnosztizálták, és pár hónap múlva egy durvább dührohamnál derül ki, akkor te vagy megsértődve. \_(ツ)_/¯

2019. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Azért nem kell úgy beszélni rólunk, mintha egy szörnyek lennénk akinek semmi jó tulajdonsága nincsen..
2019. nov. 16. 19:17
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kérdező utolsó válaszával.

Én is ember vagyok, mi is emberek vagyunk. Igazságtalan ez a diszkrimináció, és 'köpködés', hogy bennünk egy szemernyi pozitívum sincs. Meglepődnétek, hogy mekkora szeretet lakozik egy borderline-os lélekben. Aki pedig kezelteti magát, az azt gondolom, hogy egészségesen is meg tudja osztani ezt a túlcsorduló szeretetet a partnerével.

2019. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
13%

Óóó az én lelkemben is rohadt sok szeretet lakozik csak a kutya sem kíváncsi rá. :-D Senkit nem érdekel, mi lakik kinek a lelkében. A borderline gyakorlatilag papír arról, hogy az illető érzelmileg teljesen labilis, manipulatív, megbízhatatlan, hisztis, csapodár liba. Pont.

Persze van mögötte lelki sérülés és pathológia és szenvednek, de ez érdekel valakit a mai világban? Max a pszichológust aki legombolja a 10000 forintot 45 percért.

2019. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!