Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összejonnetek egy borderline...

Összejonnetek egy borderline beteggel?

Figyelt kérdés

Én az vagyok és nem merek párkapcsolatot kezdeni senkivel. Senki életét nem akarom tönkre tenni, viszont egyedül meg boldogtalan vagyok. Úgy érzem én is megermelem, hogy szeressen valaki, de úgy érzem, ez lehetetlen. Mit tennétek a helyemben? Tényleg egyedül kéne leelnem az életem?

Néha olvasgatok itt kommenteket, hogy "menekuljetek a borderline személytől", meg hogy "inkább a halál" stb.. És hát mit ne mondjak, nem túl szivmelengeto érzés ilyeneket olvasni, mikor tudom, hogy ennyi erővel hozzám is lehet így viszonyulni. 😞



2019. nov. 15. 20:47
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Erre csak azt tudom mondani, hogy kívánom, hogy ne így álljon hozzád valaki majd, ha gondjaid lesznek vagy netán hasonló problémád :)
2019. nov. 16. 20:36
 22/27 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, amit a 61%-os leművel...

Arról esetleg kaphat valaki hivatalos papírt, hogy egy berögződött, idióta gondolkodása van?

Ember, vedd már észre, hogy miket írsz...

Emberek százai, ezrei fölött ítélkezel a semmitmondó kijelentéseiddel.

De hát mi értelme van eszmecserét folytatni egy olyan egyénnel, aki kórosan lecövekelt a saját álláspontja mellett, és hajthatatlan.

2019. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazatok van. Sajnálom. Sajnos nekem is vannak bajaim és ma nagyon rossz napom van. :-(

Aranyos lánynak tűnsz írásod alapján kérdező, kívánom, hogy találd meg a boldogságot. Elnézést kérek a viselkedésemért! :-(

2019. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Én valahol sejtettem, hogy egy ilyesmi állhat a háttérben. Én is sajnálom, amiért olyan lekezelő stílusban fogalmaztam meg az utolsó válaszomat!
2019. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%
Csak ha egy rossz nap miatt ennyire kiakad valaki, és ennyire lekezelővé, ítélkezővé válik... Akkor kicsit visszás, hogy olyan emberek fölött ítélkezik, akik sorozatos traumák miatt váltak ilyenné. :)))
2019. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Valaki bocsánatot kért a viselkedéséért! Ah, ritka, mint a fehér holló, meg vagyok hatva, pedig semmi közöm hozzá.


Én járnék borderlineossal. Anyám is az. A barátom autista és figyrlemzavaros. A barátnőim között akad depressziós. Egész jól elboldogulok. Én vallom, hogy mind bolondok vagyunk ezen a világon.

2019. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Én igyekszem meggyogyulni, szedek gyógyszert, de csekély adagot, tulgyogyszerezve sem vagyok, sőt olyan pszichiaterem van, aki nemhigy leszedal, hanem alig engedi, hogy nyugtatot szedjek. Full jó fej, és nem az a célja, hogy tönkre tegyen és szétnyugtatozzon.. Ami a terapeutam illeti, ő pedig pont, hogy nem szedi le rólam a pénzt. Sőt, amikor tudja, hogy rosszul állok anyagilag, akkor még azt is elnezi, ha csak később tudok fizetni neki. Igaz, ez egy alapítványon belül működő pszichoterápiás hely, talán ezért is "lazabbak", de a lényeg a lényeg, szerencsére nem minden pszichológus akar megkopasztani anyagilag.

Szerintem ha egy borderline beteg megtesz mindent a gyogyulasaert, akkor csak támogatni kéne. Engem sajnos nem támogat a család, konkrétan kidobtak, de távolabbi rokonok segítenek, illetve barátok és a pszichológus tartják bennem a lelket,valamint hívő létemre a hitem is segítségemre van, ha már nagyon nehéz vagy elvagyok keseredve, hogy egyedül mégis hogy a francba fogok rendbe jönni és elerni a céljaim.. De még nem tartok ott, hogy végleg feladjam, meg nagyon akarok küzdeni, pedig néha rohadt nehéz már... 😐


Egy szó mint száz, szerintem ha egy borderline tesz a gyogyulasaert, akkor ha egészségesebb lesz, egy csodálatos ember lehet belőle, amikor megerti, hogy szerethető.. Teljesen új oldalát, egy egészséges oldalát lehet megismerni, aki baromi sok szeretetet tud adni. Csak ehhez sok türelem kell a beteg és a társ részéről is, mert amíg egy borderline megerti, hogy nem fogják elhagyni, hogy lehet őt szeretni, hogy értékes, addig egy elég hosszú út vezet. Nagyon nehéz utólag felnőttként atstrukturalni egy "torzult" személyiséget. Mindazt megertetni velünk, amit addig végig nem kaptunk meg és feldolgozni a lelki seruleseinket nem piskóta. Persze az sem ment fel minket, hogy a betegség miatt viselkedhetunk ahogy akarunk másokkal, mert nem. Ezt nekem is sokat kell gyakorolnom, hogy uralkodjak magamon. Sokszor nem is teljesen a másik ellen irányul a haragunk, hanem gyermekkori serelmeink törnek a felszínre, amit nem tudunk jól lekommunikalni. Pl a társunk viselkedeseben valamilyen megnyilvanulasa az egyik szülőnk korábbi viselkedesere emlékeztet, amit mondjuk rosszul éltünk meg, és bummm... Máris csattan az ostor a párunkon, aki valószínűleg nem bírja követni, már megint mi történt, az előbb még jofej voltam.. 😅

Persze most ezt viccesen adom elő, de nem éppen az egy éles helyzetben..


Szép kis regényt írtam most látom. 🤔😅Mindenesetre, érthető, ha valaki nem akar "bevallalni" minket, viszont ha dolgozunk magunkon, akkor szerintem tudunk megfelelő partner, társ lenni, csak ehhez kell egy támogató és türelmes partner. 🙂

2019. nov. 17. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!