Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Követheti elbocsátás azt ha...

Követheti elbocsátás azt ha mentális betegség/depresszió miatt többször hiányzom a munkahelyről? (Anglia)

Figyelt kérdés

Egyre nehezebben viselem a napjaimat, dolgozni szeretek de a munkatársakat nem tudom elviselni. Folyton azt érzem hogy lenéznek és semmibe vesznek. Nincs sikerélménem a munkából kifolyólag mert a körülöttem lévők mindig keresztbe tesznek nekem.

Reggelte az ágyban feküdve arra gondolok hogy nincs életcélom. Azt érzem hogy jobb lenne ha nem élnék és akkor egyszerre több ember lenne boldogabb nélkülem.

Értéktelennek érzem magam és hiába próbálom keményen végezni a munkámat, ez néha kihatással van a teljesítményemre is.

Néha annyira szorongok hogy kihagyok műveleteket, vagy épp más anyagot használok az adott munkafolyamathoz mert dekoncentrált vagyok és idegileg kimerült.

Van felriadok éjfélkor és aludni sem tudok mert folyton kattog az agyam mi lesz holnap.


Mit tanácsoltok?


Sajnos váltani jelenleg nem tudok, de időnként már nem tudok erőt venni magamon hogy bejárjak mert a gondolattól is rohamaim lesznek. Nehéz a légzésem, izzadok és gyomorgörcsöm van.


Amikor hiányzok akkor általában nem mondom el hogy mi bajom volt, csak betelefonálok és kitalálok valami betegséget.

Nem merek arra hivatkozva betegszabadságot kivenni hogy mentálisan nem vagyok rendben és nem tudom elvégezni a munkámat vagy nem tudok másokkal együtt dolgozni.

Attól tartok hogy elbocsátanak ha sokadjára is így hiányzok, azt pedig nem szeretném.

Most még egy fél évig nem válthatok, de úgy érzem kikészít ez a hely.


33/F



2019. nov. 19. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a mentális problémád miatt nem tartanak alkalmasnak a munkád elvégzésére, akkor persze. Illetve nem tudom, hogy ott van-e éves orvosi alkalmassági vizsgálat, de ha azon nem nem kapsz alkalmas minősítést, akkor úgy sem dolgozhatsz tovább ott. Minél előbb fordulj szakemberhez!
2019. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Angliában a legtöbb helyen nem szokás semmilyen orvosi vizsgálat az alkalmasságihoz.


Orvosnál már voltam de csak annyit mondtak hogy vegyek ki hosszabb szabadságot, pihenjek többet vagy váltsak munkahelyet.

Ezekkel jelenleg nem tudok mit kezdeni.

2019. nov. 19. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, Angliában mi a helyzet, de engem itthon bocsájtottak már el ez miatt munkahelyről, 8 év után.
2019. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Miből gondolod hogy lenéznek? Ne haragudj hogy ezt írom, de szerintem ezeket a félelmeket saját magad gerjeszted. Lehet hogy egyszerűen csak furának találnak.

Persze lehet hogy roszzindulatúak, de ez ellen mint nem tudsz mit tenni, fogadd el. Járj be dolgozni, és húzd le ezt a fél évet. Unána keress más melót. Ha pedig még utána is pánikrohamaid vannak akkor nem a munkahelyed miatt van. Tudom hogy könnyű mondani, de járj el valahova munkán kívül, ismerj meg embereket, esetleg járj el futni.

2019. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!