Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért visz minden önfejlesztő...

Miért visz minden önfejlesztő vagy pszichológiai téma előbb utóbb a vonzás törvényéhez?

Figyelt kérdés
Elkezdtem behatóbban foglalkozni önfejlesztéssel pszichológiával, hogy fejlesszem magam, és kijussak a gödörből, már egész jól vagyok, de azt vettem észre, hogy elindulok egy-egy szálon ami tudomány, és előbb utóbb csak kikötök valamilyen formában ott hogy a gondolatok valósággá vállnak, maximum nem mondják ki a "teremtés" vagy "vonzás törvénye" szavakat, de mégis ide lyukad ki a dolog. Meddig tart a tudomány? Honnan kezdődik az ezotéria?
2019. dec. 17. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Mert a gondolatoknak igen is, ereje van. . Minél többet gondolsz- nézel- vagy beszélsz valamiről, az lesz a valóságod. Azt vonzod magadhoz.


Pl. ha folyton gyilkolós, erőszakolós, zaklatós stb dolgokat nézel/ keresel rá, lassan keresés nélkül is ezek tűnnek fel, persze valahol keresed is őket, hiszen ezt láttad, hogy ilyen van.

De ha olyat nézel/olvasol stb, hogy ez az ember megmentett egy rókát, az ingyen ültet virágot egy öreg bácsi kertjébe, amaz meg meleg kabátot adott egy hajléktalannak, az agyad erre áll rá; hogy igenis vannak jó emberek, van jóság a földön, és te is lehetsz ilyen. Na meg, minél “ jobb” vagy, annál jobban fognak szeretni.

Őszintén, te lennél olyan emberrel, aki folyton olyanokról beszél, hogy “ez megölte azt, a kva politikus, az a gci asszony kiforralta a tejet, ja a munkatársam megverte a gyereket, mi értelme élnem?”, mint olyannal, aki hasonlókról beszèl “olyan aranyos volt a kiskutya a kedvenc sorozatomban, vettem egy szép füzetet, a főnök megdicsért, a párom a kedvencemet főzte, eskü, ő a legjobb szakács!”

Érzed a különbséget?

Ezért lyukad ki minden könyv ott, ahol.

2019. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azzal egyetértek hogy ha azt hiszem a világról, hogy rossz hely, akkor arra fogom megtalálni a bizonyítékokat, de tudományos vonalon elindulni és ott kilyukadni, hogy csak éljem bele magam a vágyamba és az varázslatos módon teljesül kicsit mégis abszurd a számomra. Tehát az hogy fejben dől el milyennek éljük meg a szituációkat, azt maximálisan elfogadom, inkább csak a lelkes álmodozás kívánságteljesítő ereje ami nekem kicsit meredek.


Egyébként egyik emberrel se lennék szívesen a példákból, az első valóban rémesen negatív, a másiktól meg lehet megkérdezném kér e egy csésze valóságot?

2019. dec. 17. 23:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A vonzás törvénye leírja- csaknem akarjàk észrevenni-, hogy a dolgokat VÁGYNI KELL de TENNI IS KELL ÉRTE! És a 2.-at sokan nem akarják meglátni a sorok között.


Az pedig, hogy a 2. illető nem akar téged azzal traktálni, hogy egész este hányt a gyerek, odaégette a vacsorát, két napja elkésett, és akkor viszont leszídták-ez számomra erős jellemre utalna. Mert mindenkinek megvan a saját baja, engem speciel nem igazán érdekel másé. Fáradt vagyok, leterhelnek a saját rossz dolgaim, most máséval is èn törődjek?

Szóval attól, mert nem fröcsög az aktuális problèmáiról, mèg nem biztos, hogy nincs neki, és arany élete van, vagy nem làtja a valóságot. Csak van benne annyi emberség, hogy tudja, problèmái mindenkinek vannak, minek terheljen másokat még a sajátjàval is?

2019. dec. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha ismered és hiszed a vonzás törvényét, miért nem oldod meg a gondokat, hogy aztán akár másokon segíts?
2019. dec. 18. 00:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismersz olyan embert, akinek SEMMI gondja az életben, soha nem kel fel ballábbal, nem betegszik meg, nem izgul, vagy nem lesz ideges (tehát nincsenek érzései, de NEM pszichopata), kérlek mutass be neki. Érdekel a titka.
2019. dec. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ezt vonzák be az önfejlesztő dolgok :Dd
2019. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!