Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megakarok halni, mit tegyek?...

Megakarok halni, mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy én még gyerek vagyok.

Apukám elég agressziv és hirtelen haragú. Előfordul hogy meg pofoz de inkább csak ordibálni szokott velem hogy sz@rházi semmirekellő taknyos kölyök vagyok. Ez nagyon rosszul esik, főleg hogy anyum is fél egy kicsit tőle mert érzékeny és neki is rosszul esik, ezért mindig helyesli amit mond. úgy érzem magam mint egy karanténban. A suli mellet 10 m re van egy papirbolt. ha oda elakarok menni engedélyt kell kérnem telefonon. Van GPS órám és követő app a telómon. A barátaimmal szinte sehova nem mehetek el.

4-5 tanuló vagyok eddig mindvégig kitünő voltam, reményeim szerint ez idén sem lesz másként. DE nem vagyok egy stréber és egy két rossz jegy nekem is becsúszik. De ha kapok egy négyest rögtön le vagyok üvöltve hogy miért vagyok ilyen gáz. A 3 asért elveszik a telefonomat letiltanak az internetről, és a tv ről (pedig nem vagyok nagy gamer gykrek)

Folyton sirni akarok , elegem van mindenből, senkinek sem felelek meg. Sokszor fogtam kést magamra. utálom a hétvégét mert akkor a családommal kell lennem. Vagdosom magam. És be avattam egy barátomat hátha tud segiteni de csak annyit reagált hogy ne hisztizzek már ha komolyan gondolnám már megtenném.


Bocsi a sok helyesirási hibáért, és előre is köszönöm válaszokat!



2019. dec. 20. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Eszedbe se jusson ilyen butaság! Hamarosan felnősz és úgy alakítod az életed, ahogy neked jó. Pár évet csak kibírsz! A szüleid sem akarnak rosszat, csak lehet, hogy túl kemény módszereket alkalmaznak.
2019. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Ne magadat bántsd már, bántanak téged eleget mások! Szeresd önmagad!
2019. dec. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ELhatároztam hogy próbálok normális, életet kezdeni, de csak arra tudok gondolni hogy még ki kell bírnom legalább 4 évet a szüleim mellet. Annyira reménytelennek látom a helyzetem


ui. köszi a gyors válaszokat jöhetnének még ! :)

2019. dec. 20. 22:08
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Én csak annyit írok hogy,4 x voltam a halálomon,meg akartam halni.Elveszitettem a családom 13 evésen,apa ,anya,mama testvér.Olyan névelő szuleknel voltam akik futtatak,nemn adtak enni.. Most van egy csodás kertes házunk,egy csodás férjem,egy jó munka helyem,egy csodálatos 2 evés kisfiam.. :) Nem éri meg,az élet tartogathat szép dolgokat számodra .m
2019. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Es 22 vagyok :)
2019. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Szegénykém. Nem ezt érdemelnéd és pont ezért legalább te ne bantsd magad. Nagyszerű ember vagy és milyen okos is lehetsz, hogy ilyen jó tanuló vagy. Nem ertékeled sokra magadat mert az apád úgy bánik veles mintha értektelen lennél anyukád meg egy gyáva nyúl. Erről nem te tehetsz. Már ez az írás is mutatja a választékos fogalmazással és udvariassággal, hogy értéket képviselsz és egy jóérzésű ember is vagy és baromi nagy kár lenne érted. Küzdj mert nem neked kéne eltűnni a Földről hanem apádnak. Próbálj anyukáddal beszélni ha lehet. Mond el neki mit érzel, hogy mennyire kiborít ez a helyzet mennyire igazsagtalanok és mennyire nem bírod tovább és kérd a segítségét. Ha nem jutsz semmire próbálj beszélni a suliban valamelyik tanároddal hátha tudnak segíteni esetleg bejutni kollégiumba az sokmindent megoldana. Akkor caak iskolaszünetben kéne otthon lenned. Anyukádat is megkérhetnéd hogy engedjen kollégiumba. Ha ez sem megy akkor sajnos a kitartás marad. Próbálj otthoni szórakozast kitalalni magadnak és ha gimis leszel felhozni újra a kollégiumi lehetőséget. Nem tudom most hány éves vagy de 18 évesen szabadulsz. Tudom messze van de koncentrálhatnál erre. Pl vallalhatnál munkát ha már vagy 14. Anyukasat megkerhetnéd nyissatok egy bankszamlát és elkezdhetnél gyűjteni hogy a 18. Születesnapodon azonnal legyen pénzed a költözésre. Ne függj tőlük tovább. És tanulj hogy felvegyenek egyetemre akkor már mehetsz kollégiumba nem szólhatnak bele. Mehetsz másik városba ahol nem talalkozol velük. Nincs valami rokonotok akivel tudnál beszélni erről aki segíthetne? Esetleg nagymama, nagypapa, nagynéni? Vagy akihez átköltözhetnél? Az is egy lehetőség lenne. És ne vagdosd magad mert megmarad a nyoma felnőttként majd dugdosnod kell a heggeket. Meg egyebként is apád bánt eleget. Inkább jutalmazd és szeresd magad mert hidd el van miért! Szurkolok nagyon. Döntsd el hogy te akkor is boldog leszel bármit csinaljanak is és van kiút ebből. 18 évesen szabad vagy!!!!
2019. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
62%
Figyelj, teljesen érthetőek az érzéseid, ilyen szülőkkel... Kérlek, ha valahogy meg tudod oldani, hívd fel a Kék Vonal segélyhívóját ( [link] ) Ez a szervezet bántalmazott gyerekekkel foglalkozik és Te még négy évig bántalmazott gyerek maradsz, ha senki nem segít. Az apád bántalmazó és az anyád beáll mellé, ahogy az nagyon gyakran megesik ilyen bántalmazásos szituációkban. Valószínűleg gyerekként ő is bántalmazó környezetben nőtt fel és nincsenek megküzdési stratégiái, önbizalma, ezért hódol be felnőttként is egy bántalmazónak, ahelyett, hogy melléd állna. Sőt, ezért fogott ki bántalmazó férjet. A gyerekori bántalmazás sajnos nagyon kihat a felnőttkorra is, ha nem keresel segítséget előtte. Pedig önismerettel jól kezelhető, pszichoterápiára járva. Ha az iskoládban van iskolapszichológus, javaslom hogy keresd fel őt is.
2019. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!