Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tikkelés az arcon lehet a...

Tikkelés az arcon lehet a stressztől?

Figyelt kérdés
Eléggé stresszelek minden nap, és azt vettem észre 1-2 hónapja, hogy nagyon gyakran ráncolgatom a szemöldököm, az arcizmaim feszítgetem minden ok nélkül. Most van 2 nyugodt hetem, tehát most egy időre megszűnt a stressz, és azt hittem, hogy el fog múlni, de egyre gyakrabban csinálom, már szinte fáj. Kiskoromban voltak átmeneti tikkjeim, max. 2 hónapig tartottak, orvoshoz sosem mentem vele, nem is nagyon vették észre, és engem sem zavart. Most viszont olyan gyakran csinálom, hogy nagyon zavar, és nem tudom abbahagyni. A stressztől lehet még, vagy valami komolyabb? Lehet, hogy hülyeség, de nagyon félek, hogy enyhe Tourette szindrómám van, azt olvastam, hogy az is így kezdődik. Nyugtassatok meg :(
2019. dec. 21. 12:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért is csinálom gyakran, mert mindig ott jár az agyam? Azt kihagytam, hogy ha nagyon koncentrálok valamire, vagy el van terelve a figyelmem, nem csinálom.
2019. dec. 21. 12:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Sőt, nagyon is valószínű.
2019. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a mutató ujjam szokott tikkelni stresszesebb időszakokban.

Próbálj meg szedni rá vmi vitamint, mondjuk magnézium+B6-ot.

2019. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megnyugodtam, hogy csak a stressztől van.
2019. dec. 22. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!