Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kettős személyiség?

Kettős személyiség?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve, úgy érzem mintha két személyiségem lenne. Egyik hónapban szeretek emberek között lenni, ilyenkor az ellenségeim iránt érzett harag is eltompul, tele vagyok energiával, tervekkel. Van hogy aludni sem tudok, annyira jár az agyam, hogy miket kellene megcsinálnom, kicsattanok az örömtől. Ilyenkor szeretek képeket is megosztani a közösségi oldalakon, illetve aktív lenni rajtuk.


Aztán jön a következő időszak, mikor ennek az ellentettje leszek. Szinte majdnem mindenki felé utálatot érzek. Legszívesebben végigaludnám a napokat. Ami ebben érdekes, hogy ilyenkor egy kicsit hanyagabban is öltözködök. Nem igénytelenül, csak lazábban, egyáltalán nem nőiesen, míg a másik állapotnál pont hogy a nőiességre megyek rá. Itt viszont, a legszívesebben törölném magam a közösségi oldalakról is. Sőt, ilyenkor szoktam törölni-tiltani azokat az embereket, akikről tudom hogy utálatosan.Azt tudni kell, hogy ilyenkor teljesen a tudatában vagyok annak a hangulatnak, amit érzek, tehát skizofrén nem lehetek. Azon is gondolkodtam, talán most kezd kialakulni az úgy mond "felnőtt" énem? 25 leszek idén. Eléggé zavar a dolog. Az lenne a legjobb ha valamelyik viselkedés forma beállna, és nem váltakozna a kettő. Esetleg ha valakinek van valami tippje, örülnék ha megosztaná velem.



2020. jan. 3. 18:00
 1/2 anonim válasza:
Szia.Mivel észreveszed ezeket a dolgokat,hogy valami nem stimmel nem lehet még nagy gond,de lehet egy kezdetleges dolog is, ami esetleg el tud fajulni.Hasonló cipőben és életkorban járok csak másféle tünetekkel és az ellenkező nemet képviselem.Keress valakit akivel tudsz erről beszélni.Családtag,barát,ismerős, valaki akiben bízol.Ha úgy érzed nincs ilyen a környezetedben keress egy szakembert akit szimpatikusnak találsz és beszélgess vele.Sokat segíthet.Ő fel fogja ismerni ha gond van,vagy ha esetleg csak a személyiségváltozás okozza.A minőségi beszélgetés a kulcs. Fel a fejjel :)
2020. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Az elmondásaid alapján, ahogy az első válaszoló is mondta, kettős személyiség nem nagyon lehet. Én inkább így a bipoláris zavarra gondolok, bár nem vagyok szakértő, csupán nagyon sokat olvasok a mentális betegségekről. Ha még nen jársz pszichológushoz, akkor keress fel egyet, valószínűleg segíteni fog. Ha lenne kedved erről nyíltabban beszélni, nyugodtan írj rám :)
2023. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!