Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlzásba vitt olvasás okozhat...

Túlzásba vitt olvasás okozhat migrénes fejfájást?

Figyelt kérdés
Nemrég belevetettem magam az olvasásba,kb. olyan szinten, hogy amikor lehetőségem adódik rá, egyből rávetem magam. Ezzel egyútt jelentkeztek a tünetek (migrénes fejfájás nyaki halántékban és a fej hátsó részén bal oldal). Nem tudom eldönteni mi okozhatja de én csakis erre tudok gondolni. Olvasni még ugyanúgy támad kedvem, ha van rá időm. Inkább amolyan migrénes fejfájással hasonlítanám össze, a túlzásba vitt olvasás okozhatja?

2019. febr. 15. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nem megerölteted a szemed? Képernyő hosszas nézésekor nem szokott ilyen jelentkezni? Van szemüveged?

Ha jó a látásod, akkor is elfáradhat a szem. Fontos, hogy ne homályban olvass

Illetve még a tartás is okozhatja ezt, pl ha sokáig görnyedve ülsz egy helyben.

2019. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szemmemel nincs gond, csakis távollátó szemüveget hordok (hordtam) de az is a leggyengébb majdnem. Nem szükséges hordanom, ill. szemfájdalmat nem érzek inkább csak ez a migrénes fejfájás jön elő, és csakis bal oldalt jelentkezik.
2019. febr. 15. 22:56
 3/6 A kérdező kommentje:
A fényerőt mindig leveszem a telefonon, és úgy olvasom a könyvet.
2019. febr. 15. 22:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy túl sok információt próbálok megjegyezni az olvasással?
2019. febr. 15. 23:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Énszerintem okozhat. H pl annyira kellett koncentrálnod. Jelez a szervezeted, hogy állj le, pihenj, mert valami nem jó. De és ezen kívül még egy dolgot mondanék. Hogy pl legyen bevíve a szervezetedbe megfelelő mennyiségű folyadék , és megfelelő mennyiségű só. Igen, só is! Úgy tudom, hogy annak a hiánya adott esetben ártalmasabb lehet a szervezetre; mint a sótöbblet! És pl az is okozhat fejfájást pl. Én azt hallottam.
2019. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én előbb azt hittem, könyvből olvasol. Szerintem próbáld ki azt, és nézd meg, úgy is fáj-e. Sokáig nem egészséges digitális kijelzőt bámulni. Esetleg vegyél egy ebook readert, az is jobb, mint a mobil hosszútávon, sőt a könyvvel szemben is megvannak az előnyei.
2019. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!