Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan titkolják hogy depresszi...

Sokan titkolják hogy depresszió miatt kezelik? Kinek? Vagy kiknek mondanátok el? És ha elmondtátok, azt hogy fogatta?

Figyelt kérdés
Több éve depressziós vagyok. Gyerek voltam mikor az első tünetek jelentek meg rajtam (hangulat ingadozás, hirtelen agresszív viselkadés, stb). Sokáig (1-2évig) nem fordultam orvoshoz. Lassan már 1-éve kezelnek (19-v.ok) de a szüleimen kívül senki se tud róla. -Miaz hogy nem tud??? Látszólag egy életvidám srác vagyok. Meg se fordul ez senki fejébe hogy ez nem így van. Attól félek hogy akinek elmondom az utána máskép kezel, vagy teljesen elfordul tőlem, vagy akár el mondja másoknak is. Legfőképp tapasztalatokra lennék kíváncsi. Elörre is köszönöm.
2010. júl. 21. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátnőm, akiről pár hete tudtam meg, hogy pszichiáterhez jár, ráadásul nem is tőle. Emiatt kicsit úgy éreztem, nem bízik meg bennem, de mostanra belegondoltam, hogy talán azért nem mesélt róla, mert nem akarja, hogy faggassam. Tudja rólam, hogy érdekel az ilyesmi, szóval teljesen megértem, és végül nem is beszéltem vele erről. Ha akarja, majd úgyis elmondja :)
2010. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2010. júl. 21. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
A neten rengeteg fórum van, ahova feliratkozhatsz. És ott nyugodtan elmondhatod a problémádat. Jó barátságok is kialakulnak, és egymást segítik a betegek tippekkel, tapasztalatokkal. Én magam is így csináltam. Hamarabb is gyógyulsz, megváltozik a kedélyállapotod is, hogy beszélhetsz a dologról. Ráadásul a másik személy még tudja is, hogy miről írsz. Mert neki is hasonló baja van.
2010. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen kezelést kapsz?
2010. júl. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem külön titkolandó dolog, csak az ember egészségügyi állapota nem tartozik olyanra, aki nem áll hozzá olyan közel. Akár depressziós akár, szívritmus zavaros, akár cukorbeteg. Ilyenekhez senkinek semmi köze, kivéve az orvosod meg akikkel olyan szinten jóban vagy pl. családtagok.
2010. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Értelmes érett ember, másképp reagál az ilyesmire, mint egy éretlen nem túl nyitott emberke, nem lehet a reakcióra általános választ adni.
2010. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

sz*r a világ, mindenki önző állat. Kivéve a pszichológus és pszichiáter.


talán még aszociális mjunkás törődik másokkal


egy moslék világban élünk

2010. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a vállaszokat. Bodzacsiga azthiszem te fogalmaztad meg a legjobban a lényeget.

Utolsó vállaszolónak is teljesen igaza van........ sajnos!!

2010. júl. 21. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!