Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok aludni. Miért? Mit...

Nem tudok aludni. Miért? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pszichiátriai kezelés alatt állok, elég régóta nehezen alszom el, az orvos nem mondott semmit, csak annyit irt a papíromra, hogy "insomnia". Esténként 3 féle gyógyszert szedek: Kventiax sr 300 mg, Kventiax 100 mg (ezt le szeretném tenni), Lamolep 200 mg

Párom édesanyja ajánlotta a Bio-melatonin-t, ma azaz most vettem be, félek, hogy így sem tudok majd aludni. Mit tehetek? Gyógyszereim mellett miért nem tudok aludni? Túlságosan hozzászoktam a gyógyszerekhez? Ha igen, ez esetben mit tehetek?



2020. jan. 8. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon durva ha 400 mg kventiax mellet se tudsz aludni. En csak 200at szedtem, de kb napi 14 ora volt az alvasigenyem, volt olyan h konkretan elaludtam tole a munkahelyemen.


Ugye antipszichotikum, nem tudom h skizofreniara szeded e, de lehet erdemes lenne valtani barmi masra, pl amisulprid.

2020. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Borderline személyiségzavarra, mert hallucinációk előfordultak. Napközben én is fáradt vagyok, ha lenne rá lehetőségem el is aludnék. Eddig hétvégente mindig tudtam aludni meg délután is, de már az sem megy.

Próbáltam, hogy az óra kattogására figyelek és úgy veszem a levegőt 2 mp-ként, sajnos így sem tudok elaludni, csak hosszú idő után.

2020. jan. 8. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Voltál egyéb kivizsgáláson is? Az alvászavar vagy kóros álmatlanság miatt. Mert gyakran ha nem stressz akkor fizikai betegség szív idegrendszer stb áll mögötte ha meg nem voltál neurológia stb. Ha nem akkor mindenképp menj. Egyébként ahogy mondja az előttem szóló ez nagyon nagy adag. Valami más van itt váltani kellene mert ez elég nagy adag. Nagyon rá is vagy stresszelve gondolom az alvásra, ami egyébként gondolom még kevésbé segít. Próbálj sportolni levezetni a stresszt kondi terem stb.
2020. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, ezt kihagytam: Azért nem szeretnék gyógyszert váltani, mert nagyon sok idő után ez a gyógyszer vált be csak, 2 éve nem volt egyszer sem hallucinációm. Nem szeretnék újra félni.
2020. jan. 8. 22:15
 5/9 A kérdező kommentje:

Semmilyen másik vizsgálaton nem voltam. Nem merek elmenni más orvoshoz, mert félek, csak annyit mondana, hogy minden nem tudom hanyadik ember küzd alvászavarral, vagy szimplán elküld, hogy semmi bajom, és biztos vagyok abban, hogy ezt mondaná.


Tényleg magas dózis? Ezt nem tudtam viszont.

2020. jan. 8. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Lamolepet minek szedsz? Az epilepszia gyogyszer... Nem tudom mennyire vagy az altatok vagy nyugtatok ellen, de ha ennyire zavar az almatlansag, megprobalhatnal xanax sr-t szedni, hátha. Vagy vmi gyengebb altatot.
2020. jan. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Depresszióra szedem, epilepsziára is szokták adni. Régebben szedtem Xanax-ot, Rivotril-t és Frontint, nem szeretnék ezekkel találkozni, sem hasonlóval.
2020. jan. 8. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a problémát nem itt a fórumon fogjuk megoldani. Tapasztalt pszichiáter szakorvosnak is kihívás egy ilyen eset.
2020. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Depressziora is van egy csomo gyogyszer ami alvassegito, en pl mizapint szedek
2020. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!